John F. Obama

Neuspořádané myšlenky politické k aktuální situaci a vůbec.

Můj děda říkal: Když je v Americe prezidentem demokrat, bude nějaký průser! Nebyl politolog, takže spíš šlo o nějakou lidovou empirii, ovšem obávám se toho, že měla reálný základ.

Když jsem koukal na předvolební boj a pak na inauguraci, tak první myšlenka, která mě napadla, byla: Jen aby ho teď, chudáka, nenapadlo jezdit do Dallasu! Stejné nadšení, stejné naděje, víra ve "změnu", charismatický vůdce, Symbol Svobody...

Připadá mi, že je Obama odsouzený k neúspěchu. Nikdy nemůže splnit to, co všem slíbil, aniž by tím nezavedl USA (a potažmo svět) do nějakého ukrutného balastu. Může si vybrat, jestli neuspěje tím, že zklame přehnané naděje, které jsou na něj kladené, nebo tím, že je bude chtít splnit a způsobí nesmírné škody v hospodářství.

Americký prezident je, chtě nechtě, vůdcem smečky. A pokud je mírný, tak si ostatní psi neříkají: "Vůdce je hodný", ale "vůdce je slabý". Slabý vůdce smečky bývá totiž rychle nahrazen... Psů na pozici "vůdce světové smečky" je dost.

Mám navíc dojem, že se situace začíná nebezpečně opakovat. Je jen otázka, co bude onou "karibskou krizí" tentokrát.

Zatím je Obama miláček médií. Ale to byl Kennedy taky... Doufejme, že ho nepotká stejný nebo horší osud.

Komentáře

Hůř?

Taky mě napadlo, že možná Obama skončí stejně jako JFK. Říkáš ale stejně nebo hůř, a já tak přemýšlím - co by bylo to hůř?

Kennedy byl, jak tu zmiňuje

Kennedy byl, jak tu zmiňuje níž Mudd, zastřelen, a tím se stal "svatým". Na jeho slabiny se mohlo zapomenout a mohl se stát symbolem. Hůř by bylo, kdyby byl odpraven jak prašivý kojot za všeobecné nenávisti a opovržení...

...botou.

...botou.

Dávám mu rok...

maximálně dva! ;)

Cheese... !

Ehm... :) Taky jsem si říkal,

Ehm... :) Taky jsem si říkal, jestli by zpráva o atentátu na Obamu vyšla v novinách pod titulkama "ATENTÁT NA PREZIDENTA USA - TREFA DO ČERNÉHO!"

re: trefa

Vzhledem k jeho smíšenému původu bych si troufl říci, že by to byla trefa tak na pomezí šestky a sedmičky. Tedy nic moc.
No uvidíme, jak se pan Obava vypořádá s hypotečním průserem, který mu zanechal poklopcově čilý manžel jeho venkovní ministrantky.

;-)

Navrhujem operatívne vytvoriť nový alias, pesimista.info ;-)

Výjimka potvrzující pravidlo?

Když byl v Americe prezidentem demokrat Clinton, tak snad k žádnému průseru nedošlo. To až pak, za vlády Jirky Bušovic. Takže s tím reálným základem to snad nebude tak horké.

Omyl! Jest tomu přesně naopak!

Ani Clinton by nevybočil z dědečkova pravidla :-)

Nikoliv ojedinělé názory tvrdí, že právě Bill Clinton je jedním z důvodů dnešní krize:

http://jdem.cz/awn24

Zejména bod 5.

pustý ostrov...

Vidím to podobně. "Slaboch" v USA zaměřený striktně na vnitřní záležitosti namísto mezinárodních a sedající si na prdel před Ruskem, to si koleduje o mezinárodní průser. USA se jako "světový četník" osvědčil. Taková role je, zcela pragmaticky, potřeba. Nyní ji převezme někdo jiný, a tvrdě poznáme, že USA byla nejlepší možná volba (byť třeba nejlepší ze "špatných", což je ovšem stále nejlepší).

A v souvislosti s předchozím článkem a rostoucí aktivitou levicové sebranky mi z toho vychází jediné - maximálně rok či dva a bude nejvyšší čas se urychleně stěhovat jinam.

Pozitivní je, že oproti roku 1968 by to mělo být snazší :)

„Dost výmluv, miláčku, malý

„Dost výmluv, miláčku, malý výlet do Dallasu tě nezabije!“

-- Jacqueline Kennedyová, 1963

Úloha osobnosti v dějinách ...

Když o tom tak přemýšlím, atentát jako zakončení kariéry umožnil Kennedymu stát se skoro svatým. Jak by to asi dopadlo bez atentátu?

Pěkná blasfemie na toto téma

Pěkná blasfemie na toto téma byla v Červeném Trpaslíkovi - cituju: "Prezident Kennedy byl odvolán v roce 1964 za to, že se o svou milenku dělil s mafiánským bossem Samem Giancanou. Byl to největší skandál v americké historii. Kennedy byl odsouzen ke třem letům vězení v červenci 1965. Prezidentem se stal Edgar Hoover, jenž byl nucen vládnout podle diktátu mafie, která měla fotografie, jež ho zachycovaly na transvestitských orgiích. Krátce po jeho zvolení bylo Sovětskému svazu povoleno instalovat nukleární zbraně na Kubě výměnou za průchod kubánského kokainu do Států. Sovětská základna byla třicet mil od americké pevniny, a tak lidé opustili všechna velká města..."

trpaslík

za to ovšem mohlo karí

Dvojí negace

"... aniž by tím nezavedl USA ..."
nemělo by být "... aniž by tím zavedl ..."?

Řekl bych že ne, že vazba

Řekl bych že ne, že vazba "NOT A aniž by NOT B" je přijatelným (a pochopitelným) vyjádřením vztahu "pokud bude chtít A, dojde k B".

Pochopitelné vyjádření

to samozřejmě je. Po spojce aniž ale podle mého názoru lépe zní sloveso bez záporu.

To přece záleží na tom, co

To přece záleží na tom, co chcete říct :)

Poslední informace z Kuby,

Poslední informace z Kuby, které mám a které jsou staré 14 dní, hovoří o tom, že okolní moře je plné ruských válečných plavidel a že Raoul nahrazuje ve vládě civilisty vojáky.

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na „Uložit změny“.