Floskule 09 a instantní komentář

Tak jsem se dnes probíral tiskem i tlačí a všiml jsem si, jak nám hezky začíná bujet nová vycpávková floskule... (Nechci číst dál, rovnou přidám komentář).

Kdysi jsem v nějaké knize četl vzpomínku na to, jak v padesátých letech byla u každé vědecké práce téměř povinná floskule: "Jistě by bylo zajímavé prozkoumat tuto problematiku z hlediska učení I. P. Pavlova o vyšší nervové činnosti." (Nechci číst dál, rovnou přidám komentář).

Před nedávnem začala být podobně povinná floskule o klimatických změnách. Ta se dá napasovat taky na cokoli a zajistí dotyčné práci jaksi punc současnosti a uvědomělosti. (Nechci číst dál, rovnou přidám komentář).

A teď přibyla milovníkům podobných "floskulí o současnosti" další krásná... Všiml jsem si jí v článku o silvestrovském vysílání. Dovoluju si ocitovat:

Na tradičním novoročním koncertu Vídeňských filharmoniků sice znějí převážně valčíky a jiné lehčí opusy, nicméně je to zavedená, špičková událost evropského významu, kterou sledují nejen milovníci klasiky a kterou každý rok živě přenášejí četné televizní stanice. Do loňska tak činila i Česká televize. Jestliže mezi sedmdesáti zeměmi, kam se koncert vysílal včera, Česká republika po mnoha letech poprvé chyběla, tak je to trapas sám o sobě. Natož když začínáme předsedat Evropské unii.

Autorka (Věra Drápelová) buď ztratila soudnost nebo nabyla přesvědčení, že přenos koncertu Vídeňských filharmoniků nějak souvisí s členstvím v EU, možná i s procesem evropské integrace, a tak vycpala svou glosu floskulí o tom, že předsedáme EU. Což, předsednictví je realita, ale je ho opravdu nutné zmiňovat i v článku o kultuře?

No a abych nezůstal stranou, tak jsem, vzhledem k tomu, že začínáme předsedat Evropské unii, připravil takovou novinku, která ulehčí práci mnohým čtenářům a ušetří jim tak síly na boj proti globálnímu oteplování. Nazývám to Instantní komentář. Věřím, že ušetří spoustu práce komentátorům obsedantním, poťouchlým, blbým, nechápavým, voličům bolševických stran, aktivistům, greenpissákům a dalšímu vIQjetu internetového komentátorstva. Už nebudou muset zbytečně bušit do klávesnice a formulovat svůj názor, pokud se jim stane ta nemilá věc, že se jim tu nějaký názor udělá. Stačí, když si kliknou a vyberou tu možnost, která odpovídá jejich rozpoložení. Jejich názor tak bude započítán, a nestane se jim, že by jejich hodnotný a pravdivý komentář k věci místní cenzor smazal.

Každopádně by bylo jistě zajímavé prozkoumat tuto problematiku podle učení I. P. Pavlova o vyšší nervové činnosti.

Komentáře

První!

Když už se pomalu blíží konec našeho předsednictví EU, musím ještě rychle instantní komentář pochválit.
Jenom mi tam chybí tolik oblíbená varianta "Článek jsem ani nečetl, ale můj komentář musí být... První!"

Seconded ;) Jo, tahle možnost

Seconded

;) Jo, tahle možnost tam chybí.

Hele, ten můj oblíbenej s

Hele, ten můj oblíbenej s modrými komsomolci tam není.

Nedokonalá implementace

Instantní komentář je velmi hodnotná služba, ale k větší užitečnosti a flexibilitě by přispělo, kdyby jednotlivé položky byly realizovány přes checkboxy a ne radiobuttony, aby jich šlo vybrat víc naráz. Kupříkladu když je mi za současného stavu po přečtení prvního odstavce všechno jasné a chci ti vzkázat, že jsi zapšklý neurotický dědek a zároveň vypatlané hovado co ničemu nerozumí, musím vygenerovat hned tři instantní komentáře, což je zjevně neefektivní.

Poslouchaj, chtěj dát rázně

Poslouchaj, chtěj dát rázně najevo svůj názor, kterej se jim udělal, nebo se chtěj vykecávat a sepisovat litanie?

A-Z

Ano, budeme-li celkově dodržovat elementární funkce globální hodnotové charakteristiky intervalu jednotkové kvantity logické množiny neidentifikovatelných objektů, pak reálné systémové transformace určí vztahy X - Y záporně, že?

Nevím, kdo je autor (píšu to tupě z hlavy), ale tento komentář se hodí ke každému příspěvku, ať už politickému, k vystoupení filharmoniků, či ke článku o OpenID :-)

Kdepak trapas...

Já myslím, že je to mezinárodní ostuda!
A vůbec: ČT Novoroční koncert vysílala. Akorát nebyl z Vídně, ale z Prahy. A nebyl letošní, ale z roku 2002. Však je tadleta finanční krize, ne?

Omlouvám se,

ale napoprvé jsem to četl jako fidlační krize.

U instatního komentáře mi

U instatního komentáře mi chybí možnost zaškrtnutí více komentářů najednou. Jak se má potom sakra člověk vyjádřit.
MMCH "už tady nikdy nepřijdu," je skvělé. Jenže já už jsem tady stejně přišlej, a jentak odtady neodejdu.

Floskula o EU

české predsednmíctvo je novinkou, ale floskule o eu a veciach s nou suvisiacich su uz klasika. Raz som sama urobila mensi experiment kam az sa da s posvätným zboznovaním tejto institúcie zájisť a svoju prácu o stredovekom islame som zakoncila uvahov, velmi volne pracujucov s faktami, z ktorej vyplývalo, ze vznik EU je vlastne dosledok arabských vybojov v 7 - 15 st. Ten chlapík, co mi to hodnotil ma za to nielenze nezvozil, ale presne naopak - prislo mu to ako zaujímavý nápad, pricom " je skoda, ze táto myslienak nebola rozvitá viac, aj s ohladom na rokovania o vstupe turecka do EU". A to islo o vzdelaného cloveka... tak mi povedzte, kam ten svet speje?

Jsi ubožák, Arthure, obzvlášť

Jsi ubožák, Arthure, obzvlášť když předsedáme EU. Nezapomínej, kolik toho svým čtenářům i globálnímu oteplování dlužíš!

A proto od teď zní podtitul

A proto od teď zní podtitul mého webu "Web co vám doudí moudí, zatímco předsedáme EU"! Myslím, že jsem tím udělal pro zdar našeho předsednictví maximum.

Tak bych to udělal všude

Instantní komentář je ideální věc. Mě přece nějaký článek nezajímá. Ani komentáře ostatních mě nezajímají. Mám jen jeden zájem. Mít v diskuzi co nejvíc bodů, hvězdiček, hlasů, prasátek, sluníček, prostě čehokoliv. Takže ODS jsou svině, komunisti jsou svině, cssd jsou svině a všichni ostatní jsou blbci. Jo a ještě jsem zapomněl na Cikrta a Julínka.

V tomhle komentáři postrádám

V tomhle komentáři postrádám jednu zásadní informaci, a to že za to všechno může Klaus.

Klaus, alebo globálne

Klaus, alebo globálne oteplovanie

Klaus může za globální

Klaus může za globální oteplování!

Nebo je to naopak?

Globální oteplování může za

Globální oteplování může za kruté zimy, kruté zimy můžou za sex se zmrzlýma rukama, sex se zmrzlýma rukama se děje přirozeně bez ochrany, sex bez ochrany může za zvýšenou natalitu a ta může za Klause! ;)

Honor est homini qui separat se a contentionibus omnes autem stulti miscentur contumeliis.

Na používání takových

Na používání takových omšelých floskulí by si paní Drápelová měla dát pozor, zvláště když začínáme předsedat Evropské unii.

Podobně v roce 1990: "Jestliže mezi sedmdesáti zeměmi, kde vláda patří nadšenému socialistickému lidu, Česká republika po mnoha letech poprvé chyběla, tak je to trapas sám o sobě. Natož když začínáme uvažovat o vstupu do Evropské unie. Vláda se může odvolávat na nízkou životní úroveň zemí RVHP, jak chce, ale ostudu ze sebe nesejme."

Paní Drápelová prostě objevila univerzální argument, jeho použití je ale nutné nepřehánět, z věty "Evropská unie, Evropská unie über alles, ein volk, ein Evropská unie, ein Sarkozy." už pak totiž není příliš jasné co chtěl vlastně autor říct.

ink, instantny komentar je

ink, instantny komentar je skvela vec, ale cosi mi nesedi na tom nazve...znie to ako nejaka istantna slepacia... nebolo by vhodnejsie "konstantny komentar", resp. "komentárová konstanta"? (po vzore cimmermanovej Rýmovej Konstanty)

Třeba to je záměr, he?

Třeba to je záměr, he? Odpověď viz následující komentář...

no jo, sorry, ta kombinacia

no jo, sorry, ta kombinacia anglictiny s ceskou koncovkou ma zmiatla...

Máš pravdu, v češtině to také

Máš pravdu, v češtině to také nedává smysl. "Instant" je v angličtině chápáno jinak, než u nás "Instantní". Přimlouval bych se za "Okamžitý komentář" ;-).

Vida, já zapomněl na možnost

Vida, já zapomněl na možnost "vím líp než autor co vlastně chtěl autor napsat"!!!

Chtěl jsem napsat "instantní" a nikoli "okamžitý" ani "rychlý", a snad proto jsem napsal "instantní". Chtěl jsem napsat "instantní", maje na paměti všechny  možné české významy a konotace, včetně "nechutné", "umělohmotné", "rychle hotové bez větší námahy" apod. A jako jsou v instantní polévce sušené nudle, co se zalijí polévkou, tak v instantních komentářích jsou sušené názory, ke kterým se přidá blb!

Jak - zapomněl! Zklamals!!!

Jak - zapomněl! Zklamals!!! :)))))

Honor est homini qui separat se a contentionibus omnes autem stulti miscentur contumeliis.

Mýlíš se ve všech bodech.

Mýlíš se ve všech bodech. Instatní česky přece znamená výhradně "rozpustný", ty hloupá.

...jako například instantní

...jako například instantní nudle.

Přesně!

Přesně!

To mi jen připomíná,

že stejnou husí kůži mám z další nové floskule - z důvodu světové finanční krize. Budeme propouštět/budeme zdražovat/nemám domácí úkol/ dal bych si ještě jedno pivo z důvodu světové finanční krize..

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na „Uložit změny“.