Novinky se značkou Kindle

Amazon představil několik novinek se značkou Kindle, pár z nich se už prodává... A nákup přímo z USA vás stále vyjde nejlevněji.

Na začátek: Jak je možné, že Kindle chodí z USA bez daně a cla? Amazon údajně platí tyto poplatky za vás (resp. zaplatíte mu je v poštovném, upřesnil PK). Známí, co si nakoupili Kindle z USA, do jednoho hlásí, že zboží bylo doručeno promptně, bez zdržení na celnici, do tří, čtyř dnů, bez jakýchkoli poplatků.

Reklamace: Johnny Machinegun reklamoval Kindle (nefunkční displej). Reklamace prý obnášela pětiminutový online chat s operátorem a proběhla tak, že během tří dnů dostal nový s pokynem, že ten starý má ekologicky zlikvidovat.

No a teď ty novinky:

Kindle 3 se teď nově jmenuje Kindle keyboard. Na tom se nic jinak nezměnilo, i cena zůstala 139 USD. (Já si píšu do knih poznámky, takže mně klávesnice vyhovuje.)

Pokud považujete klávesnici za nepotřebnou, kupte si Kindle. Lehčí, menší, rychlejší, a o 30 dolarů levnější. navíc se světlým tělem. Dole máte jen čtyři tlačítka a jedno čtyřsměrové.

 

Pro milovníky matlání prstem po displejích přijde na trh brzy Kindle Touch. Zatím jako předobjednávka, a obávám se, že vám nedovolí zadat doručovací adresu mimo USA, takže budete muset využít nějakou službu a la Shipito.

Poslední novinka je tablet, jmenuje se Kindle Fire a za 200 USD přijde letos po 15. listopadu. Opět pravděpodobně ne přímo do ČR, takže počítejte s cestou přes nějakou službu. O Fire je známo, že běží na Androidu (ale silně upraveném), že obsahuje dvoujádrový procesor, barevný 7" displej a že je určen především pro přehrávání videa a hudby z odpovídajících služeb u Amazonu. Je velmi pravděpodobné, že tyto služby budou použitelné pouze z USA (tzn. opět přes patřičnou proxy). Kindle Fire by se dal označit za "klienta pro konzumaci obsahu z cloudu". Uvidíme po uvedení na trh, zda bude možné využít i jiných služeb než těch od Amazonu - za 200 USD jde o velmi slušný hardware.

Viz též "live reportáž z uvedení"