Šeré Zjevy

Jsem uhranut podobně jako kdysi Hébičkou. Tentokrát ale zážitek nezapíjím Savem...

Ano, Rychlé Šípy jsem četl - tedy komiks, knihy ne. Četl jsem i Hrdého "Rychlé pípy". A ačkoli mi je svět trempů velmi vzdálen (na Sázavě zkrátka ten Utah ne a ne vidět, cancák nemám a Vlajku neznám), tak určitý druh trampského humoru mám rád. Pokud se nemotá kolem toho, kdo zalomil palec se Žalmanem.

A tak se stalo, že jsem minulý týden jednoho dne po ránu objevil odkaz na komiks Šeré Zjevy. Pokud neznáte, tak ho zkuste...

V Šerých Zjevech se mísí citace z Rychlých Šípů (budu dodržovat toto psaní, tak se s tím prosím smiřte) s aktuálním světem, a to vše je hojně a intenzivně prolito absurdním humorem (a pivem). První díl Šerých Zjevů, který jsem přečetl, se jmenoval Šeré Zjevy dusí husu. a měl jsem štěstí - tenhle díl bych pravděpodobně označil za "erbovní".

Nečekejte ani prvoplánovou parodii, ani nějaké pobavení pro zasvěcené (i když předpokládám, že ti, co znají ŠZ osobně, se na komiks dívají jinak) - a ačkoli v některých dílech vystupuje "skupina Tyranosauři" či Kapitán Kid, tak jsou pochopitelné i pro člověka, co nestrávil posledních třicet let s liščím ohonem na sombréru. Zkrátka: Buďto vám tahle parta a její humor sedne, nebo ne. Mně sedla, a u čtení jejich příběhů jsem se nemálo zasmál. Třeba ZOO - jako bych to viděl! :)

Takže přeju Billíčkovi, Trhačovi, Danovi i Jónovi hodně sil a svěžesti do dalších příběhů a doufám, že se vy, mí čtenářové, nejen zasmějete, ale že si vezmete některá ponaučení šerifa Dana k srdci.

PS: Nejezte nikdy žádné houby, je-li nablízku sdostatek pýru!

Komentáře

misantrop.eu/sere-zjevy

Promiň, adresa pobavila :-).
Zjevy v Zoo taky. Jestli voni to nebudou rychlý šípy po třiceti letech.

Šeré Zjevy jsou sice...

... Šeré Zjevy, ale Hébička byla nepřekonatelná.
Fňuky fňuky, zatlačuji slzičku a jsem smutný, že Hébička nepokračuje.
Jo a vzpomněl jsem si, jak jsi zmiňoval že nemáš cancák - krásné trampské slovo je také "žracák". Jak řiká náš šerif - bez žracáku na vosadu nelez.

Mám radost

Díky za přání a vlídný článek, tomu říkám motivace pro autora! Řekl jsem o něm i Trhačovi a tak, my jsme totiž normálně živí.

Já vím že jste živí (viděl

Já vím že jste živí (viděl jsem nějaké fotky)... Pozdravujte Šeré Zjevy reálné i kreslené a ať Vám to dobře lítá a reje (teď mám na mysli modely letadel a Zahrádkáře).

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na „Uložit změny“.