Server - bača - lopata

Jak jsem se socializoval a co z toho vzešlo...

Prý jsem nepříjemný člověk, arogantní, namyšlený a povýšeně se chovající. Zvykl jsem si na to a krom některých příležitostí, kdy se nesnesu, už se sebou umím celkem po dobrém vyjít. A děkuji vám za to, že nedoufáte, že po dobrém vyjdu i s vámi všemi. :)

---

Krom Hulánovsko-Dentovské arogance, která je už dobře známá, jsem se v neděli večer dozvěděl i o Dentovsko-Grudlovské klasické neschopnosti odpovědět "jakýmkoli" způsobem. Takže kdybyste někdy nezvedli telefon přesto, že jste ho neslyšeli a neodpověděli jste na Twitteru přesto, že jste si nezapli počítač, tak je to, abyste věděli, tento případ.

---

Apropo Grudl... Oproti předpokladům jsem od něho nesehnal rouno ani ovčí sýr, což mě trošku zklamalo. Evidentně jsem nebyl zklamaný sám - jakýsi neznámý anonym z 21. století věnoval Davidovi posměšnou báseň v orientálním stylu. Prosím:

 

DAvid Grudl je totalny saso.

 

clovek ktory si vytvara vlastny svet,
clovek ktory sa nedokaze pressadit nikde inde,
clovek ktory by v timovom projekte
ktory bezi uz roky a dalsie roky bude bezat
nikdy nedokazal presadit,
clovek ktory je mimo,
clovek co vymysla ulohy na urovni lahsich semestralnych zadani,
clovek ktory si vymysli problem aby na neho napisal jedno z mnohych rieseni,
trapos, ktory si mysli ze je genialny, ale pritom je to
podpriemerny programator.


Proste taky tutmacik,
co ma 30 rokov,
a zatial co it-ckari v jeho veku premyslaju nad tym
kam vrazit tucne premie,
tak on zobre o kazdu stokorunacku.


proste „davidek debilek“
co sa strapnuje pred celym CS krajom,
co sa prihlasuje na kadajeke mozne sutaze a webexpa
lebo je presvedceny ze je genius.

 

(Originál vyšel na Zdrojáku, nyní je již ztracen.)

 

Básník ve svém díle reflektuje těžký život proletariátu v zapadlé podtatranské vísce. Celým dílem prostupuje intenzivní satirický osten, který hrozí přerůst v selské bouře. Dramatického efektu dociluje autor opakováním stejných slov na začátcích veršů.

---

Poslyšte, zase jsem z donucení musel dělat s OS Lopata, a to je něco příšerného! Nemá to vůbec pochopitelné uživatelské rozhraní. Než člověk něco udělá, tak musí složitě zjišťovat, jak to funguje, Každá operace s tím je ukrutně namáhavá - zkoušel jsem mačkat to tlačítko nahoře, ale nepodařilo se mi nic nabrat. Chybí tomu aplikace pro mail, používá to nestandardní síťový kabel, není to kompatibilní s dalšími nástroji, např. s kýblem, synchronizace s telefonem nefunguje vůbec, zabudovaný MP3 přehrávač akorát skřípe... jak s tím můžete dělat? Shrabat suchou trávu tím nejde, ostříhat keře tím taky nejde, když jsem se tím pokoušel zrýt záhonek, tak mi to taky nešlo, no tak blbý nástroj jsem ještě neviděl. A navíc to má zlomenou násadu a ten plech je vožvejkanej! Jak s takovým nástrojem můžete dělat, Ivane Petroviči?

---

Dokud má člověk jeden malý server, má spousty nápadů na velké aplikace, které nemůže udělat. Já mám teď velký server. Hodně velký server. Ale zmizely mi ty nápady - či lépe řečeno: všechny nápady naráží na nedostatek času. Paradox.

---

Pointa: Není. Ale zkuste popřemýšlet, jestli nemáte nějaký nápad na aplikaci pro hodně velký server.