Pozdní sběř

To jsme se zas dozvěděli věcí za ten týden, že? Aneb o ovečkách a koních...

Tak například David Grudl. To je, pokud to nevíte, takový bača. Jo vy nevíte co je to bača... No prostě takový chlapík, co pase. Ovečky. Světu to sdělil Výbor pro odhalování neskopové činnosti v čele s Martinem Soukupem v diskusi u prvního dílu seriálu o Nette.

Tamtéž zase jiní odhalili temné čachry, za nimiž stojí Marek Prokop. Jestli jsem to dobře pochopil, tak jde o celosvětové spiknutí Google a Mossadu, které se v ČR projevuje skrze H1 a SEO a má sloužit k ovládnutí nebohých lidí, kteří pak nenajdou na dotaz "Praha 1" to co hledají, ale jen nějaký hotely.

Otázka je co hledají. Jak v diskusi celkem pěkně ukázal Jirka Bureš: Oblíbený argument "Zadám do Google slovo Nokia a vono mi to najde samý SEOizovaný eshopy, ne recenzi!", kterým kdejaký šuleen "dokazuje" pomýlenost celého SEO a Marka Prokopa zvlášť, ukazuje spíš na pitomost argumentujícího. Přeci kruci když hledám recenzi na Nokii, tak napíšu "nokia recenze" a když chci Nokii koupit, tak napíšu "Nokia eshop". (Poznámka: Když píšu Koupit Nokii, myslím tím telefon!)

Holt, jak se kdo zeptá, tak je mu odpovězeno.

---

Jan Korbel se rozepsal o iPodu shuffle. Tohle jde mimo mne, ale zaujala mě jedna myšlénka: "Apple nedělá produkty dobré pro každého, snaží se dělat produkty skvělé pro většinu těch, kterým jsou určeny." Tahle myšlenka je v koncentrovanější podobě použita jako základ mojí DPL ("aplikaci si dělám pro SEBE, aby MNĚ vyhovovala"), ale furt se nemůžu zbavit pocitu, že její použití v případě komerčních produktů je takové jako... ne, ten kůň nebyl slepej, ale statečnej! A je jedno čí "nekonformnost" se na to napasuje, v podstatě o každém produktu se dá říct, že není mizerný, že je jen alternativně skvělý. Viz též tk.

---

A Novinky zavřely diskuse pro anonymy. Proklamovaný exodus diskutérů se - ehm - samosebou dostavil. Nevím jestli to je ku prospěchu věci, zatím nejsem tu změnu s to posoudit, protože zároveň s tím přišla změna designu, a ta moje vnímání diskusní změny notně posunula. Každopádně to vypadá, že se pár diskutérů, kteří nemohli saturovat své frustrace na Novinkách, přesunula na Zdroják.

---

Už mě vážně prudí všechny ty akce, co se konají v Praze ve středu odpoledne (v úterý... ve čtvrtek...) To je kruci nemůžete dělat o víkendu, či přinejhorším v pátek? Myslíte si, že se v pět odpoledne poženu do Prahy, v osm se s jazykem na vestě někam dostanu a v deset pojedu domů, abych se dostal po půlnoci do postele a druhý den vstal v osm jak zmlácenej? Kurva, myslete, Kefalín, hlavou! Támhle bača Grudl, ten to pořádá v sobotu, to i přijedu, páč proč? Páč v neděli nemusím vstávat! Takže si vemte příklad z něj - ve všední den se prostě nedostanu na žádnou zajímavou akci do Prahy. A dovolenou si kvůli tomu brát nebudu, potřebuju každý volný den na plánované válení na Tahiti (já vím, nic zajímavýho tam není, ale ona asi není dražší destinace).

---

Jo a díky úžasné facebookové funkci "Kdo má narozeniny" jsem zjistil u spousty lidí jejich věk. A ne že bych nebyl překvapen... u někoho... Třeba u Aleše Miklíka či Jána Simkaniče - myslel jsem, že jsou oba starší než já. :)

---

Tak hezký víkend šeckým!

Komentáře

ad "dentova licence"

Arthur: v komercnej sfere je to bohate pouzivane. Kupujes si damske pradlo? nie. Tak preco by zrovna a akurat toto nemalo platit zrovna a akurat u konkretnych vyrobkov, u ktorych to nie je tak jednoduche rozclenit "pohlavnym" pravidlom. Chcem teda pochybovat o tom, ze aj v komercnej sfere moze kludne platit "dentova licencia", kde sa CIELENE vynechava znacna cast jedincov, ktori to s kludom mozu pochopit ako urazku "Apple nerobi vyrobky pre mna, fuj fuj fuj" a obratom toto svoje pomylene stanovisko nalezite otravne propagovat kade sa da.

Akurat u toho damskeho pradla nikto verejne nepyskuje, pretoze je to tak nejako kazdemu jasne.

Ty mi normálně čteš

Ty mi normálně čteš myšlenky... Zrovna předevčírem jsem se proklikával adresářem "přátel" na Facebooku a jen se divil, jak jsou všichni mladší. U těch čtyř lidí, co jsou výjimečně starší, jsem se vždycky zlověstně zachechtal a rozklikl si je několikrát po sobě.

(ps. říkáš bača ale já tam stejně cítím ...)

Lehce k SEO aneb "nokia recenze"

Jen taková malá poznámka - v poslední době si některé eshopy přidaly na stránky takovou hezkou větičku ve stylu "recenze", "recenzi můžete přidat zde" apod. A skutečné recenze se tam jaksi "kupodivu" nevyskytují.
U některého zboží se mi například stalo, že na první stránce Google se vyskytovaly jen samé eshopy a skutečná recenze žádná.

AD "nokia recenze"

Stále platí to, čo už Artur napísal:
"Holt, jak se kdo zeptá, tak je mu odpovězeno." ;)

"Apple nedělá produkty dobré

"Apple nedělá produkty dobré pro každého, snaží se dělat produkty skvělé pro většinu těch, kterým jsou určeny."

To je opravdu kouzelná věta. Takže každému, komu se nějaký produkt Apple nelíbí, stačí říct: "Se nediv, nebylo to určený pro tebe. Protože jinak by ti to přišlo skvělý!"

Čili hezká ukázka definice kruhem. Apple dělá produkty pro ty, kterým se tyto produkty líbí. Jestliže se vám produkty Apple nelíbí, není to chyba Applu, ale vaše. Kdyby to byl produkt určený vám, tak by se vám přeci líbil. Nevyvratitelné.

Spatne. Chyba by nastala

Spatne. Chyba by nastala kdyby produkt byl urceny Vam, ale Vam by neprisel skvely.

Takže každému, komu se nějaký produkt Apple nelíbí, stačí říct: "Se nediv, nebylo to určený pro tebe. Protože jinak by ti to přišlo skvělý!"

Musel byste rict: Je ten bazmek urceny pro Tebe? Furt Ti neprijde skvely? Ok, Apple failed. (Dle te definice.)

Z definice: "Bazmek je určený

Z definice: "Bazmek je určený pro tebe, pokud se ti líbí." Apple never fails! :)

Dobře jim tak!

Když se Vám ten výrobek nelíbí, tak není určen pro Vás, nejste cílová skupina výrobku, co je na tom divného?.
Odhaduji, že 99 procent výrobků co vyjdou z továren na celém světě, se mi nelíbí, mají se ty továrny zavřít? Existuje firma, co vyrábí něco pro někoho komu se to nelíbí? Jak dlouho taková firma vyrábí než krachne?

Trochu OT

Tak to se v sobotu, Arture, uvidíme. :) Jinak dost možná s sebou přivedu opravdového baču, tedy, Tomáše Báču - spolužáka. :)

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na „Uložit změny“.