O událostech posledních dní

Jedním odstavcem o věcech, o nichž mi nestálo za to napsat celý článek - Kaplický, Ondreját vs Matoušek apod.

Glosu o Google jsem tak dlouho přepisoval, až se celá pasáž, uvedená slovy "A co když se Google rozhodne některé své služby zpoplatnit nebo zavřít? Já vím, vy věříte, že to neudělá...", proměnila z předpokladů na realitu. Takže jsem to celé uložil k ledu a počkám, až přijde buď stabilnější stav nebo inspirace.

---

Dnešní rozhovor s Plaváčkem na 30minut.cz se mi opravdu líbil a s chutí jsem si ho přečetl. A aby byla nastolena vesmírná rovnováha, tak navrhuju udělat rozhovor s někým z opačného pólu. Třeba se ShaiMagalem! A ani to nemyslím ironicky - opravdu by mě zajímaly duševní pochody sedmnáctiletého webového "podnikatele" (poslední dva počiny: Okopíroval BlueBoard a začal "poskytovat webhosting"), o němž nelze než dodat: Není takový obor internetového podnikání, na který by se ShaiMagal na WebTrhu nezeptal a který by nechtěl rozjet! Ne, vážně - já chci vědět, jak vypadá svět těch nezapšklých mladých dynamických nepáprdů, kterým má Plaváček uvolnit cestu!

---

Tance kolem Kaplického jsem chtěl okomentovat, udělal to za mne Filip Rožánek. Inu, zaváhal jsem. A stručnou glosu mi vyfoukl Suchosch, ale protože je výstižná, tak ji použiju: "Typickým projevem české malosti je především neustálé zdůrazňování české malosti." aTo Suchoschovi děkujem, řekl to moc pěkně!

---

Pixy mne upozornil na moc hezké vysvětlení problematiky Harryho Pottera (asi teda) v překladu člověka, co znovuvynalezl češtinu. Z článku vyjímám názor na FLASH:

Shazující (ďábel) vždy propaguje věci fleše, které jsou v konfliktu s věcmi spiritu: Ale ty práce fleše jsou jasné, což jsou: cizoložství, sexuální zvrhlost, nečistota, nevázanost, uctívání idolů, čarodějnictví, nepřátelství, hádky, zápaly, vzteky, intriky, neshody, sekty, závisti, vraždy, opilosti, řádění a těmto podobné věci (...) Věci fleše jsou glorifikované v knihách o Harry Potterovi a božský nás již varoval, abychom se na takových věcech nepodíleli.

Inu, já to říkal vždycky: FLASH je od ďábla a flashaři jsou sexuální zvrhlíci a čarodějové, co se opíjejí a řádí (zdravím exkolegy Martina W. a Tomáše T.) :)

---

Soudní spor komentátor vs blogger je uzavřen. Blogger Matoušek se musí omluvit komentátorovi Ondrejátovi za to, že ho nazval rasistickým rypákem a puncovaným blbcem a jeho komentář že označil za sračky vyblité pod text. A já k tomu podotknu, že - pokud jsem si dal správně dohromady 2 a 2 - žalobce Ondreját pochází ze stejné komentátorské líhně, odkud vzešly i esa typu Tarase či Jessie. Čili nemohu být nestranný, ani kdybych chtěl. Ještě podotknu, že kdybych se soudil pokaždé, kdy mě nějaký komentátor nazve expresivním výrazem, tak bych ze soudů nevyšel (a zrovna tahle parta by byla, tuším, jedna z prvních na tapetě). Závěr jsem si udělal, ale nechci, aby se se mnou nějaký záprtek soudil, takže si ho nechám pro sebe.

A pokud jde o inkriminovaný komentář, tak mi - sám o sobě - připadl jako běžný slabomyslný blábol, jakých jsou plné diskuse na Psu, na iDnes i jinde. Pixy se snažil mi vysvětlit kontext a myšlenkový fundament, a musím říct, že po půl hodině Pixyho výkladu jsem pravděpodobně pochopil, oč Ondrejátovi šlo. Takže jsem své hodnocení opravil: Je to názor na cosi, co je mi vzdálené jako problematika chilského rybolovu, napsaná formou verbálně agresivního slabomyslného blábolu.

Každopádně to není dobrá zpráva. Až vám příště přijde nějaký **** říct své jednoznačné soudy a závěry, tak ne že mu napíšete, co si o něm myslíte! Hezky jeho komentář smažte... Ušetříte si spoustu nervů.

Nebo možná zakažte diskuse úplně - až se podíváte k Filipovi na stručné shrnutí příkladů ze světa, tak pochopíte proč.

Komentáře

To už je vážně v řiti, když

To už je vážně v řiti, když se kvůli tomuhle soudí. Maj si dát do držky a byl by klid.

ahem

Ja som tie "sračky vyblité pod text" nečítal, ale podľa pravidla môj dom môj hrad by som usudzoval že súd mal rozhodnúť v prospech blogera, inak si myslím že bloger by si to mal ošetriť nejakým patrične širokospektrálnym disclaimerom a nabudúce autora tých "sračiek vyblitých pod text" poslať s chuťou dopr.. ach jo.. už som až moc vulgárny..

Můj dům, můj hrad...

Urážet se lidi nemají, ani doma, ve vlastním hradu nebo v internetových diskusích. Když někoho urazíte verbálně u sebe doma, tak se taky může soudit a blog nebo "internet" není nic výjimečného, kde neplatí právo.
Takže příspěvky můžete bez problémů mazat, ale neměl byste přispěvatelům nadávat nebo je urážet (co je urážka rozhoduje soud, ne vy nebo přispěvatel).
Mimochodem, beztrestně nemohou urážet ani poslanci nebo senátoři, protože ti mají pouze trestněprávní imunitu, nikoliv občanskoprávní.

muj,...

Nesouhlasim, svoboda slova (obzvlast na vlastnim prostoru) je mnohem dulezitejsi a silnejsi nez neci - byt opravneny - pocit ze byl urazen. Vracet se do doby, kdy se nadavat nesmelo (a na co, o tom taky tenkrat rozhodoval "soud" ze) se nehodlam. Nikoho nenutim aby mi lezl do hradu nebo na web a ani mu negarantuji korektni zachazeni v rukavickach, cili zadny pochybny "narok" na nej nema.
Pokud presto nekdo citi potrebu svou urazenost ventilovat, necht tak ucini ve svem hradu / na svem webu a nebreci ublizene u statu, aby ten mu pofoukal bebi - a pokud mozno dal pritahnul srouby - vsak my tem zivlum pomlouvacnym ukazeme soudruzi. Co kdyz se citim byt urazen smazanim sveho prispevku, nemeli bychom to take zakazat zakonem?
Premyslejici clovek vi ze ne vsechno co je nekde napsano musi byt pravda a nepotrebuje k tomu zakony a soudy..

Kdyz "na vlastnim prostoru"

Kdyz "na vlastnim prostoru" (WTF? Jedna se o verejne pristupny web, ergo o zverejneni - noviny taky nejsou "soukromy prostor" vydavatele) napisu, ze pan paflik vcera zneuzil 4 petilety holcicky; kdyz na tomtez prostoru popisu tajny vyrobni proces pana paflika; kdyz tam ukazu pane paflikovo prirozeni, ktere jsem si tajne vyfotil - proc by si u vsech rohatych mel pan paflik zakladat "vlastni hrad", kdyz tady mame standardni nastroje, ktere muze vyuzit? Nabyl pan paflik dojmu, ze se nekdo dotknul jeho opravnenych zajmu? Nuze, vyuzije bezne zpusoby, jak se svych prav dosici; s rizikem, ze jeho dojem ostatni nesdili a pan paflik splace nad vydelkem.

(Jakkoli je popisovana kauza detinska, standardnimi prostredky je uchopitelna a neni na tom nic divnejsiho, nez kdyz k soudu jdou dva magori kvuli sousedske hadce v hospode.)

tak

termin "verejne pristupny" je levicacky vymysl jak roztahovat svoje pravidla nad cizim majetkem.. dulezite je ze majitel nikoho k navsteve nenuti a navstevnik ma tudiz pouze ta prava, ktera mu prizna majitel - clovek aby se bal nechat doma otevrene okno, aby vam podobni jeho byt pak nepovazovali za verejne pristupny a nezacali s vyzadovanim svych pravidel!

Napiste si klidne co chcete:)) Lide, na jejichz mineni mi zalezi by si na zaklade zminenych urazek udelali nazor spis o vas nez o me - co si o me mysli ctenari blesku je mi fakt jedno:) - nejsem prestarla ikona showbyznysu, abych byl na zajmu a prizni techto slabomyslnych jedincu zavisly..

Uznavam ze nepatrne neprijemne by to v nekterych pripadech byt mohlo, ale ani zdaleka bych kvuli nejake sanci na pofiderni "ocistetni" neobetoval svobodu slova - svou ani nikoho jineho!!

Samozrejme pokud nekdo bude mit tu drzost a bude podobne lzi tvrdit prede mnou, pochopitelne si to s dotycnym durazne vysvetlim, ale institucializovat cenzuru kvuli kdejakemu vymyslu - to snad ne..

jeste

Asi jde poznat, ze statu prilis neverim - i proto bych radej aby kazdy mohl svobodne psat jak pravdu tak lez - coz je to holt dusledek one svobody, pro me prijatelnejsi nez aby o tom co se psat muze a nemuze rozhodoval stat a tudiz mohl zakazat psat i pravdu! (a ze to neni nemozne myslim neni treba zduraznovat)

Ja vim, pro pohodlne lidi (neberte nijak osobne) je to problem - najednou by nekdo neboural jejich duveru v TV a blesk..

ad diskuze

Zajimalo by me, kdo je to ten "provozovatel webu"? Majitel domeny? Majitel hostingu (a to ten kdo hosting poskytuje nebo kdo ho plati)?

Kdo vsechno dal "poskytuje ramec" a nese tudiz spoluvinu? ISP? Spravce DNS? ..

Oh my..

Problematika chilského rybolovu

S né méně než 5 miliony tun vylovených ryb reprezentuje Chile 4% světového rybářského průmyslu. S průměrným meziročním nárůstem 18% a s obratem kolem 1,500 mil $ se řadí Chile mezi 10 rybářských velmocí. Jen pro zajímavost, 76% ryb (mořských plodů) jde na export hlavně do Japonska nebo USA. Mezi nejvyhlášenější chilské produkty patří například Mořský vlk, Mořský ježek nebo vynikající Ušeň mořská u nás též známá jako mořské ouško.
Tak to jen tak na okraj, aby ta problematika nebyla tak vzdálená...

To není TA problematika,

To není TA problematika, kterou jsem měl na mysli. Té by spíš odpovídalo něco o tom, jak vláda/nadnárodní korporace/odbory/ilumináti ničí staré rodinné řemeslo, co se v Chile dědí z otce na syna, a jak tam ty rybáři vyplouvají do zátoky San Cristóbal, kde už deset let nejsou žádné ryby, a jak si stěžují, že to je hrozné, protože jejich otec tady na tom místě dycky chytal a jejich děd taky, a voni neuloví ani blbýho sumýše... Taknějak tu problematiku z té lidské stránky, jasný? :)

Re: Chile

Hlavně jste pane kolego zapomněl na diktátora, vlastně krvavého diktátora Pinocheta. Tu imperialistickou, fašistickou hydru, rdousitele pokrokového hnutí Chile a vlastně vsego mira. Tu nacistickou bestii, která dozajista svou teroristickou vládou měla devastující vliv na právě se rozvíjející květinku chilského lidově demokratického rybářského průmyslu.
Uf to jsem se opotil...

Ano, krvavý pes Tito... teda

Ano, krvavý pes Tito... teda Pinochet... Jeho fašistická vláda zůstavila zemi v takovým rozvratu, že dneska - cituju z webu MZV ČR - Chile je z bezpečnostního hlediska pro zahraničního turistu klidnou zemí, ve srovnání s ostatními jihoamerickými zeměmi jsou bezpečnostní rizika menší, násilné trestné činy zaměřené proti zahraničním turistům jsou výjimečné. (...) Příslušníci carabineros, vesměs shovívavější k cizincům než k domácím, vynikají neúplatností, pokusy o úplatu narozdíl od jiných latinskoamerických zemí nepříjemnou situaci většinou jen zhorší.
Sakra, vot strána policejnaja. Ještě že tu máme tu demográciji!

Děkuji, já samozřejmě vím co

Děkuji, já samozřejmě vím co ctěné čtenáře zajímá. Chtějí vidět a cítit toho človíčka. Já chtěl tím svým komentářem takříkajíc nahodit udičku a ve zkratce osvětlit to pozadí na kterém se ty citlivé, rybinou vonící příběhy odehrávají. Takže když bude zájem, mohu sem každý týden posílat takový malý seriálek z tohoto neotřelého prostředí.

Miniseriál o problematice

Miniseriálek o problematice lidiček okolo rybiček? Kristova nožičko! ;)

Das ist Sonderangebot

Matesolo, to zní lákavě. Na oplátku je možno nabídnout nekonečnou smyčku se záznamem ratatule s majoránkou, sledovanou spousty hodin ve svěrací kazajce.

kulinářský nýmand

pán četl článek v Reflexu?

> já chci vědět, jak vypadá

> já chci vědět, jak vypadá svět těch nezapšklých mladých dynamických nepáprdů, kterým má Plaváček uvolnit cestu!

Ale vždyť v něm žiješ! On jenom trochu zestárne a...

Nikoli, já žiju v jejich

Nikoli, já žiju v jejich budoucím světě. Chtěl bych vidět jejich současný svět, protože ten jsem nezažil.

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na „Uložit změny“.