Baroni s kaňoni

Kategorie:

Antelope, Bryce, Page s Plantem a tak...

Page je nové město. Bylo založeno někdy v 60. letech, původně jako městečko pro dělníky, co pracovali na stavbě místní přehrady. No a pak z něj udělali holt město.

Když přijíždíte do Page, zaujme vás kostel, tuším že "Reformovaných baptistů". Hned za ním je kostel presbyteriánů. Vedle kostel katolíků. Pak kostel normálních baptistů, pak kostel Adventistů, pak kostel Ještěnějakejchistů... No, dvanáct jich tam bylo. Za nima "High school", za ní domov důchodců a pak "hotelová a nákupní avenue". A na konci hasičská stanice. Celé to pak působí dojmem obydlené zatáčky, které se udělalo náměstí.

Když vyjedete z Page, první co vidíte, je Plant. Power Plant, abych byl přesný. Na jedné straně vodní, s přehradou, na druhé straně indiánská tepelná se třemi komíny, co neustále čoudí.

---

Indiánům patří i Antelope Canyon. Normální turista se tam nedostane ("Nevstupovat! Vstup bez povolení je porušením státních i kmenových zákonů" stálo na ceduli doslova), musí jet s indiánskou cestovkou na výlet. Za 65USD vás indiánka naloží do terénního vozu a vyrazíte pět mil za Page, u tepelného Planta doprava, a pak pískem a pískem ke skalám.

Antelope Canyon není velký, zato je malebný a fotogenický, a to tak že velmi. Navíc je úzký a Indiáni tam vozí jednu skupinu za druhou, takže to je něco mezi Disneylandem a Leninovým mauzoleem, kdy se prodíráte úzkou uličkou mezi pískovcem, vyhýbáte se fotícím Japoncům a hledáte vhodný úhel a expoziční dobu.

---

Po skoro dvou hodinách jsme byli zpátky a vyrazili jsme na severozápad. Jeli jsme půl hodiny a bylo to 90 minut - přejeli jsme totiž AZ-UT hranici a posunul se čas. Během dvou dnů jsme třikrát šoupali hodinky - to by se pekař Pecka zvencnul!

---

Do Bryce Canyonu jsme přijeli za soumraku. A myslím, že šikmé červené zapadající slunce dodává kaňonu spoustu kouzla. Vyprávět se to zase nedá, vidět se to musí.

Stejného názoru bylo i několik cestovek, takže jsem, nechca, vyslechl rozhovor nějakých českých turistů a vzpomněl si na ten nejdůležitější tip: JEĎTE DO USA SAMI! Půjčte si auto, nebo jeďte vlakem, nebo třeba stopem, jak chcete, ale nejezděte na hromadnej zájezd autobusem! Neuvidíte to, co vidět chcete, neuvidíte to když to vidět chcete, zato uvidíte všude spoustu lidí - a navíc pořád těch samejch!

Tak, jdu spát. Zítra přejíždíme do Nevady - čeká nás několik dní odpočinku ve Vegas.

Komentáře

Vegas?!

Jestli ve Vegas něco vyhraješ, ani se neopovažuj jezdit domů - to by ti lidé nikdy neodpustili! (Já jo, tak za 500USD ;-) )

Hlavně Arthure pamatuj: i

Hlavně Arthure pamatuj: i když získáš velmi intenzivní pocit, že máš na to kasino systém, tak nemáš! NEMÁŠ! ;)

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na „Uložit změny“.