Prezentace

Kategorie:

Něco málo o myšlenkách a jejich prezentaci...

Nový přístup:

- Heslovitý

- Kompaktní

- Vysoká koncentrace

- Přehledné

 

Benefity:

- Netřeba časovat

- Strukturované

- Snáze zakryjeme nedostatek invence

- Snížení počtu slov => rychleji přečtené

 

Děkuji za pozornost

Komentáře

Predpokladana inspirace

Že se z Paurpojntu blbne, to

Že se z Paurpojntu blbne, to je stará věc, na to existovala studie už někdy před lety.
Že i ty, to mne trochu zaráží.
Že i ty a Paurpojnt, to už až valím voči.

Já právě s Pauvrpojntem nic

Já právě s Pauvrpojntem nic nemám a nedělám, takže jsem si zachoval čistou hlavu, kterou mohu kroutit nad podobnými díly, co jsou mi občas prezentovány. Ptám se vždy v duchu: "Co takhle to napsat celou větou?" - a přísámbůh, jednou se zeptám veřejně a nahlas, a pak se z toho přítomní MBA (překlad: Ovladač PowerPointu) orosí!

Raději hesla

Nerozumím, proč je tak důležité psát v celých větách. Dělám-li si poznámky či snažím-li se zapamatovat nějaký výčet, pak také raději v heslech. Velká část "celé věty" je redundantní.

"Nový přístup: - Heslovitý - Kompaktní - Koncentrace - Přehlednost" mi připadá čtivější, přehlednější a stručnější vyjádření než: "Nový přístup se vyznačuje heslovitostí a kompaktností, přičemž mezi hlavní výhody, jež přináší, patří zejména větší přehlednost, jakož i zlepšená koncentrace adresátů."

Jinak ale powerpoint nemusím. Upřednostňuji stručné a dobře strukturované wordovské dokumenty.

oprava:

snažím-li se zapamatovat SI... (vyhnout se formálním chybám -- zvlášť během diskuze o formě; žádné laciné nahrávky jazykotepcům)

Můžeš si očíhnout pulhodinku

Můžeš si očíhnout pulhodinku předem budovu, ve které se má prezentace konat, v případě staršího baráku lze ještě dnes občas na chodbě z rozvaděče šluknout keramickou pojistku pro zásuvky a dané patro.
Pak můžeš paurpointistovi mile opáčit: "Tak nám to řekněte vlastními slovy ..." :o))

Zhusta nejlepší jsou pak tací, kteří ti promítnou sérii těch popsaných diáčků. Jako hlasovou složku prezentace ti je přečtou. A na cestu do ranečku dostaneš tištěné materiály (tzn. vytištěné diáčky hezky pod sebou) a jedno CD. S onou prezentací :o))

Mně už se taky stalo, že jsem

Mně už se taky stalo, že jsem musel prezentaci jen tak přečíst. Na začátku řeči mi spadnul řetěz a nedalo se nic dělat. Pro tyhle účely se PP hodí. Jsem špatný řečník, ale musím mít v rámci doktorského studia tři prezentace za semestr. Nesnáším je.

studie?

Dobrý den, ta studie by mne zajímala, mohl byste mi prosím poslat odkaz na web nebo aspoň autora a název studie? Děkuji mnohokrát!

Já PP taky nemám rád, ale

Já PP taky nemám rád, ale musím ho často používat. Snažím se mít na snímcích co nejméně textu. Hodí se pro grafy nebo rovnice (Na což byly dřív zpětné projektory).

Hráběmi se sice dá i kosit, ale na hrabání lepsí

(spíše ke komentářům než k článku) Domnívám se, že promítané obrázky mohou při prezentaci pomoci. Je pravda, že už jsem viděl několik prezentací, kde "prezentující" předčítal z obrazovky (a byl tam, jako celá prezentace, zbytečný) a dopouštěl se obvykle i dalších chyb (třeba vypisoval celé věty místo stručných hesel, používal nevhodné kombinace barev, malé písmo,...), na druhou stranu už jsem viděl i pár prezentací, kde promítané "podporovalo" slovní projev a pak v tom nevidím problém, zvlášť pokud člověk dostane materiály ještě před prezentací (má možnost si do nich připisovat poznámky, tuší o čem se bude mluvit).

Nezavrhoval bych PP, ale...jen některá jeho použití.

Jako doplněk k přednášce bych

Jako doplněk k přednášce bych prezentace nezavrhoval - ale musí jít opravdu pouze o doplněk. Rád vzponínám na přednášky z archelologie a starověkých náboženství, kdy přednášející svůj projev doplňoval prezentací - obrázky byly k nezaplacení (občas vydá jeden vhodně okomentovaný obrázek za tisíc slov) a vidět jak se píše které jméno (případně vidět zapsaný letopočet když jsem ho dobře neslyšel čí nestíhal psát) bylo také fajn.

Bohužel se prezentací užívá převážně mnohem méně vhodným způsobem.

Tak takhle to tedy je... a já

Tak takhle to tedy je... a já se bláhově domníval, že tímhle způsobem používají PP jen líní středoškoláci na škole, kterou jsem znechuceně opustil... člověk se stále dozvídá něco nového.

Jsou i jiné

a lepší nástroje než PP, ale dá se s ním žít, slouží-li jako osnova a jako podpora. Cpát do PP obsah dvaceti stránek Wordu, jen "aby to mělo šrmc" je zatloukání šroubu kladivem. V takovém případě s sebou heslovitost nese riziko ukecanosti nebo nedořečenosti (a často obojího najednou).

A zaujal mne benefit: Snáze zakryjeme nedostatek invence :-))

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na „Uložit změny“.