Amazon

Kindle Fire s CyanogenMod ROM

Prvotní předpoklady se ukázaly správné: Amazon Kindle Fire není "all-purpose tablet", je to dotykový terminál pro konzumaci digitálního obsahu z obrovského cloudového skladu knih, hudby a videa, kterou Amazon disponuje. Ze známých důvodů (autorská práva) tento obsah není k dispozici mimo USA, takže v Evropě přicházíte o ... no, o naprostou většinu funkcí. A abyste nedržkovali, tak vám to Amazon preventivně mimo USA a pár vybraných zemí ani neprodá. Ale řešení tu je.

Novinky se značkou Kindle

Amazon představil několik novinek se značkou Kindle, pár z nich se už prodává... A nákup přímo z USA vás stále vyjde nejlevněji.

Jak reklamovat u Amazonu a neplatit znovu clo ani DPH

Koupili jste si Kindle (nebo si ho chcete koupit) přímo u Amazonu a bojíte se, co se stane, když ho budete muset poslat na reklamaci? Budete muset znovu platit DPH nebo clo? Nebudete, a já vám teď prozradím, jak na to, a to nejen u Amazonu a Kindle, ale obecně u jakéhokoli zboží ze světa.

"Víte co je za starosti s reklamací zboží v cizině?"

Kategorie:

Pokud jste si koupili Kindle 3 přímo od Amazonu, neplatili jste clo ani daň. Krásné časy skončí, limit pro dovoz bez daně se od 1. dubna snižuje na 22 EUR a nákup WiFi verze se prodraží cca o 500 Kč. Takže si pospěšte. Proč koupit Kindle v USA a ne přes české přeprodejce? Protože čeští lžou a snaží se vám vsugerovat, že i v zahraničí se obchodníci chovají k zákazníkům jako k póvlu.

Kindle Boom

Netušil jsem, jak velký zájem bude v ČR o Kindle 3. Tedy - kdybych byl důvtipnější, došlo by mi, že starší generace jsou "čtenářský národ", co stál ve čtvrtek fronty na knižní novinky. Ne že bychom byli bibliofilové, ale byla to aspoň nějaká zábava, že... Každopádně Kindle je tu a válcuje trh. Kupodivu...

Amazon Kindle 3 - první zkušenosti a pár tipů

Pořídil jsem si čtečku Amazon Kindle třetí generace. Jak jsem s ní spokojen a co bych doporučil majitelům? Plus drobný dáreček: způsob, jak mít každé ráno čerstvé zprávy v Kindlu, a česky.

Nebe bez mráčku

Trošku odlehčení po hutném týdnu: Rubrika Čtenářové nám píší a pár nesouvislých poznámek o hostingu, cloud computingu a virtuálních serverech.

Syndikovat obsah