Ministerské vydřenění blikající LEDkou

Nedělejte nic neobvyklého. Mějte vždy pro vše logické vysvětlení. Nenahýbejte se z oken. Buďte slušný vobčani a neblikejte LEDkami...

Čemu policajt nerozumí, to policajt zakáže, a nemusí vůbec jít o člověka od Policie.

V knížce o UFO jsem se dočetl příběh o tom, jak kdesi v Emerice po několik nocí pozorovali obyvatelé na obloze večer pohybující se a blikající světla. Točili to, fotili, pozorovali, zaměřovali, a když se na místo dostavil sedmý parapsycholog a dokázal nezvratně návštěvu vyšší inteligence z hvězd a demonstroval osmého zhypnotizovaného koně, ozvali se studenti místní univerzity, že dělali pokus s horkovzdušným balónem, kde byl mechanismus pro rytmické přidávání paliva (proto to pohasínání). No a že když viděli, jaký poprask způsobili, tak si to čistě z hecu zopakovali o pár nocí později.

Jo, ale to bylo někdy v 70. letech, to ještě euroatlantická civilizace nebyla vykastrovaná a nevyměnila iluzi bezpečí za zdravý rozum.

Teď stačí, aby někdo přimontoval kamsi krabičku s blikající LEDkou.

V osmdesátých letech by šli lidé okolo a řekli by si: Děcka si hrajou. Možná ještě Mámo, poď vocuď, nebo to bude na nás.

Dneska?

Dneska policajti dělají manévry. Ministr vnitra kvůli tomu zruší služební auto. Noviny jsou plné zpráv o neznámých, co ty krabičky připevňovali (jo, to už se ví, že tam byla baterka a LEDka). Pak se ukáže, že to byla jakási reklamní kampaň. Zadavatel se distancuje od agentury ("nevhodné..."), agentura se distancuje od podagentury ("chyba..."), zvažuje se poškození dobrého jména, řeší se kdo zaplatí výjezdy policajtů - a to všechno proč?

Pro blikající kvoč!

Jdou do prdele, prosimvás. Kdybyste nečuměli furt na béčkový kriminálky, kde z každé bomby trčí dva dráty a je na ní obří displej (a navíc to pípá), tak by vás ani nenapadlo vidět v blikající LEDce něco jiného než kravinu. Bože můj, co jste čekali že tam bude? Handgranát s časovačem? Anthrax? Navigační systém pro raketu? A proč by to, kurva, mělo blikat?

Přiznám se, že mám sto chutí udělat svépomocně pár takových kitů - "blikající LEDka" a "odpočítávající displej" a začít je rozmisťovat. Předpokládám, že kdybych si to dal na vlastní zahrádku, tak se nejpozdějc v půl třetí přiřítí skvadra vachmajstrů, evakuují nás a pošlou na zahrádku pyrotechnika.

A pak mě zažalujou za obecné ohrožení blikající LEDKou, budou po mně vymáhat náhradu za výjezd, a co je nejhorší - nikomu to nepřijde na hlavu padlé.

Protože vobčane, ty si nemáš co kam dávat blikající světlo, pokud není jasný jeho smysl. Ohrožuješ tím bezrozpornost našeho obrazu okolního světa, navíc situace je vážná a na legrácky není čas.

---

Ne, nechoďte na mne s tím argumentem o falešném volání na tísňovou linku ani s tím "až to jednou opravdu bude bomba". Až to jednou opravdu bude bomba, nebude to blikat! A argument o "jediném zachráněném životu" si strčte do nosu. Můžete se vyvrátit nabok z blikajícího světla (John doslova, i s autem), kvůli "jedinému zachráněnému životu" byste všechny pozavírali do polstrovaných místností, aby si neublížili, a že denně zemře několik lidí na silnicích, to vás nedere?

Víte jak se říká tomu systému, kde kvůli bezpečnosti nesmíte dělat nic, co ostatní nedokážou jednoznačně pochopit, a nesmíte mít u sebe nic podivného? Tomu se říká kriminál, prosím pěkně.