Podotknutí k diskusím

Novinky změní pravidla diskusí. Budou vyžadovat od komentátorů "offline" potvrzení jejich identity. Což samosebou rozpoutalo mohutnou odezvu...

Ono opatření je pochopitelné. Moderátoři diskusí jsou drahá záležitost, roboty lze snadno obejít a zadavatelé reklamy brzy přijdou na to, že zobrazení reklamy nějakému anonymnímu diskutérovi, co si přišel  zanadávat do své oblíbené knajpy, jsou vyhozené peníze. Navíc to opravdu není dobrá vizitka.

Na Novinkách přišli s tím, že tedy budou vyžadovat registraci, v ní adresu a další osobní údaje, které si ověří dopisem, a pouze takoví lidé budou moci přispívat do diskusí. Nevím nevím, nakolik to je šťastné řešení, ale chápu, že je to krok ze zoufalosti, a nedivím se.

Zato se diví jiní.

Tak například jakýsi člověk s nickem "68buldok" z Hrochova Týnce či okolí míní, že: "Pozor od března zde budou jen buzeranti a pražáci" Jak na to přišel, to netuším, ale oni obecně buldoci nejsou příliš bystré plemeno.

Jiný pán míní: "SOUDRUZI DEMOGRATI Z NOVINEK NEPOCHOPILI ŽE PRÁVĚ ANONIMITA PŘISPIVATELŮ JE DŮVODEM PRO TAK MASOVOU ÚČAST, ALE TO JE DOBŘE, DOJDE K ÚBYTKU OBJEDNAVATELŮ REKLAM A NOVINKY PŮJDOU ZA SVÝMI SOUDRUHY DO USA"

Novinky, tedy webová pobočka Práva, dříve Rudého Práva? Ti soudruzi možná, ale USA?

A další: "PRÁVĚ SI PODEPSALI ORTEL SMRTI +. CELÉ NOVINKY A CELÁ VLÁDA S MODROTOTALITNÍ KORYTÁŘSKOU Odpornou Dementní Sebrankou. TOHLE JE VÁŠ KONEC"

atakdále.

---

Když byly počítače ještě mladé, nevýkonné a hloupé, tak jim programátor říkal slova jako ABEND nebo DO 10 I=1,10, hovořil na ně ve velkých písmenech, jinak by mu nerozuměly, a počítače mu velkými písmeny odpovídaly (* * * ERROR IJK645 / 10 TERMINATED * * *). Jak se stávaly výkonnějšími a schopnějšími, začaly používat i malá písmena a místo prostého kódu chyby řekly i co se jim nelíbí ("R - Tape Loading Error").

(Jako perličku dodávám legendární: "* VYPOCET OBJEMU KRYCHLE ZADEJ STRANY A, B, C:")

---

A já si tak říkám, když na to koukám, jestli to u lidí není podobné. Jetli třeba ti, co ZÁSADNĚ MLUVÍ VE VELKÝCH PÍSMENECH, nejsou taky takoví... primitivnější. :) Protože nevěřím tomu, že by všichni byli opravdoví programátoři, co se nestihli přeučit.

Komentáře

"Sbohem kamarádi v březnu na

"Sbohem kamarádi v březnu na centrumu,někteří tu melou o konečně podmětných diskuzích,paka,copak to něco vyřeší,diskuze je pro pobavení...."

Myslim, ze administratori ostatnich serveru se musi potit v obave, kam si tohle hejno kobylek sedne ted:-))

Zalezi na typu diskuse

Já myslím, že se v našem rybníčku servery s diskusemi rozdělí na několik částí. V jedné s povedou podmětné diskuse, jinde zase přísudkové, pak bude extravagantní skupina částicových, sebestředná skupinka návštěvníků zájmenných diskusí...

Mají Super.cz, iDnes.cz a

Mají Super.cz, iDnes.cz a kdyby nebylo zbytí, tak WebTrh se o ně postará.

Asi přejdou, ale hlavně...

...hlavně to vypadá, že to nejdrsnější jádro chystá bojkot. Cituji jeden z příspěvků: "Na protest proti cenzure vyplnujte formular se smyslenymi ale verohodne znejicimi jmeny a adresami.... treba to Novinky prestane bavit az budou rozesilat tisice nedorucitelnych dopisu"

Hehe... Ale já znám českého

Hehe... Ale já znám českého člověka, a lidé z Novinek taky. Kolik lidí to udělá, he? Deset? Dvacet? Otázka je totiž prostá: Kolik lidí v ČR se kdy k podobným výzvám ("Pojďte, ukážem jim, budeme je bojkotovat, všichni zítra na protest uděláme toaono") připojilo?

Zapomínáš na jinou lidskou

Zapomínáš na jinou lidskou (nechci říkat typicky českou) vlastnost. A to je, uškodit za každou cenu, obzvlášť když to je jen vyplnění nějakého webovského formuláře.

Webtrh

WebTrh se o nic nepostará. WebTrh nikdo nezná. Lidem, kteří jsou z oboru, to může připadat, že WebTrh je kdovíjak navštěvovaná služba, ale ve skutečnosti je to úplný okraj.

Teď jsi nechytil ironii...

Teď jsi nechytil ironii... Lidem, kteří jsou z oboru připadá WebTrh hlavně jako tlachárna mladých mistrů světa, co si mezi sebou přeprodávají domény "od korunky" a připadají si u toho jako hybatelé internetu - čili specifická obdoba diskusí na Novinkách. Tak jsem to pochopil já. Jako ironii. :)

Tak to teda jo

OK, souhlas. Já se na WebTrh parkrát podíval a přišlo mi to tak k ničemu, že jsem tuto "službu" vytěsnil z hlavy i z prohlížeče. Ale pokud tam někdo chodí za zábavou, tak chápu. Já občas chodím za zábavou do diskusí na novinky, fakt.

Kam by si sedali, zůstanou na

Kam by si sedali, zůstanou na seznamu. Nic jiného neznají. Zapnout internet znamená pro ně zapnout seznam.cz, kde jsou permanentně přihlášení. Jako první skontrolujou svůj profil na lide.cz, následně si ke kafíčku pustí svou denní dávku emocí na novinky.cz, pak nakouknou do mailu, zpracujou svou denní dávku ftííííípků a nakonec zapaří nějakou zuppa duppa fleškofku.
Takoví lidé neví, kam by se přesunuli. Museli by si ve svém modrém éčku měnit homepage a to zas neví jak se dělá.

Často kladená otázka "Má ešte

Často kladená otázka "Má ešte v dobe internetu zmysel klasická pošta?" týmto dostáva úplne iný rozmer. :-)

To mne zaujalo

Proč vlastně neexistuje služba, kterou by člověk rychle a jednoduše prokázal na internetu svoji identitu? Přece jenom posílat každému dopis je pomalé a drahé.

Dopis mi už posílalo Aukro a Odklepnuto.cz. Kdyby se našel někdo, třeba terminály Sazky nebo MasterCard, kdo by to zvládal rychle, jen jednou a s konečnou platností, možná by na tom mohl i vydělat něco peněz.

Nevíte, funguje něco takového někde mimo český dolík?

taka sluzba existuje, vola sa

taka sluzba existuje, vola sa platenie platobnou kartou, nie je o nic anonymnejsia ako posta hodena do postovej schranky, uplne by stacilo aby sa na overenie registracie musela spravit transakcia v hodnote jedneho centa a hned by bolo potvrene meno majitela oproti karte z ktorej sa platilo + ako bonus by tym boli eliminovane deti ktore kartu nemaju a nevedia si ju obstarat, zato posta im dojst moze

prokázání identity

Taková služba existuje a jmenuje se „elektronický podpis vytvořený na základě kvalifikovaného certifikátu“. Nemusí to být ani kvalifikovaný certifikát, pokud budete dotyčné certifikační autoritě věřit, že správně ověřuje identitu. Ty kvalifikované to mají ze zákona, takže těm věřit můžete (a ve většině případů musíte).

Na celosvětové úrovni pak je větším problémem, než samotná služba tohoto druhu, vůbec nějaké ověření identity, na kterém by se všichni zúčastnění shodli.

iKomentare

Rozhodnutie Noviniek plne chápem a schvaľujem. Radšej budem chodiť na web, kde pod článkom nie je 5000 nezmyselných príspevkov, ale 5 rozumných.

A mám taký pocit, že projekty ako napr. http://ikomentare.cz/ sú zamerané práve na túto cieľovku.

Kolik jich je

Nemáte někdo náhodou nějakou podloženější představu, kolik takových "hlučných" (tím nemyslím jen velká písmena) diskutérů vlastně je? Někdo tu použil spojení "hejno kobylek", ale není možné, že jich je ve skutečnosti velmi málo, třeba jen pár set na celou republiku?

To nevím, takhle jsem to

To nevím, takhle jsem to nesledoval, jen mám zkušenost, že zhruba polovina z nich je podle IP adresy z Brna a okolí.

Osobně si myslím, že očekávat

Osobně si myslím, že očekávat nějakou objektivnější diskuzi na zpravodajském serveru je blbost, ale od tohoto kroku si slibuji především o něco větší efektivitu práce státních úředníků.

Ono by úplně stačilo, kdyby

Ono by úplně stačilo, kdyby ta diskuse byla k tématu a vedená hlavou, nikoliv prdelí (či jinými částmi těla). Valná většina komentářů ukazuje buď na poškozeného spamovacího robota, kterému zůstaly jen slovníky "nadavky_vulgarismy" a "politicke_nadavky_vulgarismy" nebo (a to je na tom to smutné) na extrémní koncentraci blbců na jednom místě.

Inu, zrovna u Novinek je

Inu, zrovna u Novinek je pravděpodobné, že se po tomto kroku dočkáme kvalitnějších diskusí než článků, takže já bych tak skeptický nebyl :).

Nejsem skeptický ke zvýšení

Nejsem skeptický ke zvýšení odpovědnosti komentátora za komentář, ale jsem skeptický k tomu, že zrovna toto je ta správná cesta.

Správná cesta to není, však

Správná cesta to není, však pochopí, až budou všechny ty dopisy muset posílat … a vyzvedávat jako nedoručené. Těžko říct, jak jinak to v českých podmínkách udělat. Snad jen divoký nápad zapojit do toho nějakou sociální síť (nabízí se Facebook).

Super nápad

Ak na to majú peniaze, schvaľujem im to.

Dobrý postup

Skutečně jsou diskutéři na novinkách někdy opravdu ostří :) Častokrát se tam chodím pobavit. Zcela chápu krok, kterým chtějí novinky omezit ten hash blbostí, co lidi píšou (docela by mě zajímalo, na kolik příjde provoz databází s diskuzemi :D ).
Jsem ale rozhodně zvědav na výsledek této (ne)populární operace...
p.s. TÁHNĚTE ZA MODREJMA SOUDRUHAMA DO ZAVŠIVENÝ KAPITALISTICKÝ USA!!!!!! (žert)

Ešte čosi...

Prepdpokladám že zacvhíľu sa obajví nejaký "kamenný anonymizér" ktorý bude ľudom ponúkať službu anonymnej registrácie ;-) Mimochodom, keď už sme pri tom, čo bráni týmto ľudom podvádzať a uvádzať falošnú identitu, ak sa niekto naozaj bude chcieť schovať tak to urobí, len to akosi kvôli interenetovej diskusii ani veľmi nemá význam.

A proč to vůbec majíí?

K čemu je vlastně dobrá diskuse u textů, které jsou víceméně agenturními zprávami? Dřív bývala demonstrací technických možností webu a nástrojem zvyšování návštěvnosti, dnes je to první pasé a to druhé hodně dvojsečné. Namísto ověřovacího mechanismu bych na místě šéfů Novinek zvážil, zda diskuse nevypnout. Lépe, zda je nesoustředit na nějaké malé přehledné místo, a tam ať se ti blbci navzájem uřvou. Dalo by se to prodávat i jako inzertní plocha vhodná pro specifické produkty a služby, fantazii se meze nekladou. - Vážně: všudypřítomnost diskusního fóra u každého textu je imho přežitek.

Kladu si stejnou otázku, a

Kladu si stejnou otázku, a kladu si ji delší čas: http://misantrop.eu/713526-smysl-diskusi.php.

Vsak ono se to nejak vyvrbi

5.02.2009
Máte pravdu, pane Mašku, svobody rychle ubývá, začínám si platit OSUD.cz NOVÉ

Dobrý den,

píšu Vám,protože jsem dnes na Seznamu.cz ohledně článku o cenzuře diskuzí,který tento portál chystá,začal psát o kontrole obyvatelstva a Novém světovém pořádku a už tento názor byl mi blokován a neuveřejňován.Přitom neobsahoval žádné vulgarismy,ale pouze jiný názor,který se v masmédiích neobjevuje. Máte pravdu,začnu také platit příspěvky vašich stránek,protože za chvíli nebude ani svoboda vyjadřování na netu.Proto je nutné,aby takové servery jako Osud a jiné,kde se uvádí jiný pohled na svět kolem nás anebo i pravda zatajovaných událostí,dále fungovaly a informovaly nás- normální lidi.

S pozdravem a přáním hodně úspěchů v životě a práci váš nový člen Martin

A to teď?

Cenzura komentářů? A to teď, když předsedáme Evropské Unii? Za to může modrostraková klika z ODS.

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na „Uložit změny“.