Odporná komerce a další přízemnosti

Kategorie:

Nejen samým kaňonem a rezervací živ je turista v USA...

Něco přízemnějšího: V USA je lacino i pro turistu, který vydělává v ČR a dolary mění v kursu 1:20. Litr benzínu vyjde asi na 12-13 Kč, jídlo ve fastfoodu pro jednoho na stovku (doporučuji Arby's, na jejich kuřecí sendviče žádná "houska se sekanou" ani "kuřecí mleté smažené" od Burger Kinga, McDonalda či z KFC nemá). No a když jsem u Santa Fe vlezl do prodejny bot a viděl jsem "svou velikost" (US 15, UK 14, v evropském číslování něco okolo 49-50) za ceny okolo 900-1200 Kč, tak jsem nakoupil rovnou do zásoby několik párů - za obdobné dávám v ČR dvaapůl tisíce, ani okem nemrknu. Chtěl jsem být za drsoně a frikulína největšího a koupit si červeno-černé Conversky (prej to je fakt krutopřísná značka), ale měli jen velikost 14, a to mi bylo malé. Jinak bych za ně těch 79.95 dal. :)

Mimochodem, teploty jsou tu jednoduché - 60 je zima, 70 příjemně, 80 teplo, 90 vedro, 100 kurevské vedro.

Včera jsme vyjeli z Ruidosa a jeli stejnou dlouhou nudnou trasu do Albuquerque zpátky. V Albuquerque jsme pojedli něco čínského jídla a za hodinku jsme už byli v Santa Fe. Prohlídka města, nocleh...

Dnes jsme vyjeli ze Santa Fe a jeli směrem na Taos, prohlídli si most přes Rio Grande a přejeli jsme do Colorada. Je fascinující, jak se ráz krajiny změní během třiceti kilometrů - na hranice s Coloradem prérie, kousek za hranicemi cedule "Welcome in colorful Colorado" - a najednou opravdu: zelené stromy, barevná krajina, na obzoru šedobílé hory... Proti hnědému Novému Mexiku docela změna.

Naší první zastávkou v Coloradu byly Great Sand Dunes - písečné duny naváté na úpatí Rocky Mountains. Úžasný pohled a krásný park. Vůbec: Všechny parky, které jsme tu zatím navštívili, stojí za to. Jsou udržované, jsou dostupné, je v nich potřebné zázemí a jsou čisté.

Z Great Dunes vedla cesta... no... jestli jsem remcal nad sedmdesáti kilometry se zatáčkou uprostřed, tak jsem netušil, co mě čeká v Coloradu. Ano, 80 kilometrů BEZ zatáčky. :) Ale nebylo to tak hrozné - jeli jsme zemědělskou oblastí (tajemství kruhových polí odhaleno!) a každých 20 kilometrů byla křižovatka. Pak jsme najednou odbočili doprava a ocitli se z vyprahlé krajiny polí v horách - chaty, stromy, potoky, sníh... Jedním slovem: Nádhera.

A tou nádherou jsme jeli další čtyři hodiny...

Zítra nás čeká Mesa Verde a přejezd do Green River.

Komentáře

Tenhle seriál mi připomíná

Tenhle seriál mi připomíná dobré video typu Vaříme s... Když je kuchař šikovný, slintám před obrazovkou jako hladový pes před řezníkovic výlohou.
A podobný pocit mám teď i při čtení těchto článků. Teda, ne že bych slintal, nebo tak. Ale mám ukrutnou chuť vyrazit tam taky.

Přesně tak! Do teď jsem o USA

Přesně tak! Do teď jsem o USA nestála, ale změnila jsem názor :o)

Canyon de Chelly

Vidím, že jste kousek od mého oblíbeného Canyonu de Chelly. Jestli pojedete kolem, tak ho rozhodně doporučuji. Je to malý opuštěný kaňonek, a když jsme tam byly my, měl obrovskou výhodu - byli jsme v něm naprosto sami. Stojí to za to.

Kruhová pole

Taky jsem na to koukal, co to jako je, a bylo mi řečeno, že je to kvůli zavlažování - že se to pořád takhle dokola zavlažuje. Je to tak? Nebo je v tom ještě něco víc? ;)

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na „Uložit změny“.