Bullshit manager...

Kategorie:

Nemám rád, když mi někdo nabízí "úžasný produkt", o který nestojím. Nemám rád, když se mi snaží prodat sóju se separátem a tvrdit o tom, že to je echt buřt. Nemám rád obchodníky s deštěm a nemám rád ani nevyžádanou poštu. Tak se mi to dneska hezky sešlo...

Přišel mail. Před časem mi přišel ten samý na Zdroják, tam jsem ani nepovažoval za nutné odpovědět cokoli víc než "Děkujeme, nemáme zájem". Ale teď mi to poslali na adresu, kterou vycucli z informací u téhle domény. Strojový mail podepsaný slečnou Vendulou.

Slečna Vendula mi píše toto:

Dobrý den,
zaujaly nás vaše internetové stránky a rádi bychom si s Vámi vyměnili zpětný odkaz.

Inu, proč ne... Zaujaly, nepřečetli, nabídli...

Výměna zpětných odkazů je jedním z nejúčinnějších a nejrychlejších způsobů jak posunout pozici svých internetových stránek ve vyhledávačích na přednější pozice a získat tím větší návštěvnost na svých stránkách.

Přední, přednější, nejpřednější. Ještě mi taky vysvětlete, proč bych měl chtít větší návštěvnost na Zápisníku?

V tomto případě platí, čím lepší je pozice ve vyhledávači - tím větší je návštěvnost stránek a tím samozřejmě možnost oslovení širšího spektra potencionálních zákazníků.

Aha, takže zákazníci... oslovení spektra... Prosimvás, kdo tu jste na nákupech mých produktů? Zvedněte myš...

Navíc je výměna zpětných odkazů zdarma a netrvá více jak 3 minuty práce pro člověk, který se Vám o internetové stránky stará.

To je úplné terno, zadarmo takový ty... benefity... Hlavně když to netrvá víc jak tři minuty práce pro člověk, co se mi stará. Kde to mám podepsat?

Ale neukvapujte se, to ještě není všechno! Slečna Vendula dál píše:

Tato výměna má jen samá pozitiva

Samá pozitiva a sociální jistoty, do dvou let dovolená v Jugoslávii, pečený holub do huby, zákazníci koupí i to, co je přibitý! (Hej, nechcete někdo kus navigační lišty?)

- Výměna odkazu (jakéhokoliv druhu, který nabízíme) Vám zvýší pozici ve vyhledávačích, zabere to pouze 3min pro člověka, který Vám stránky dělá

To je skvělé. No není to skvělé? Je to skvělé! Jsem nadšený jako Alík, co vidí hydrant, učůrávám do textilu a pokoušejí se o mne mdloby! Pouze 3 minuty!

- Jsme pro Vás výborná reference

Jasně, Zastřešení a bazény, není lepší reference pro člověka od IT! Možná jen od výrobce kráčejících rypadel!

- Máme kvalitní a atraktivní stránky

To mě fakt těší. V životě jsem na nich nebyl, a jak to tak vypadá, tak tam v nejbližších letech ani nepůjdu.

- Máme 250 vlastních domén, které jsou všechny přesměrovány na naše stránky, tedy máme obsaženou velkou skupinu zákazníků, kteří nás na internetu hledají, všechny tyto návštěvníky oslovujete nyní i vy

No to jako good for you, tyjo, 250 domén... tisíce zákazníků, co zapomněli, jak se ta firma jmenuje, a píšou nějaký typo nesmysle, tisíce troubů, co píšou "vé vé vé stránky o zastřešení cé zet" - a všichni ti přijdou na vaši linkfarmu a probírají se naprosto úžasnými odkazy, kterých je tam hrubým odhadem několik tisíc, a mezi nimi odkaz na můj Zápisník! To musí být fakt oslovení jako noha!

- Máme vysokou denní návštěvnost stránek (2-3tis denně)
Ale to jsem tedy dojat! To máte skoro dvakrát víc než já tady! Tyjo, 250 domén! Odkazy všude možně! Dva až tři tisíce lidí za den! Tak tomu říkám byznys!

Možnost výměny:
• článek o délce 200 slov, který obsahuje odkazy – oboustranně nejvýhodnější

Jako co? Jako že chcete PR článek? Nojo, ale ten se platí... V situaci, kdy je komerční firma a osobní zápisník, tak je jasné, komu "článek o délce 200 slov" prospěje a komu je na pytel, takže si pohádky o oboustranné výhodnosti nechte pro strýčka Budulínka...
• obalený odkaz

Odkaz v trojobalu s hranolkama a tatarkou... Sorry, musel jsem...
• prostý odkaz - <a href="http://www.a******p.cz" title="bazény, zastřešení">bazény, zastřešení</a>
• ikonka
Vaše stránky jsou pro nás velmi zajímavé a o výměnu máme eminentní zájem,  proto jsme již Váš kontakt na Vaše stránky umístili http://www.a******p.cz/cs/
partneri/blogy-a-osobni-stranky-c794.html
Odkaz, kontakt, slečně managerce všechno rovno. Ale lidi, já se tam kouknul. Maj to tam  fakt boží - je tam parta odkazů na blogy, sebraných pravděpodobně z nějakého blogkatalogu, a pod tím odkazy na dalších 87 stránek s dalšíma odkazama na blogy. Fakt mi jako chcete říct, že tímhle oslovím vaše zákazníky? A nepřipadá vám, že si tak trochu kálíte do úst?
Děkujeme Vám za spolupráci a těšíme se na vaší odpověď,
Se srdečným pozdravem
Vendula B-ová
--- Vendula B-ová, LINKBUILDING manager ---
A*****p, a.s.

---

No, když se těšej, tak to muším vodpovědít, to se ví. Ale co se asi tak píše do odpovědi někomu, kdo šíří veřejně takovéhle bludy, a navíc blbé? (Angličtina pro to má příhodný termín bullshit) Nakonec jsem na třetí pokus napsal:

Dobrý den,
navrhovaná spolupráce s vámi mi nepřinese nic, oč bych stál. Vaše stránky jsou pro mne nezajímavé a jako reference zbytečné. Žádné zákazníky neoslovuji a oslovovat nehodlám, a se svou pozicí ve vyhledávačích jsem tudíž plně spokojen.
Osobně mne uráží, že mne máte za vola a snažíte se mi nabulíkovat nesmysly, typu že "oslovuji vaše zákazníky" - to ano, ti se celí říční probírají tisícem odkazů na vaší linkfarmě... Máte mě za kreténa?
Pokud chcete odkaz na vaše stránky z mých stránek, pak zaplaťte 2500 Kč, a já ho tam na jeden rok umístím. Jinak se nemáme o čem bavit.

Martin Malý

---

A teď mě napadá, že jsem mohl připsat i to, že za oboustranně výhodný 200 slov dlouhý článek s odkazem chci... moment... 1200*5... rovných šest tisíc korun! No, tak to nechám na příště. Však ona mi slečna Vendula zas brzo napíše, ještě pár webů tu mám... A vy si zatím můžete tipnout, jestli na mou nabídku zareaguje.