California - Arizona

Kategorie:

Arizona, Arizona, to je pravých mužů zóna. Karty šustí, kulky bzučí, krávy cituplně bučí, cítím se v té pohodě jako ryba ve vodě.

Joshua Tree je takový... jako že strom, ale juka. Teda Yucca. Za Palm Springs jich je spousta. Rostou všude možně, ale naprosto nejmíň jich je v Joshua Tree National Park.
Z Californie do Arizony je to prosté: "Po 20km doleva..." - "Po 40km doprava" - "Za 37km najeďte na dálnici" - "Po 472km sjeďte vpravo". Po cestě vidíte hory. Hory. Hory a hory. Hory. Odpočívadlo (perfektně vybavené). Další odpočívadlo: 76 mil...
Nikdy, NIKDY si nevybírejte motel u železnice. Nejdřív se ozval zvuk přistávajícího vrtulového letadla. Pak trojhlasý řev sirény. Pak ještě čtyřikrát. Pak projel okolo vlak: 5 lokomotiv táhlo asi tak kilometrovou soupravu vagónů. Totéž se opakovalo každých 30 minut.
Rádio v autě oplývá satelitním přijímačem. Přelaďujeme mezi kanály 4 až 9. 4 je "40th on channel 4", 5 je "50th on channel 5"... princip je, myslím, jasný. Kanál 10 jsou "love songs", kanál 13 je "All Elvis", kanály 14 až 412 jsou všechno možné, od "rock" přes "pop" až po rozhlasové mše. Mezi Joshua Tree a Flagstaffem jsme slyšeli všechny kanály.
Grand Canyon se nepopisuje, ten se musí vidět.
Z Grand Canyonu jsme včas dojeli na letiště a tam se dozvěděli, že kvůli větru jsou lety zrušené.
Vyjeli jsme k Meteor Crateru s tím, že máme hodinu a půl k dobru, a že to tedy stihneme včas, dřív než v pět zavřou. V půl čtvrté jsme byli dvě míle od kráteru. Pak se doprava zastavila kvůli větru a prachové smršti. Stáli jsme na dálnici a autem cloumal vítr. Hodinu. Dvě. Tři... Pak zapadlo Slunce, vítr se utišil a po osmé večer jsme se zase rozjeli.
Během pěti hodin na arizonské dálnici stihnete odvyprávět i stručný souhrn války v Tichomoří a základy kosmologie.
Zítra přejedeme do Nového Mexika, čeká nás Alamogordo, Los Alamos a White Sands. Bod dostane ten, kdo zjistí, co mají tato místa společného a proč je chci vidět.

Komentáře

Bomba?

To bude urcite bomba.

Alamogordo a spol.

Neco mi rika,ze vsechny ty mista jsou spojene s vyvojem atomove bomby.

A, LA & WS

Filmový festival to hádám nebude. Že by *atomic research*?

Priroda

Priroda v Arizone a okoli je krasna - vsude samy park v dosahu dvou dnu od GC. Byl jsem tam par mesicu a stalo to za to. Jen ti indiani nejsou zrovna jak z Karlovych romanu :)

Ad. vlak...

V tej Émerice maj všecko veliký... :o)
U nás takhle jezdí Viamont-dvě mašiny a 30 vagonů štěrku.
Nějaké foto z atomové střelnice bude?

ako napisal dond: jadrovu

ako napisal dond: jadrovu bombu, historia, etc.

celkom ti zavidim tento trip, ja som absolvoval podobny, no nie moc po pamiatkach, na to som vela casu nemal.

Sakra

Předběhnut dondem, tak snad jen dodat, že nejen samotný výzkum (Los Alamos), ale taky jaderná střelnice, kde proběhl první test atomovky v historii. Doufám, že fotky z Alamogorda budou potom někde veřejně přístupné.

To je náhodička, ve

To je náhodička, ve Flagstaffu jsem ve čtvrtek obědval :) Můžu se zeptat, kolik dní vám to všechno zabralo? Já jsem měl velkolepé plány, co všechno jsem chtěl vidět, a nakonec to dopadlo všechno úplně jinak...

Co všechno? Celý Flagstaff a

Co všechno? Celý Flagstaff a Grand Canyon, nebo celá cesta po USA?

Asi spíš celá cesta. Ale jak

Asi spíš celá cesta. Ale jak tak koukám, tak toho máte ještě dost před sebou a nejspíš se časem všechno dozvíme z dalších postů :) Přeju příjemný zbytek cesty!

Asi tuším

Spojuje je asi podobná "úchylka" jako návštěva Černobylu?

Neeee... Přeci to, že jsou po

Neeee... Přeci to, že jsou po cestě! :)

Albuquerque - National Atomic Museum

Budete-li projizdet Albuquerque a budete mit chvili casu, sotji za to National Atomic Museum. Neni to to same jako v Los Alamos, ale spis prehled, co vsecho atomove armada mela a vyvijela.

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na „Uložit změny“.