Rozcestník

Kategorie:

Listujeme vašimi dotazy: Hledáte něco o Amazon Kindle, něco o hrách, původ nějakého rčení nebo význam slova Parvenu? Pak jste tu správně, a já vás navedu...

Čas od času nakouknu do "hledaných frází" ve zdejší statistice a nestačím se divit, co všechno hledáte. Například takový "Amazon Kundle"... :) Pojďme to vzít popořádku.

Vede "pasivní zušlechťovací styk" - tedy článek Jak reklamovat u Amazonu a neplatit znovu clo ani DPH. Za ním je slovo Kindle v různých podobách a spojeních ("Jak koupit Kindle") a "Kindle reklamace" (Tudy prosím: "Víte co je za starosti s reklamací zboží v cizině?").

Mezi tím "Misantrop". Omlouvám se všem, co hledají divadelní hru, bohužel, soráč, to neposkytuju, stejně tak neposkytuju recept "jak nenávidět lidi". Za tím pro změnu "Kindle zkušenosti" (Amazon Kindle 3 - první zkušenosti a pár tipů - a furt je to stejné, i po roce používání).

"Acer Aspire One" - mám pořád. Na dovolenou OK, jen ta klávesnice stojí za kulový. Na prohlížení webu z hotelu ale skvělé.

"Mass effect jak vyskočit" vede žebříček herních dotazů. Takže: Nijak, jen přeskočit překážku lze. Platí pro ME i pro ME2.

"Twitter klient" - jo, sám hledám vhodný už dlouhou dobu, zatím se nejvíc blíží Mixero. Rady od různých lidí, kterým vadí to či ono a doporučují mi přejít na jiného klienta jsou naprosto k prdu. Dovolte malou vsuvku.

===

Malá vsuvka o mém Twitterovém trápení

Spravuju asi osm Tw účtů (adent, zdroják, jdem, weblogy, jeden elektronický účet, jeden soukromý účet, jeden tajný účet, nebudu jmenovat všechno...) Tyhle účty dohromady sledují "každého" - což je jeden z důvodů, proč samotný @adent nesleduje skoro nikoho: protože všechny už sledují jiné účty, co v klientu mám. Když se objeví příspěvek od @davidgrudl, mám ho v timeline čtyřikrát (mixero neslučuje, bohužel)... To až zase budete pičovat něco o pózách, vy-víte-kdo!

Od svého klienta chci, aby uměl synchronizovat přečtené, aby uměl fungovat s mnoha kanály najednou a aby dokázal filtrovat tweety s klíčovými slovy či lidmi - vlastnost neocenitelná při konání nějakých geek-positive akcí, či proti těm, co retweetují nesnesitelné jedince. Tohle všechno Mixero umí, webový klient ani náhodou, a o desktopovém s takovými možnostmi nevím. Nikdo z radilů nevěděl.

To, že odpověď pro někoho, koho sleduje @zdrojak, poslaná by @adent, nemá link na původní příspěvek, je sice negativum, ale když ho zasadím do kontextu toho, co od klienta očekávám a co mi Mixero plní, tak se na stupnici ochoty s tím něco dělat (0="chcípni", 10="Okamžitě to opravím, omlouvám se") pohybuje tento problém kolem hodnoty 2 ("No, to máte fakt blbý").

===

Co říct na "vzhled webu" netuším. Neřeším. "Twitter pravidla" uznávám jen ta svoje: Pravidla pro twitterování, Devatero dobrého twitteristy a "Oščádal rule". Upřímně vám doporučuju totéž, pokud nechcete být twitterový moula, co tweetuje jak mu followeři radí a každého odhlášeného jde přemlouvat s třenou bábovkou, aby zase klikl na Follow.

"Hra roku 2011" je pro mne zase tahleta Hra roku 2011, ale ještě nevyšel Assassin's Creed: Revelation, který má potenciál to celé rozštípnout, takže možná budeme mít letos dvě hry roku, jednu pro jaro, druhou pro podzim :)

Dotaz "Blogovací systémy" mě zase  trošku nahlodal, a já zvažuju, že ukončím mlčení k Bloguje.cz a okomentuju... Doba hájení už asi uplynula, ne?

A jedeme dál: "Že se nestydíte takhle kazit dítě" jsem tu opravdu zmiňoval, ale "MP3 ke stažení" nemáme. "Ako vytiahnut jezka z klietky" - natočit! "Elfové ze hry Dragon Age" - nevím, já si je dělám na másle a s bylinkama, ale asi každý tak, jak mu budou chutnat. "Prsa pětky" jsou stálicí mezi referery, a přitom to je článek o Radku Hulánovi (že nekecám!)

"Zahraniční hosting" je Hostmonster. "Jak vzniklo slovo piča" (pardón...) jsem vysvětloval, a z "le petit chat" to rozhodně není. (Je jistě jen hříčka náhody, že ve statistice byl hned pod tím dotaz "Amazon Kundle zkušenosti".)

Kam zařadit dotaz "Karl Wolf jeho máma" netuším, ale vím proč sem ty lidi chodí - kvůli zážitkovému rozhovoru.

A žebříček zakončuje "Jak dostat Windows 8 do VMWare". Poradím: musíte mít VMWare verze 8 a instalovat je jako "Windows 7".