AJAX Terminal

Terminál, tedy "příkazová řádka", která funguje v prohlížeči a využívá AJAX. Nápad: 5 minut, realizace: 1 hodina. Freeware.

Přemýšlel jsem, jak udělat určitý úkol, na kterém pracuju, a který nějak souvisí s jistým programem, který běží na serveru a přijímá řádkově orientované příkazy a vrací řádkový výstup. Něco jako příkazový řádek, ale přes web. A zastesklo se mi po starém dobrém scrollování výstupu. Tak jsem si, když dovolíte, trochu zaimprovizoval.

http://github.com/maly/AJAX-Terminal

Není to nic unikátního, není to nic světoborného, je to jen jeden input box, do kterého něco napíšete a odešlete, a ono se to pošle AJAXem na backend, a to, co backend odpoví, to se objeví zase v té stránce.

Trošku to umí zareagovat, dají se nastavit příkazy, co backend pošle terminálu ("smaž se") a dá se třeba, pokud půjde o aplikaci, co má předem známý slovník, udělat funkce automatického doplňování (já si vybral tabelátor).

Kód není nijak krásný, volil jsem všude kde to šlo "polopatický způsob" a "naivní implementaci". Dokonce jsem nechal i v podmínce FOR cyklu volání funkce. Však nejde o školní soutěž v programování.

Může se to nekomu hodit - třeba všude, kde je potřeba nasimulovat příkazový řádek, nebo tam, kde by bodnul starý způsob dialogu s počítačem, simulovaný na webové stránce...

Ne, kecám, nehodí se to k ničemu. Ale kdyby přesto, tak si to klidně vemte; zmínka o mně potěší. Enjoy!