Psí duch

Máme doma psího ducha. Ne v tom přeneseném slova smyslu (to je něco tak běžného, že bych o tom ani nepsal), ale opravdového...

Naše psisko je šestapůlletá dobrmanka, což by měl být zralý pes, neprovozující žádné výstřednosti (buhehe... to autoři příruček nikdy psa neměli?), pevně ukotvený ve společnosti i ve smečce. Něco jako čtyřicátník s rodinou a zaměstnáním. Základ společnosti.

Když čtyřicátník začne vidět duchy a rozmlouvat s nimi, lifrují ho příbuzní okamžitě ke specialistovi nebo do politiky. Co ale s psiskem, které... Ale pojďme popořadě.Psisko

Náš byt má kromě velké haly ještě tři obytné místnosti: Ložnici, pracovnu (tam působím já) a pokoj, který nazýváme "dětský", protože říkat mu "skladiště" nám nepřipadalo vhodné, ačkoli by to přesně popisovalo jeho stav i účel. No. Před časem, ještě když jsem programoval, jsem seděl večer v pracovně a vyrušil mě vášnivý psí štěkot, vrčení a běhání, právě v tom "děcáku".

Aha, asi jsou tam s paničkou a blbnou - ale v půl desátý večer? Nemají rozum?

Šel jsem zakročit - a vidím, že panička leží u televize a volá: "Bany, fuj, kuš, pocem, nechtoho, čoklemizernejvíškolikjehodin" a další povely z příručky "Pejskaři sobě - praktický slovník". Po dvou minutách pes přišel mezi dveře a koukal na nás, jako že jsme nějak přehnaně citliví a co že to po něm chceme...

Druhý den ve stejnou dobu předvedl pes stejnou scénu. A další den zas. Každý večer mezi devátou a desátou.

Začali jsme psisko sledovat... Má to vždy stejný průběh: Bany leží s paničkou u televize a spí, nebo leží v košíku a spí, nebo vyřizuje maily - dělá prostě to, co  moderní psi dělávají. Mezi devátou a desátou, někdy dřív, někdy později, se najednou probudí, protáhne a odejde do dětského pokoje. Tam (v naprosté tmě - v pokoji je zataženo a skrz dveře jde jen minimum světla) chvilku čeká, pak udělá "psí úklonu" (přední packy a čumák na zem, zadek nahoru, vrtí ocasem) a pak se začne s někým honit a dovádět a štěkat. Jakmile přijdeme mezi dveře nebo vydáme pokyn silným hlasem, tak přestane a děsně se diví...

Přemýšleli jsme, co toho psa nutí, aby tohle provozoval každý den plusmínus ve stejný čas, že se kvůli tomu dokonce i probudí. A je jedno, jestli jsme v ložnici, jestli koukáme na televizi, jestli si čteme, jestli jsme s manželkou oba doma nebo jestli je jeden pryč. I když je pes vylítaný tak, že spí a chrápe nahlas, tak vstane a jde si večer pohrát s... s kým? Jen tak? To nedává smysl... Že by si pesa udělala, stejně jako děti, imaginárního kamaráda?

Nakonec zvítězila myšlenka, že máme doma psího ducha, který chodí naše psisko navštěvovat, a v dětském pokoji spolu každý večer po psím způsobu řádí.

Ale co, nakonec je to lepší, než kdyby Bany chodila na schůze a zakládala ekologické iniciativy.

---

Jedna nesouvislá: Před dvěma týdny se na mne obrátila jistá paní. Psala mi, jestli mě může vyrušit, že by potřebovala odbornou radu...

Čekal jsem, že to bude něco o webu, internetu, počítačích či tak něco. Ale paní mne překvapila. Napsala: "Já bych totiž potřebovala jistou osobu poslat důrazně, ale slušně do prdele!"

Tak jsem odborně poradil. A víte, že mi to svým způsobem i zalichotilo?

---

Tak se mějte...

Komentáře

Bonus?

Arthure, mohu Vás zdvořile požádat o malý "bonus" ke článku v podobě oné rady pro paní? :)

Zdvořilá žádost nikdy nic

Zdvořilá žádost nikdy nic nepokazí. Ale nezlobte se - nezveřejním to. Jde o osobní věc a jistě pochopíte...

Psí šestý smysl

Ještě za sociku jsem měl pejska - vořecha Jonáše. Možná ho pamatuješ. A ten si jednou sedl před televizi a začal na ni zuřivě štěkat. Waldemar Matuška tam zrovna zpíval "Jó třešně zrály". Jonáš nikdy před tím na televizi neštěkal.
Za dva dny nato Matuška emigroval :-)

Vořecha? Mněs tvrdil, že je

Vořecha? Mněs tvrdil, že je to špic! A pamatuju se, chodil s náma zamostat.

Před deseti lety jsem měl

Před deseti lety jsem měl celkem krotkého křížence vipeta, který když zaslechl, třeba v TV, "Hapka," tak vzal první věc, co šla rozcupovat, rozmetal vztekle na cucky. Samozřejmě každého bavilo to opakovaně zkoušet.

Arthure, neposedl vám psovou psí duch svatý? Už nikdy nebude stejná, halelujá :-).

No,

to bude zábava, až si Banýsa s duchem pořídí další falešnou březost ;-)

Třeba se nakonec narodí

Třeba se nakonec narodí poloprůhledná štěňátka...

V tom případě to není falešná

V tom případě to není falešná březost, ale kojí neviditelný křížence!

Zajímavé, asi vás opravdu

Zajímavé, asi vás opravdu navštěvuje nějaký dobrý duch a nemusí být vůbec psí. Prostě ho "cítí" a "vidí" jen ta vaše pesa a ráda si s ním hraje :-) Je ale divné, že jen takhle večer, že by makal někde v Kolbence na dvě šichty?

Náš raťafák je zase věrný TV divák. Nikdo nám nevěří (dokud to neuvidí), že opravdu sleduje TV. Nejraději má filmy se zvířaty: např. když se objeví nějaké šelmy, tak skáče na TV stolek a chce je sežrat, proč mu jako lezou do bytu, když běží stádo koní, tak s nimi pádí kolem TV a čeká, že vyběhnou na druhé straně,... nemá rád sci-fi (vrčí a štěká), odchází při politických debatách (asi nuda) a usíná při hudebních pořadech :-)

neexistuje

Žádní duchové neexistují. Buď za to můžou bludné proudy, nebo (a to spíš) si to obyvatelé domu dělají sami :D.

... a pokud ne, tak to je

... a pokud ne, tak to je meteorologický balón! :)

Mě tato psí záhada připadá

Mě tato psí záhada připadá spíš jako náměsíčnost, ale odborník nejsem.

A nezapíná se v tu půl

A nezapíná se v tu půl desátou někde něco? Třeba jako http://jdem.cz/cprh3

Třeba je to prozaičtější

Kupříkladu ji baví vás pozorovat, jak jste s mámou (když už máte ten dětský pokoj) z jejího počínání vyvalení.

... anebo ...

... anebo ji to prostě ... baví. Zkrátka jí to přijde jako ohromně dobrý nápad :o))

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na „Uložit změny“.