Zpátky na západ

Kategorie:

Na západ, Vávro...

A to mi tu zas někteří přišli povyprávět, že jsem Vegas nepochopil, že jsem si vybral blbý hotel (a kvůli tomu se mi Vegas nelíbí), že jsem určitě socka, co na lepší nemá, že Vegas je o zábavě, že by mě stejně do nočního klubu nepustili, bůhví kde jsme žrali, atakdále... Myslel jsem, že z mého článku bylo jasné, že mě neoslovil tento druh zábavy bez ohledu na to, jestli na něj koukám od jihu nebo od severu, z MGM nebo z chýše - asi ne. Nemá smysl cokoli odpovídat, že?

Naštěstí jsme z toho hicu a cirkusu vypadli hnedle po ránu (čti: v jedenáct) a pokračovali na jihozápad. Po cestě jsme ještě zajeli do městečka duchů (takový "divokozápadní skanzen") a pak jeli dál a dál po dálnici... pouští... venku bylo nějakých 95 stupňů... furt a furt... a pak jsme přejeli do Kalifornie.

Další zastávku jsem si naplánoval do Mojave na letiště, veden nějakou bludnou ideou, že tam mají muzeum. Nemají :) Ale ten pohled na zaparkovaná (a některá pohřbená) letadla byl pěkný. Po cestě jsem si všimnul kopců a na nich nějakých staveb a la radarové stanice a podobně. Dumal jsem co by to mohlo být, a o kousek dál jsem viděl odbočku: "Edwards, AFB" No jasně - Edwards, Kalifornie, letecká základna, kde přistávají raketoplány (aspoň občas).

V Mojave nás přivítal ukrutný vítr, teplota byla okolo 75 stupňů. Za Mojave jsme přijeli do hor, hory jsme přejeli a před náma se objevil výhled na naprosto placatou krajinu, plnou zeleně, polí, sadů... To celé během nějakých sto mil.

Teď jsme v městečku, které si nejsem s to zapamatovat, i když jsem věděl, že na to mám pomůcku... Jmenuje se Delano - jasně že jsem na Roosevelta zapomněl a lámal jsem si nad navigací hlavu.

Když už jsem nakousl to ubytování: Doporučovaný způsob "kupóny, motely" se ukázal jako nepoužitelný. V Palm Springs jsme měli štěstí, ale další dvě štace (Flagstaff a Holbrook) byly něco tak příšerného... Nakonec jsme našli (v Albuquerque) přijatelný řetězec hotelů za přijatelnou cenu (pravda, jsou dvakrát dražší než ten hotel ve Vegas či než "kupónové" motely - ale je to na nich vidět a rozhodně to za to stojí). Takže si vždycky zarezervujeme přes internet ubytování na dva, tři dny dopředu, a víme, že přijedeme do nějakého standardu. (Vegas jsme měli zarezervovaný už z ČR a poměrně dlouho dopředu. Ukázalo se to jako chyba, a navíc špatná volba.) Nakonec jsme zarezervovali ten samý hotel i v San Franciscu - a původní zrušili. Nehodlám se otravovat poslední dny dovolené.

Z Delana budeme zítra pokračovat do parku Sequoia, pak Fresno, Yosemite, vynecháme Mono Lake (podle informací je průsmyk Tioga Pass mezi Yosemite a Mono Lake uzavřený, těžko ho do pozítří otevřou) - takže nakonec Mono oželíme a získáme tak o den víc v San Franciscu. Nemáme zatím přesný plán, co s tím dnem udělat, ale chtěli bychom se podívat na jednu přírodní zajímavost nad San Franciscem... Můžete si tipnout - je to poblíž Santa Rosy :)

Komentáře

Santa Barbara

Naše slavná hvězdná televize věnovala dost času Kalifornii, kde v této chvíli právě hoří kromě jiného honosná milionářská sídla. Nejedeš doufám právě tam? Mimochodem - příští pátek se nahlaš na recepci zámku v Hradci nad Moravicí u paní Marie Paterové, jste očekáváni.

Já tam dorazím kolem půl páté odpoledne a věřím, že budeš veselý a sympatický společník, který mě připraví na vše, co mě čeká při mé cestě do San Diega, kam se chystám příští rok :)

Slibuji, že budu skvělý posluchač. Las Vegas vynechám, protože tohle pozlátko mě také neláká. Grand Canyon si ale dopřeju :)

Pobrezi okolo Santa Barbary

Pobrezi okolo Santa Barbary je take moc pekne. Muzete si tam pujcit auto (velky 4WD pickup) a jet nekolik kilometru na sever PO PLAZI. ;) Nevim jestli zbyva cas, ale mozna je to po ceste...

Jo, po pobřeží se asi

Jo, po pobřeží se asi projedem, čas bude. Nevím jestli přímo autem po pláži, přinejhorším zaparkujem někde poblíž... :)

Nojo, už se nám to krátí...

Nojo, už se nám to krátí... :)

Chceš snad říct, či jen NAZNAČIT!!!, že bych mohl být neveselý a nesympatický? ;) (Jasně že mohl, ale v přítomnosti normálních lidí do počtu 20 nebývám...)

Vem obrázky z ostrova, porovnáme modrost moře...

Ve Fresnu vubec nic neni, je

Ve Fresnu vubec nic neni, je to z velke casti jen ztrata casu, ale Mono Lake je naprosto fantasticke, urcite se to neda nikudy objet? Sekvoje jsou pak i na jihu Yosemitu, plus jsou tam zbytky byvale pionyrske osady. Drzim palce.

Právě jsem ve Fresnu. Nic tu

Právě jsem ve Fresnu. Nic tu fakt není ;) ale je to na půl cesty mezi Sequoia a Yosemite, tak proto.

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na „Uložit změny“.