Blokace u Vodafone

Nechtěl jsem se k tomu nijak vyjadřovat, své jsem si už řekl, ale když jsem dneska ráno otevřel mail, tak jsem tam našel dotaz...

Mail poslal jakýsi Mark Glaser. Hmmm, to jméno mi není úplně neznámé... Chvilku jsem pátral v paměti, a pak mi to sepnulo: To je přeci ten emerický blogger, co byl hlavní hvězdou oné Radimovy mezistátní bloggerské akce.

A když jsem mail otevřel a viděl jsem dotazy k Vodafonu, tak mi bylo jasné, odkud vanou mé větry. Mark Glaser pracuje na článku o blokaci některých stránek Vodafonem a chtěl odpověď na pár otázek:

  • Kdy jste zaznamenal, že Vodafone blokuje část vašeho webu? Proč myslíte, že k tomu došlo?
  • Napsal jste jim kvůli tomu a co odpověděli?
  • Měl by Vodafone vzít v úvahu zákony ČR, které dovolují, aby např. nacistické stránky zůstaly neblokované?
  • Co mohou lidé na celém světě udělat, aby pomohli lidem v jiných zemích, kde ISP blokuje stránky?

No otázky jak noha. Sednul jsem a napsal odpověď:

  • Nevšiml jsem si žádné blokace. Zákazníci Vodafone tvoří jen malou část mých návštěvníků, takže mě  - upřímně - nezajímá, jestli Vodafone moje stránky blokuje. A samosebou se ani nestarám o to, proč to udělali. To není můj boj.
  • Ne, nikam jsem nepsal. Nejsem Vodafoní zákazník a navíc jediná zpráva o tom, že je můj web blokován, přišla od Radima Hasalíka, o němž si myslím, že občas reaguje neadekvátně (zde není překlad doslovný), takže jsem se nevzrušoval. Moje stránky byly (podle Radimovy informace) během jednoho dne odblokovány, takže nebyl důvod k nějaké akci.
  • Omluvte silné výrazy, ale ve Vodafonu by měli vzít hlavy do dlaní a vytáhnout si je z prdelí. Myslím, že žádný operátor by neměl blokovat žádné stránky - nacistické, komunistické, pro EU, proti EU, antiBush ani BushFans... Jsem přesvědčen, že není nic jako "škodlivá či nebezpečná informace", a jsem přesvědčen i o tom, že každý má nejlepší filtr nevhodných informací přímo na svém krku! Stručně řečeno: "Sorry, Vodafone, ale já vím líp než vy, jaká informace je pro mne dobrá a jaká špatná." Rozumný člověk může číst cokoli a dokáže si udělat názor, nebo snad ne? Takže není důvod, proč by měla nějaká britská organizace rozhodovat, co jsou "závadné stránky".
  • Nerozumím, jestli máte na mysli situaci s Vodafonem nebo situaci v Číně. Myslím že oba víme, že problematika čínského blokování je naprosto jiná věc. Ale na Vodafoní problém je jednoduchá odpověď: "Lidi, volte svojí peněženkou!" Opravdu! Nepište petice, nedělejte protesty, bojkoty ani další aktivistické kraviny - prostě vypovězte smlouvu s Vodafonem a jděte jinam. Vodafone je komerční firma, ta se nebojí žádných petic ani protestů... Takže jděte od Vodafonu a řekněte jim, že odcházíte proto, že chcete plný přístup na internet, to je jediný způsob, jak si mohou uvědomit, že je něco špatně: Když jim odejdou zákazníci.

 

A to je můj názor na blokování Vodafonem a na akce okolo toho všeho.

Komentáře

Gymnastika

Není mi úplně jasný ten cvik spočívající ve vzetí hlav do dlaní a vytažení z prdelí. Na počátku úkonu mají lidé v prdeli dlaně nebo hlavy?

Nevím, já u Vodafone

Nevím, já u Vodafone nedělám... Ale předpokládám, že současný stav je takový, že při pokusu vzít hlavu do dlaní (a rozum do hrstí) zjistí, že mají obojí tam, kde píšeš.

re: Gymnastika

Důležité je co vidí. Buď nevidí nic a nebo nevidí jen dlaně.

Pěkně si mu to napsal,

Pěkně si mu to napsal, Arthure!

Pěkně jsi mu přitakal Ferdo

Pěkně jsi mu přitakal Ferdo :]

Pěkně jste to okomentovali,

Pěkně jste to okomentovali, hoši!

pekne si zareagoval, martine

pekne si zareagoval, martine :-)

Pěkně p**o pěkně...

Pěkně p**o pěkně...

Spam

To už smrdí pěkným komentářovým spamem. Opravdu pěkným.

Za tenhle článek máte u mě 1

Za tenhle článek máte u mě 1 s hvězdičkou.

INRI!!

za tento článek máte u mně tolik vykřičníků, kolik si budete přát

Souhlasím a podepisuji

Po přečtení prvního odstavce mi bylo jasné, že to je jen další laciná politická agitka. Článek jsem ani nečetl, ale je mi jasné, že se autor mýlí. (test služby instantní komentář)

Ale teď zase vážně: jsem rád, že jsi to takto napsal, byť komentář k mým reakcím jsi možná mohl vynechat. V případě Vodafone bylo na místě nějak reagovat. Jde o klasický moloch, který reaguje pomalu a pokud by to nebylo vidět, tak s tím možná ani nic dělat nebudou. Takto mohu zamlženě potvrdit, že nevoli uživatelů vztali minimálně na vědomí a dál se uvidí.

Souhlas, i když s výhradou

Ve své podstatě je nutné s vámi souhlasit. Měl bych několik výhrad, co se týče propagace rasizmu, fašizmu a podobných věcí. Na druhou stranu tyto věci by měl řešit někdo jiný a ne Vodafone. Narážku na situaci v Číně jste zvládnul bravurně. Gratuluji. Možná budete nakonec blokován i zde : - ) .

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na „Uložit změny“.