Wanted: Prohlížeč pro webové aplikace

Potřeboval bych prohlížeč na webové aplikace. Nevíte o nějakém? Vysvětlím, co si pod tím představuju...

Webová aplikace budiž třeba GMail nebo Google Reader. Nebo "redakční systém IInfo". To je jedno - zkrátka "webová stránka", kde člověk vykonává nějakou jasně danou činnost, izolovanou od běžného "brouzdání".

Pro takovéhle webové aplikace nepotřebuju v prohlížeči záložky (třeba). Ani historii (většinou). Nepotřebuju moc add-ons, panely ani nic podobného. Naopak velmi ocením, když si pro takovou aplikaci mohu vytvořit "zástupce". Pak se to blíží aplikaci. Klik, "aplikace" (=prohlížeč) se spouští, vykonám potřebné, zavírám. Prohlížeč webový zůstává nedotčený.

Tohle mi nabízí třeba Chrome nebo novější Firefox / Prism - udělám si zástupce pro stránky, nastavím si, že se v prohlížeči nebude zobrazovat, cojávím, ani adresní řádek... to je přesně to, co potřebuju, až na jednu drobnost.

Tyhle "aplikace" totiž sdílejí cookies. Nejen mezi sebou - sdílejí je i s "velkým" prohlížečem. Představte si, že máte dva účty na Google, v jednom máte soukromý Reader, v druhém pracovní. Ve "velkém prohlížeči" si otevřete soukromou poštu. Pak si otevřete "zkratku pro GReader", a pink! Máte tam soukromý. OK, odhlásíte se, přihlásíte pracovním účtem - a pink! Velký prohlížeč vás odhlásil z pošty.

Je nějaká možnost, jak tyhle "shortcut" od sebe oddělit? Nějaký sandbox? Nějaká přiohnutá verze? Nějaký fikaný zápis do konfiguračních souborů? Nevíte někdo? Díky za rady...

---

Aktualizace: Díky všem za rady, schůdné řešení bude využití profilů. Otestoval jsem si "shortcut" od Chrome - stačilo přidat parametr --user-data-dir="C:\nějaká|adresa|k|profilu" Pro Firefox by měl fungovat obdobně parametr NO-REMOTE, viz http://www.howtogeek.com/howto/internet/firefox/use-multiple-firefox-profiles-at-the-same-time/