Hudba 25

Na páteční odpoledne něco klasické české hudby z let osmdesátých...Pamatujete na rok 1985? Jasně, Michal David hrál Poupata na Spartakiádě, napadne jistě každého milovníka poctivé české písničky. A zatímco na Strahově juchaly starší žákyně, tak na severu Čech si Mirda Wanek stěžoval, že ho milá nechce, páč není občanem:

Ano, FPB - legendární česká punková kapela. Založena právě Wankem v roce 1981, tedy skoro před třiceti lety. V roce 1985 odešel a založil Už jsme doma. Což je jiný příběh, ale protože jsou UJD mou srdeční záležitostí, tak tu je alespoň mimo pořadí takový UJD megamix:

Co dodat - UJD jsou opravdu neskuteční. Ale zpět do roku 1985

Byl to rok, kdy se kolem kapel, co neleštily kliky v Supraphonu, motali divní pánové. Takovíhle:

OZW, alias "Onkel Zbynda's Winterrock", měli jasno: A ten pán, co tu chodí, je Kobox! Mimochodem, ty masky prý nebyly českou odpovědí na Residents, ale jen docela obyčejný stud vylézt před lidi. No a pak už jim zůstaly. Dovedete si představit, jak něco takového mohlo rozlítit přehrávkovou komisi? :)

A od těch OZW byl už jen krůček k Divišovi a Chourovi a jejich Krásným novým strojům:

Ten videoklip (stejně jako ten od OZW) pochází - snad - z dokumentu Lexy Guhy "Hudba 85". Prý ho před časem vydali v "Levných knihách", bohužel jsem ho na jejich webu nenašel, zkusím popátrat v prodejnách...

A na závěr si dáme kapelu, kterou jsem až do minulého týdne neslyšel, ačkoli jsem o její existenci věděl. Pak jsem ji náhodou našel na YouTube (pravděpodobně opět Hudba 85) a byl jsem nadšen. Dámy a pánové - česká elektronika z poloviny osmdesátých let se zvukem, který by dnes neudělal na Wave ostudu: Mama Bubo

(Je to rovnou dvojklip, abyste měli představu.)

Hezký víkend všem!

Komentáře

Hudba 85

Jo jo, klipy jsou fakt z dokumentu "Hudba 85". Mám ho doma, kupovaný v pardubických Levných knihách někdy před rokem. Co vím, ještě cca 2 měsíce zpátky (kdy jsem se v LK zastavil naposledy) ho normálně prodávali.

Mimo pecek, o kterých píšeš, jsou tam třeba klipy Babaletu, Jasný páky (naprosto dokonale udělaný "Je divnej" - pecka), starý Garáže... Samý super trezory :).

Překvapení

Překvapení, a to příjemné. Tajdydlencty Mama Bubo (nebo je to jednotný číslo?) jsou vynikající. Z jaké doby je ten klip? Ptám se proto, že na těch místech to dneska vypadá úplně stejně - myslím hlavně ten kruhák u nájezdu na dálnici a ten nadchod přes silnici.
Fakt dobrý, a to takovoudle hudbu normálně neposlouchám.

Jak potvrdil Hosti, je to

Jak potvrdil Hosti, je to někdy z let 84-85... tedy pětadvacet let.

dík za připomínku ozw. u

dík za připomínku ozw.
u žiletek co jsou na yt, mám radši jejich druhou, asi míň známou verzi. ale je to fuk.

Mama Bubo jsou výborní,

Mama Bubo jsou výborní, Moimir Papalescu and The Nihilists z osmdesátých. http://cz.youtube.com/watch?v=cXUsPz8Ik4Q

Dik

Arthur, rad sledujem tieto tvoje hudobne vylety. A spomienka na Residents velmi potesila. Kedysi davno som chcel pisat diplomovku na temu Marketing osob: The Residents vs. Take That :-)

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na „Uložit změny“.