Hledám: Dropbox pro záložky ve Firefoxu

Update: Už ne-Hledám věc, co pravděpodobně existuje, ale nejsem schopen ji objevit, totiž plugin na synchronizaci záložek ve Firefoxu, ale TAK JAK JI CHCI JÁ. Pokud mě někdo navedete, budu rád.

UPDATE: Díky všem co pochopili co chci a co mi doporučili to, co se pravděpodobně ujme. Zkouším teď GBookmarks a ReadItLater, o vásledku poreferuju. Díky!

Základem problému je rozdíl v potřebách, asi jako u sporu LiveSync vs DropBox. Livesync má támhleto a tohleto a kdesicosi a grafického klienta jako kráva a můžu si nastavit kterou složku chci synchronizovat. Ale já tohleto nechci, opakuji: NECHCI. Chci klienta, kterého mám pro Linux i pro Windows, který má jednu složku, co si do ní hodím, to jinde najdu. Nic víc nechci a cokoli nad to je nevítané. Proto mám Dropbox.

Hledám plugin na synchronizaci záložek ve Firefoxu. Jsou jich tuny, všechny dokážou strašně sofistikovaně synchronizovat bookmarky, takže mám všude všechno, ale to já nechci. Já chci mít jednu složku v bookmarkách, nazvanou "Synchronizovaná složka", a co si do ní uložím, to na jiném Firefoxu "jako když najdu".

Mám k tomu svoje důvody. Vysvětlovat je bývá zbytečné, vždycky se najde mamlas, co mě přesvědčuje, že mám potřeby jiné, ale zkusím to: Na jednom počítači si čtu. Na druhém mám věci do práce. Na třetím programuju. Tedy na každém mám jinou sadu záložek a chci, aby se mi nemíchaly. Ale stává se mi, že na počítači A najdu něco, co bych chtěl použít na počítači B. Bylo by ideální hodit to do "synchronizované složky" a na počítači B si to vyzvednout. Jako s Dropboxem. Nestojím o synchronizaci všeho!

Používal jsem Foxmarks, nyní snad Xmarks, a nechci ho - tu funkci, co požaduju, mi nenabízel (nebo jsem ji nenašel) a před časem mi velmi intenzivně zpomaloval start prohlížeče. Jeho výsledkem byl mišmaš, kdy jsem na všech prohlížečích měl všechny odkazy, a to já NECHCI. Určitě umí spoustu věcí a inteligentní synchronizaci všeho, ale já o ně nestojím. Chci jednoduché sdílení odkazů.

Chci Dropbox pro Firefox.

Nějaké tipy? Díky.

UPDATE: Po tipu z Twitteru a komentáři od Ventila jsem znovu zkusil Xmarks a znovu jsem zjistil, že tudy cesta nevede - sice by nakonec možná dělal to co chci, ale je pomalý, otravný a hlavně: dělá to co nechci.

Komentáře

Xmarks - omezení na jednu záložku

S tím "zpomalováním" startu prohlížeče nedokáži poradit, ale co se týče odpovědi na "mi nenabízel (nebo jsem ji nenašel)", tak je to snadné, stačí si v Xmarks nastavit synchronizaci jedné jediné záložky. U toho profilu, který nyní používáš si v my.xmarks.com zaškrtni pouze vybranou záložku.

Po menším boji jsem to našel,

Po menším boji jsem to našel, ale bohužel - Xmarks trvá tvrdošíjně na tom, že bude synchronizovat i "Lištu záložek" - smazat z profilu nelze, odškrtnout nelze a jak ji "odemknout" netuším... :/

Bookmarky + sidebar

Nechci se vnucovat ale co takhle Bookmarky.cz v postranní liště? Mám takové tušení že v blízké budoucnosti (+FF 3.6) tam půjde i přetáhnout odkaz, ale myslím že to není na tom to nejdůležitější. (Když tak dotazy i soukromě).

Funkce by pravděpodobně byla

Funkce by pravděpodobně byla OK, ale - nepoužívám sidebar a kvůli tomuhle si na něj zvykat nebudu. Neuvažujete nad tím nabídnout addon pro Firefox? Ten mi nezabere 20% plochy...

Addon

Myslím na to už asi rok, ale -upřímně- neměl jsem zatím dost nadšení ke studování dokumentace.

Rozumím. Já přesně tohle

Rozumím. Já přesně tohle nadšení postrádám už čtvrtým rokem.

A proc ne del.icio.us? Ja to

A proc ne del.icio.us? Ja to pouzivam pro "synchronizaci" tri ffoxu.

Protože del.icio.us mám

Protože del.icio.us mám "zabrané" na jiný účel (publikování rychlých odkazů přes FeedBurner) a plugin neumí víc účtů. Jinak by to bylo PŘESNĚ to co chci.

nejistý nápad

Nešlo by nějak přepsat kam ten FF ty oblíbené ukládá, kdyby places.sqlite byl v tom dropboxu bylo by to řešení. Jinak dají se exportovat přes about:config tam příkaz browser.bookmarks.autoExportHTML false přepnout na true a mělo by to automaticky exportovat bookmarks.html jen nevím jestli jde nastavit kam se to bude ukládat. Asi by hodil dotaz na czillu

To neřeší to co chci, tedy

To neřeší to co chci, tedy "synchronizaci jedné složky z Oblíbených". Ten příměr s DropBoxem je příliš náročný na pochopení? Jde mi o to, abych měl jednu složku v Bookmarks, která by se synchronizovala, a nic mimo ni. Podobně jako Dropbox má jednu složku na soubory, a tu synchronizuje.

Read It Later

Read It Later je addon, který by měl splňovat všechno, co požaduješ a minimum věcí navíc.

https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/7661

Díky, zkusím

Díky, zkusím

Jo, ale nedával bych tam nic

Jo, ale nedával bych tam nic tajného, myslím, že minimálně čtení náhoděho cizího profilu nebylo nic těžkého.

znovu

To neřeší to co chci, tedy

To neřeší to co chci, tedy "synchronizaci jedné složky z Oblíbených". Ten příměr s DropBoxem je příliš náročný na pochopení?

Read it later

Ten udělá svoji vlastní složku a tam se vše ukládá. Synchronizovat se to dá asi jenom za poplatek. Já to používám na 1 PC, to je zadarmo.

Google bookmarks

Velmi podobne funguji s Google Bookmarks. S jednim firefoxovym add-onem se vytvori dalsi polozka v menu se synchronizovanymi bookmarky. Jedina nevyhoda je, ze je to polozka v hlavnim menu. Jenom - u pocitace budu v pondeli, takze kdyby byl problem najit ten plugin, staci mi to hodit do mailu.

Tak položka v hlavním menu by

Tak položka v hlavním menu by nevadila...

Nevím jestli je to přesně to

Nevím jestli je to přesně to rozšíření, které má namysli, ale já používám GBookmarks https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/2448 Klasické Záložky můžeš použít na nesdílené bookmarky a GBookmarks na ty sdílené.

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na „Uložit změny“.