Doplňky pro Jdem

Tři doplňky pro Jdem.cz (z toho dva twitterovací): Dvakrát plugin do Firefoxu a jeden gadget pro sidebar ve Windows Vista.

U minulého článku mě příjemně překvapila celkem pozitivní odezva, takže jsem se rozhodl místo koukání na televizi a hraní her vyslyšet přání pana Podnikatele, a podívat se na zoubek některým twitterovacím nástrojům, jestli by jako nešlo změnit jejich zkracovací algoritmus z tinyurl.com na jdem.cz...

Jako první přišel na řadu Twitterfox. Po chvíli laborování podlehl mému nátlaku a začal zkracovat pomocí jdem.cz. Výsledek jsem poslal autorovi ke zvážení, případnému zapracování či alespoň k vyslovení názoru. A do doby, než se autor rozhodne, jestli změny zapracuje do oficiálního release nebo jestli to ponechá stranou, tak si můžete nainstalovat můj upravený Twitterfox-CZ. Funkce je naprosto stejná, jen ke zkracování odkazů používá Jdem místo Tinyurl.

Další doplněk pro Firefox je počeštěný Unshorten plugin.Jeho funkce je jednoduchá a nejlíp ji osvětlí, myslím, následující obrázek:

Unshorten

Tedy - pokud je Unshorten nainstalovaný a aktivní, tak stačí najet na odkaz a chvilku počkat, zobrazí se vám adresa původního odkazu. Český Unshorten si můžete rovněž nainstalovat, a rovněž byl poslán autorovi ke zvážení a zapracování.

Třetí doplněk je gadget pro postranní lištu ve Windows Vista. Jako základ jsem použil Twadget, počeštěný a vzhledově upravený Radkem Hulánem, a do něj jsem zabudoval zkracovací algoritmus (do toho gadgetu, aby bylo jasno). Widget možno stahovat zde: Twadget-CZ.

Všechny doplňky jsou hezky pohromadě na stránce Pomůcky. A jako vždycky: Ať slouží, chyby hlašte mně, pochvalu trubte do světa!

Komentáře

Predstava zkracovaciho

Predstava zkracovaciho algoritmu zabudovaneho do Radka Hulana mi prosvetlila dnesni mlhavy den.

Něco jako "S Jdem.cz pouhé 4

Něco jako "S Jdem.cz pouhé 4 cm..."?

FeedDemon

Před nějakou dobou přidal Nick Bradbudy jdem.cz taky do RSS čtečky FeedDemon. Zkusím si nainstalovat v. 2.8 RC2, jestli nekecal (http://nick.typepad.com/blog/2008/12/coming-in-feedd.html).

Výborně. Gratuluji a chválím.

Výborně. Gratuluji a chválím. Dobrá práce. :-)
No a já jdu vyzkoušet ten zkracovací algoritmus, co jsi zabudoval do Radka Hulána.

škoda že zrovna twitter

škoda že zrovna twitter přestávám používat :/

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na „Uložit změny“.