Krásné tři hodiny s Crysis 2

Kategorie:

Tak jsem se na Crysis 2 těšil... a už je tu! Skvělý zážitek, škoda že trval jen tři hodiny... Jakto?

Těšil jsem se, ne že ne. Crysis byla FPS s perfektním prostředím a uchvancancující grafikou, takže jsem se na druhý díl (vynechávám datadisk Warhead) těšil. Ve středu přišel kód k "limited edition", já pustil EA Download Manager a čekal...

V pátek nadešel okamžik O - hned ráno jsem spustil download, v poledne si odpíchl v práci a vyrazil hrát. Hra běžela krásně, prostředí bylo perfektní, souboje tuhé...

Překvapilo mě, že na mém, nikterak "herně netuněném" počítači, běží vše naprosto krásně a plynule, žádné přehnané nároky hra nemá, alespoň u mne.

Dokonce i videjko jsem natoči, abyste si udělali představu:

Takhle jsem si hezky hrál asi ty tři hodiny. Z tří hodin si rozhodně nelze udělat obrázek o celé hře, ale určité rysy člověk vidí...

Třeba prostředí. Jasně, je naprosto skvěle propracované. Grafika nádherná, fyzika funguje - technicky OK. Ovládání je o něco jednodušší než u prvního dílu; navíc mám takový dojem, že v něm bylo možné se plazit, to tady nějak nende. Hlavní problém s prostředím je jinde: město vás žene jednou jedinou cestou. Zapomeňte na volné pobíhání po krajině v Crysis, kde jste si mohli vybrat, jestli půjdete zlikvidovat tábor zhora nebo zboku a když nebylo zbytí, dalo se vždycky někam doběhnout a přijít na věc z jiného úhlu (což byl taky důvod, proč některé mise hraju dodneška - lze je projít mnoha způsoby).

V Crysis 2 zmizelo ukládání pozic "kdy se mi zachce", místo toho je tam systém "ukládání na waypointech". (Červeného bludišťáka ode mne dostane ten, kdo mi poradí, jak v Crysis2 vybrat uložený waypoint, od kterého bych rád v hraní pokračoval.)

No a do toho si přidejte, že vás furt, neustále, permanentně kdosi krosí, slyšíte střelbu, řev, něco se hejbe - inu, je to jiné, je to "urban jungle", ale kdybych se měl rozhodnout, tak - ne, to co jsem viděl na začátku, mi nepřipadá lepší.

Co jsem to za pitomce, že píše o hře po třech hodinách? No, a teď jsme právě u toho...

Po třech hodinách hraní přišla zase filmová scénka, a po ní oznámil počítač, cituji, "Aplikace Crysis 2 (tm) přestala pracovat". Hm. Hm?

Nahodil jsem aplikaci znova, prošel si od posledního reloadu jednu ulici, cutscéna, "přestala pracovat".

Opět nahodil, opět reload, zkusím se s nima nemazat: proběhl jsem ulici bez výstřelu, vběhl do dveří, koukám jestli to nejde jinudy, nejde... tak cutscéna... utnu ji Escapem - "přestala pracovat".

Změnil jsem nastavení grafiky - "přestala pracovat"

Změnil jsem mód kompatibility. "Přestala pracovat".

Aktualizoval jsem ovladače grafiky. "Přestala pracovat".

Odinstaloval jsem to a nainstaloval znovu. "Přestala pracovat".

Zkusil jsem warez verzi. "Přestala pracovat".

OK, zkusil jsem poslední tři savy odmazat a projít si to znovu... Vše šlo, až do těch prokletých dveří a do prokleté cutscény. "Přestala pracovat".

Restarty, šachování s nastavením, dvě různé verze (tři - první byla česká) - nepomohlo nic, všechno se hryzlo po téhle scéně

Tak. Jestli to někdy začne fungovat, tak napíšu své dojmy. Zatím to je "tři hodiny hraní hry, šest hodin hraní s hrou", a to je tak akorát poměr na to, aby to člověk hodil za hlavu.

Vzbuďte mě, až vyjde patch.