Kultury nět

Veselá půlka června... Jak jsem ochořel, nejel na Alexandrovce (a tím pádem mě netrefilo) a ztratil se v kanceláři.

Lístek na Alexandrovce jsem měl koupený drahně měsíců. Už před dovolenou ležel na stole. Ale bohužel...

V úterý jsem jel služebně do Plzně. Vstal jsem v ukrutnou hodinu a s kolegy jsme vyrazili. Na zpáteční cestě mě začalo jemně škrábat v krku.

Ve středu jsem začal regulerně posmrkávat. Odpoledne jsem dal výpověď.

Ve čtvrtek jsem chrchlal a došel k doktorovi. V žádném případě doma nemůžu zůstat, to by vypadalo divně!

V pátek ráno jsem si vzal první ze tří tablet rychlého antibiotika. Ve dvě jsem šel domů, do postele, srkat čaj a potit se.

V sobotu ráno jsem si vzal druhou tabletu. Kolem poledne se přiblížila moje poslední hodinka: Sípal jsem, chraptěl, smrkal, kýchal... a oznámil jsem manželce, že na Alexandrovce pravděpodobně nepojedu, ať si sežene někoho, kdo s ní pojede. Do toho udělal počítač u postele PFIT! - a bylo po ptákách.

Přemontoval jsem starý motherboard, starý disk a starou grafiku do nové škatule a v pauzách mezi krátkými horečnatými schrupnutími jsem nainstaloval znovu celý systém.

V neděli jsem si vzal poslední tabletu. Probudil jsem se v poledne a zjistil jsem, že mám nos čistý, žádná rýma se nekoná, v krku mě neškrábe a jediné, co je problém, jsou bolavé svaly. Inu což, poležel jsem si ještě jeden den...

Dneska ráno jsem vstal, nikoli snad jako úplný jura, ale řekněme - ze 70% zdráv. A pak že to nejde!

---

Manželka se vydala na Alexandrovce do Jihlavy, vyzbrojena fotoaparátem a doprovázena kamarádkou. Dojely do Jihlavy (už za JiHradcem se pohádaly s navigací, protože kamarádka pravila, že TO TAM ZNÁ, a že je ta navigace vede blbě), našly zimní stadion (manželka: "hnusná socialistická stavba"), našly místo k parkování a protože měly čas, šly na kafe. Bohužel si, poměrů neznajíce, vybrali kavárnu s liknavou obsluhou a hnusným kafem.

Když přišly na stadion ("úplně dementně značený vchody!"), tak zjistily, že mají sedadla 24 a 25, ale řada končí sedadlem 24. Ještě se ptaly lidí okolo, jestli třeba nejsou v jiném sektoru, a zjistily, že i ostatní řeší stejný problém. Zkrátka řada má jen 24 míst, ale pořadatelé vesele prodávali i místo 25. Pořadatelé slíbili nápravu, ale nějak stále nevěděli co a jak, až udeřila sedmá. Úderem sedmé dirigent mávl taktovkou - a pořadatel se rozčílil, co má co dirigent začínat koncert, když ON ještě nemá posazený lidi!

Nakonec si tedy manželka sedla tam, kde jí neoslňovalo zapadající slunce a prý i něco viděla. Mimo jiné i to, jak se lidé v prvních řadách (cena: 2000 Kč a výš) uprostřed písničky zvedli a šli si pro pití...

Koncert prý byl jinak dobrý ("Když spustili, tak člověku naskočila husí kůže!"), ale nevyrovnaný ("Nejhorší byla Pilarka...")

No a po cestě domů je stavěli policajti. Kdepak, já tu manželku nemůžu pouštět samotnou... :)

---

Šel jsem se podívat na svou novou kancelář. Vypadá úplně stejně jako stará kancelář, kde jsem dělal loni. Až na některé detaily.

---

Včera jsem si ještě pročítal nějaké knížky, a našel jsem si Čapkovo "Jak se co dělá". Hezká je ta pasáž, kde popisuje, jak vzniká novinář: To jsou prý původně úplně normální lidé, doktoři, sportovci, úředníci, technici, zkrátka obyčejní lidé,kteří kdysi napsali něco do novin, noviny jim to otiskly, a šéfredaktor řekl: "Napište zas někdy něco..." A tak se ze slušných lidí stanou (podle Čapka) novináři.

I jsem se zasmál... :)

Komentáře

takze novinar?

Takze z tebe bude nakonec novinar? :)

Nestraš!

Nestraš!

antibiotika

Arthure, dáte mi, coby starému hypochondrovi, tip na ta antibiotika?
Případně předem děkuji :-P

Sumamed

Sumamed

Sumamed

Jo taky jsem je teď dobral, měl jsem dokonce stejný problém a musím uznat že zabraly, i když ta látka je pěkný svinstvo

Tip na antibiotika

Neměl by ten tip dát spíš patřičný praktický lékař? Bez něj se stejně nedají koupit - myslím, že i ten Arthurův Sumamed je koupený na normální předpis, ne přes výhodnou nabídku z internetu :-)
Ono je podobných antibiotik nebo virostatik víc, ale protože je to brutální záhul na játra, tak doktor vybírá obvykle (třikrát zdůraznit...) to pro pacienta nejvhodnější (někdo má smůlu a nic podobného nemůže) a doplňuje se to další podpůrnou léčbou. Vedlejší efekt Sumamedu je trošku likvidace bakterií ve střevech, takže je občas nutné - zase ne u každého - vypít nějaký sajrajt, ve kterém jsou obsažené.
Já jenom že Arthur asi měl dobrý důvod Sumamed vzít, ale zase je to něco za něco (rychlé vyléčení výměnou za trošku potenciálních potíží během léčby a pak další dobu poléčební únavy...), takže bych to nepřeháněl.
Taky jsem hypochondr... :-)

Bral jsem to jako informaci o

Bral jsem to jako informaci o tom, že taková možnost vůbec existuje... Pro většinu lidí znamenají "antibiotika" vždy něco jako "týden doma". Jasně, je to něco za něco. I když - já umravnění mikroflóry docela přivítal :)

Informace dobrá

Já jsem do toho nechtěl rýpat. Akorát mi přišlo, že jde o tak vážnou věc, že to radši dodám, protože by pak třeba někdo mohl být zklamaný (jasně, každý svého štěstí strůjcem a je to v příbalovém letáku, když už to neřekne doktor...).

A nechcete Arthure zacit psat

A nechcete Arthure zacit psat do nektereho casopisu, magazinu, novin? Vic nez rad bych si od vas neco pravidelne cetl. Musim dodat ze o programovani se zdaleka nezajimam, ale to co sdelujete je velmi dobre vstrebatelne a nejakym zpusobem i zabavne ;) ... Ja vim precetl jsem si od vas jen komentare a nekolikero clanku, ale mozna byste mel opravdu premyslet o zmene povolani na novinare .) (o spisovateli bych si jisty nebyl, dlouhy uceleny kus textu je preci jenom o necem dost jinem nez relativne kratke prispevky do blogu)

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na „Uložit změny“.