Dávivý Reflex

Kategorie:

Když jsem zahlédl obálku Reflexu s nějakou pornoherečkou, označenou za "královnu českého webu" ("Reflex pronikl do jejího sladkého..." ehm!), vzpomněl jsem si, že jsem vlastně chtěl k tomuto kdysi čtivému časopisu cosi podotknout.

Před časem jsem jel do Prahy a na cestu (zase jsem si nedal pokoj!) jsem koupil Reflex. Příště se na to ale už vážně vyseru a koupím Literárky - po odchodu blázna Patočky a levicové skvadry je převzal Petr Bílek a vypadá to, že by to mohlo být zajímavé čtení. Ale to jen na okraj, zpátky k Reflexu...

Měl jsem tu smůlu, že jsem koupil právě to číslo, co vyšlo po rozsudku ve věci Paroubkovi vs Zelený Raoul. Kdo mě znáte, tak víte, že můj názor na pana Paroubka nelze ani s poměrně velkou dávkou fantazie nazvat příznivým. V "kauze" jsem stál na straně Reflexu. Raoul je sice už hloupá agitka srovnatelná vtipností s kresbami z druhé strany Dikobrazu (Reagan chrastí atomovkou apod.), ale soudit se s ním je poměrně nesoudné. A nezlobte se na mne, argument obžaloby o mediálním útoku na těhotnou ženu je regulerní chucpe - Dimun posílal obden tiskovou zprávu o těhotenství Petry Paroubkové do médií a dělal z něj veřejnou záležitost a věc předvolebního boje.

Fajn, to bychom měli. Paroubkovi prohráli, Reflex se omluvit nemusí, vyšel tam tedy na stránce 3 půlsloupek, kde šéfredaktor napsal, že jej vyjádření soudu potěšilo a že je rád, že taková absurdní fraška skončila.

Jo vlastně takhle ne, takhle by to bylo za Bílka. Teď jsme "za Šafra", takže na titulní stránce je fotka Petry Paroubkové s komiksovou bublinou "Víš, s kým spíš?", titulek PETRA PÍŠE a upoutávka na Zeleného Raoula Speciál - co se dělo v ložnici Paroubkových.

Strana 3, Stonišův úvodník - uvozený karikaturou Petry Paroubkové a nazvaný "Óda na manžela II". Jeho obsah? Petra Paroubková neuspěla s žalobou, nemusíme se omlouvat, tak jí to dáme sežrat. K tomu parodie na její (pravda, stupidní) text o manželovi.

Strana 4 a 5 - dva díly Zeleného Raoula, jednou "jak to bylo doopravdy" a jednou "jak to viděli Paroubkovi". Laťka dobrého vkusu překonána limbo-stylem... No, asi je to fakt hodně svrbělo, tak se vyřádili...

Nevyřádili. Od strany osm je Buchertův článek "Bouře Petra". Shrnuje informace o Petře Paroubkové v tradicích Rudého Práva. Začíná tím, že svedla ženatého muže a rozbila mu manželství, připomíná sexy mozek, Ódu na manžela coby kalkul, naznačuje že Petra říká to co Jirka diktuje, pak rozebírá SMSku o "političkách co se dostaly do funkce přes postel" a končí naprosto infantilní poznámkou o tom, že "podle meteorologů přichází do Čech bouře Petra..."

Jestli dobře počítám, tak je to šest stránek věnovaných ženské, co měla tu smůlu, že prohrála soud s Reflexem. Navíc ji do poslední čárky zostouzí. Chybí už jen legendární "Petra Paroubková nikdy nepopřela Paroubkovu nevěru!"

A to jako sorry. Paroubka rád nemám. Ani jeho ženu. Ale tentokrát je mi z Reflexu na blití. Tady ztratil totálně soudnost a povozil se po soupeři s kadencí, které není rovno.

Reflex a Blesk mají společné dvě věci - krom vydavatele i dříve nevídaný styl psaní "řekneme vám, co si máte myslet". Politicky aktivistické médium - bohužel nečisté, protože nepřiznané.

Ale speciál o Petře Paroubkové, to je i na agitku hodně. Vážně vám to v redakci přišlo jako adekvátní reakce?