Duch minulosti

Myslel jsem si, že argumenty jako "Naši zákazníci mají IE" nebo "Dělat to pro víc prohlížečů jsou náklady navíc" už nikdy neuslyším... A to jsem se zmýlil.

Měl jsem zato, že osvětová práce skončila, a že je už všem z oboru jasné, že:

  • Crossbrowser web stojí o 5% víc než IEonly, ale má o 40% víc potenciálních zákazníků
  • JS framework typu jQuery vyřeší 95% problémů s různými implementacemi JavaScriptu
  • CSS framework ušetří spoustu nervů při návrhu nonIEonly webu
  • HTML a CSS nemá (nesmí, pozn. aut.) dělat programátor
  • "Naši zákazníci mají IE" proto, že je krmíme produktama, co jsou IEonly
  • "Zákazník má IE" platí dnes, ale zítra to platit nemusí

Ale ono ne. Jako by nestačilo, že vysvětluju českému vývojářstvu fungování OpenID... Zpátky ke strojům, oprášit argumenty, budeme mýtit bludičky IEonly a hejkaly vysokých nákladů!

(A. A. Ždanov by mi jistě vysvětlil, že osvětová práce nekončí nikdy.)

---

Ale ono i jinde... Třeba včera jsem platil poplatky za rádio a televizi.

S ČRo naprostá pohoda. Přišel mi mail s upozorněním, že se blíží termín, v něm odkaz. Na odkaz jsem kliknul, tam bylo napsáno, že mám zaplatit XYZ peněz na účet číslo toato, a že jestli chci, můžu zaplatit kartou. Zaplatil jsem kartou - a bylo!

U ČT jsem se pokoušel nejdřív přihlásit. Po peripetiích se ztraceným heslem a po zjištění, že do políčka "Příjmení" mám napsat jméno, se mi to povedlo. Zkontroloval jsem, že nic nedlužíme, a jal jsem se hledat výši poplatků. Klikal jsem jak zběsilý... nakonec jsem v sekci "Poplatky - domácnost" našel ve spleti citací cifru za měsíc, tu jsem si vynásobil počtem měsíců a pokynul jsem bance.

A pak jsem si postěžoval Filipovi Rožánkovi. Ten povídá: Stačí kliknut na sekci Informace... adresa je https://tvp.ceskatelevize.cz/poplatky/info.php.

Tak jsem kliknul, a tam byly kontakty. Chvilku jsme se s Filipem dohadovali, a pak se ukázalo, že přihlášení uživatelé mají na adrese blabla/info.php Kontakty (nebo Kontakt, nemají v tom jasno), zatímco nepřihlášeným se otevřou Aktuality. Ty Aktuality, které mají jinak adresu blabla/novinky.php. No a Kontakt(y) mají samosebou taky vlastní adresu blabla/kontakt.php. Co je teda to info.php, to mi není jasné...

Že by nějaké veřejnoprávní SEO?

Komentáře

Je to jasné, info.php je ten

Je to jasné, info.php je ten slavnej web 2.0! :)

Honor est homini qui separat se a contentionibus omnes autem stulti miscentur contumeliis.

Dovolím si podotknout...

.. že existují taktéž hejkalové nízkých nákladů! :)

Mohl bys prosímtě jen tak

Mohl bys prosímtě jen tak stručně rozvést, proč "HTML a CSS nemá (nesmí, pozn. aut.) dělat programátor"?

Protože programátor má

Ze stejnýho důvodu, kvůli kterýmu HTML kód nepíše uklízečka nebo obchodník. Protože programátor má programovat a HTML kód má dělat kodér. Když programátor mastí HTML, tak je něco špatně, stejně jako když kodér programuje. A u světlých výjimek, které umí dělat vše, zase platí pravidlo "autor nedělá korekturu, protože cizí oko vidí víc".

proc platit televizi kdyz ji

proc platit televizi kdyz ji mam vyplou?

proc platit dane kdyz z nich

proc platit dane kdyz z nich moc sluzeb pro sebe nepocitim? Myslim si, ze takhle je stanoveno. Muzeme se bourit, kricet, nadavat, ale takhle to bude :) Zajimavy se nad tim zamyslet :)

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na „Uložit změny“.