Další porce novinek na Jdem.cz

Zkracovač adres Jdem.cz nabízí dvě, myslím že užitečné, novinky.

Jdem.cz se stalo celkem populární službou, takže jsem se rozhodl, že si zaslouží trošku péče. Připravil jsem pro vás dvě novinky.

První novinka je reakcí na předvčerejší výpadek hostingových služeb. Připravil jsem proto zrcadlo Jdem.cz na jiném hostingu (fyzicky uložený jinde a zapojený u jiného poskytovatele). Zrcadlené Jdem neumožňuje vkládat nové odkazy, pouze funguje jako záložní přesměrovávač. Pokud tedy najdete zkrácený odkaz a Jdem v tu chvíli bude mít výpadek, můžete použít toto zrcadlo. Stačí místo odkazu http://jdem.cz/bflm1 použít odkaz http://alt.jdem.cz/bflm1 - tedy před "jdem.cz" přidat "alt.". Budete si to pamatovat?

Já vím, že by automatické přesměrovávání a load balancing bylo příjemné, ale to bohužel není v mých silách a možnostech. Ale co já vím, třeba se objeví zájemce, který takové možnosti má... :)

Druhá novinka nahradila téměř nepoužívaný "hromadný převod", či lépe řečeno - byla změněna jeho funkce. Namísto převodu více adres na více zkratek teď Jdem udělá z více adres jednu zkratku. Výsledek může vypadat třeba takto: http://jdem.cz/auwu6.

Na výsledné stránce máte možnost uložit si do clipboardu zkrácenou adresu, uložit si tam všechny adresy, můžete si nechat otevřít odkazy v oknech či tabech či můžete krátký odkaz jedním kliknutím poslat na Twitter.

Hromadný převod zkrátí až 30 odkazů, z nichž prvních 6 ukáže na cílové stránce v záložkách.

A jako vždycky: Ať vám novinky slouží a doufám, že se budou někomu hodit. Připomínky a kritiku prosím řekněte mně, o své spokojenosti řekněte ostatním. Díky.

Komentáře

Organizace stránky

Jestli mohu, tak dvě poznámky k designu. Podle mého názoru...
(1) bych rád větší fomrulář pro vložení adresy ke zkrácení, abych se do toho dlouhého úzkého políčka nemusel myší strefotvat.
(2) líbilo by se mi, kdyby předpřidpravený text (http...) při kliknutí myši do políčka zmizel, protože jinak ho musím smazat, což je ztráta času

Zdravím

Je to takhle lepší? :)

Je to takhle lepší? :)

Díky moc. Tohle mě taky

Díky moc. Tohle mě taky trápilo :-)

Ještě by se mohlo to http://

Ještě by se mohlo to http:// po kliknutí vedle zase objevit ;) Jinak přesně tenhle zlepšovák opravdu oceňuji :)

Je to lepší

Podle mě rozhodně ano. Napadly mě další věci. Stránka je dost široká a např. text vysvětlující funkci Jdem je tak roztáhlý, že je špatně čitelný. A je podle mě malým písmem. Já osobně bych změny rozvržení směřoval v duchu kompaktnosti: zúžit odstavce, možná je organizovat v boxech širokých třeba 200px, naskládaných vedle sebe, s kulatými rohy... není takm tolik informací, které by se nedaly předat rychle a de facto v jednom řádku na jeden pohled. To tučné písmo ve fomruláři - super. Ještě tlačítko Zkrátit by chtělo nějak ostylovat.

Používám Operu a když klepnu na tlačítko Zkopírovat do schránky, zkrácený odkaz se do ní nezkopíruje.

Nechci zde mást nekoncepčními návrhy...

Já tomu rozumím, já to chápu,

Já tomu rozumím, já to chápu, ale je tu taková drobnost: Já nejsem grafik ani webdesignér a po pravdě řečeno mám jinší věci na práci, než se šmrdlat se stylem. Takže tyhle návrhy beru, jen neslibuju, že je realizuju, a už vůbec neslibuju, že je realizuju hned. Bude záležet na tom, jestli bude mít grafik chuť, čas a náladu.
Ale třeba se utrhnu a udělám to hned... nebo se najde čtenář, co si s tím CSS pohraje a pošle mi "změň tohle a támhleto tak a onak..."

WebSnapr

Mírné OT: všiml jsem si, že používáte Websnapr.com, jak jste s ním spokojen? Používáte free nebo premium službu? V případě že free, jak dlouho trvá, než opravdu vytvoří náhled (u některých podobných služeb co jsem používal to trvalo třeba i několik hodin)... Jinak jdem.cz je výborný, díky za něj.

Používám ho od dnešního

Používám ho od dnešního odpoledne a používám free verzi. Vytvoření náhledu trvá, podle toho jak jsem to dneska odpoledne zkoušel, tak deset minut. Ale z jednoho odpoledne nelze usuzovat na celkový výkon, takže: Uvidíme!

Vzdávám hold

Tedy Arthure, když jsem si přečetl, co jste psal na Twitteru, podíval jsem se nejdřív na Misantropa a pak na Jdem.

A myslím že změny se povedly a hlavně hromadný převod už mi docela dlouho chyběl. Těmito změnami se ze Jdem stal nejpoužitelnějším(pro mne) zkracovačem.

Takže gratuluji a děkuji :)

Super služba

Jdem.cz je super služba, díky.

Dobrá práce, díky.

Dobrá práce, díky.

design

možná by stálo za to pouvažovat, zda nenastylovat to tlačítko zkrátit, je docela velké a v PSX šedé, tam dost "svítí", kdyby se dalo do té červené s modrou, která je použita v menu, tak bude IMHO ta stránka hezčí

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na „Uložit změny“.