Trapné

Sváteční trapnosti

Jsou trapnosti nárazové, dlouhotrvající a periodické. Nárazová trapnost je třeba špatný klaun (znalci vědí, že to je ekvivalent výrazu "každý klaun"). Dlouhotrvající trapno člověk zažívá např. při sledování politické scény nebo při sledování nové řady IT Crowd. No a konečně periodické trapno člověk zažívá každý rok při různých pravidelně se opakujících příležitostech, jako jsou třeba vánoce (není nad vhodný dárek, že?) nebo Silvestr.

Totiž.

V posledních letech se rozmohla móda posílat více či méně veršované SMSky s přáním do nového roku (nebo i k vánocům, to je šumák). Lidé, kteří jinak na verš nepomyslí jak je rok dlouhý, jsou náhle jati Pegasem a posílají květnaté bláboly, o nichž si myslí, že jsou žertovné. (Bože! Až se stanu diktátorem, tak hned druhý dekret bude o likvidaci žertovných předmětů, od umělých lejn přes prdící polštářky až po špičaté čepice a konfety.)

Ale diktátorem zatím ještě nejsem, takže se vám stále může stát, že se vám koncem prosince na displeji mobilního telefonu zjeví:


"Zapalil jsem rachejtli, ozvala se rana, s natrzenou prdeli, nedoziju rana. Doktori se radili, k smrti jenom krok, pak mi prdel zasili - Stastny novy rok!"


Na to člověk kouká a říká si: Notyvole!

Který potměšilý hormon v člověku probudí touhu něco takového poslat, a zároveň mu znecitliví centrum soudnosti tak, že si u toho nepřipadá jako naprostý dement? To přeci nemůže být JEN alkoholem?! Kdyby to bylo alkoholem, tak už prvního odpoledne budou chodit SMSky se stručným: "Promiň". Ale tohle alkoholem zjevně není, protože to někteří lidé dokonce záměrně vyhledávají, shromažďují a dalším postiženým nabízejí!


Na Silvestra do půlnoci mějte pití ve své moci, mnoho vtipu pro zasmání, plno přátel na potkání, v novém roce plný ranec zdraví štěstí, úspěchu, žádnou, nemoc či jinou, neplechu, v kazdou další hodinu mějte kolem sebe šťastnou rodinu.


(Zveršováno pravděpodobně Janem Wurstem, interpunkci, doplnil Louže Generátor)

Já vím, že většina národa nejsou tyhlenty estéti a že věří, že je něco takového vtipné. Já bohužel estéti jsem, takže ve mně podobná dílka vyvolávají intenzivní pocit trapna, přecházející až do dávení.


Vánoční idylka krásná se zdála, v cestě mi bohužel hospůdka stála. Jsme národ veselý, berte to žertem - u kamen čekal mě Mikuláš s čertem. Tak asi něpřijdu, moc mě to mrzí, však příští Vánoce budou už brzy, poklusem s kreditkou kupujte dárky, já si dám pivečko a teplý párky. Už to tak vypadá, jste v pěkným srabu, dárečky nebudou, fakt na to dlabu. Pravda je taková, není ji rovno, já od vás každý rok dostávám hovno. Komu co nadělit pěčlivě zvažte, já si dám vínečko a vy se smažte. S úsměvem na tváři - moc vám to sluší, Veselé Vánoce a slunce v duši! Ježíšek.


Není to vtipné, nemá to jiskru, je to jen... ehm... tak jako česky lidově žertovné. Vnímavý člověk z toho cítí pivní humor v té nejnablbější podobě, tupý a vulgární asi jako Vaňkův pokus o dopsání Švejka.


Urazil se na mně kapr, že ho važně neberem, nejvíce se ho však dotklo, že ho večer sežerem. Tvařil se moc potměšile, když mne viděl s paličkou, ukazoval na mně z vany, sprostá gesta ploutvičkou. Vyhrožoval sebevraždou, prý vypustí si vanu, nechce župan ze strouhanky, nesnese tu hanu. I vyhověli jsme mu přece - v obýváku bazének, ať si s nami oslavuje, i náš rybí kretének.


Vánoční SMSka, ve které je použito slovo "kretének"? Vskutku neotřelá! Něco takového dostat, tak asi odesilateli zavolám a zkazím mu svátky, kreténkovi!

Lidi, proboha! Radši neoriginální přání hezkých svátků a štěstí do nového roku,než takovéhle rádobyvtipné originality! Anebo je posílejte jen těm, o nichž víte, že jejich smysl pro humor bude podobnými trapárnami saturován. (Tak mě napadá, že jsem to tím moc nenarovnal, protože podobné trapárny zjevně stačí tak třem čtvrtinám populace - polovina je blbá jaksi "z Gaussovy křivky" a čtvrtina to s rozpačitým úsměvem toleruje, když jsou ty svátky.)

Vzpomeňte si, co o podobných SMSkách říká známý moravský kulturolog JUDr. PhDr. Mgr. et Mgr. Henryk Lahola:

"Já se k tomu ani snad nebudu vyjadřovat, je to jenom známka ubohosti."

PS: Mým přátelům budiž přičteno k dobru, že mi nic takového letos zatím neposlali.

PPS: Perly byly čerpány odsud a odsud.

Komentáře

tyhle zprávy chodí imrvére,

tyhle zprávy chodí imrvére, no někdy jsou i vtipné. já jsem se rozhodl je bojkotovat a pokud možno nikomu neblahopřát. vánoční přání se v takové smršti tak nějak devalvují a jedno byť "od srdce" se mezi nima snadno ztratí, většinou škoda energie je psát nebo číst...

OT: s těmi designy (teď je červený) - když na to budu reagovat a řeknu, že bych chtěl zpátky ten modrý s horama, znamená to, že jsem se stal idiotem dne a zároveň i nechtěným polapencem nějakého sociálního experimentu? :)

Registrovaní uživatelé mohou

Registrovaní uživatelé mohou kliknout na Můj účet, Upravit, Nastavení... a dole si vybrat vzhled.

Zřejmě jenom ti šťastnější.

Zřejmě jenom ti šťastnější. Já když si klinku na Můj účet a Upravit, tak pod tím vidím jenom podzáložky Účet a Profil.

Profil obsahuje čistě moje osobní údaje (web, twitter, facegook, kontakt).

Pod záložkou Účet bych pak skoro výběr vzhledů hledal (a skoro vše se tu jmenuje "Nastavení"), ale buď jsem slepý, nebo dělám něco špatně. Vidím tam jenom Informace o účtu (email, heslo), Nastavení podpisu, Nastavení jazyka, Nastavení kontaktního formuláře a Místní nastavení. Toť vše. Výběr vzhledu tu zkrátka nevidím. Třeba jen hledám na špatném místě, kdo ví?

Nevím sice, kde dělám chybu, ale naštěstí se mi tenhle "červený" vzhled docela líbí :o).

Opraveno, už je to lepší?

Opraveno, už je to lepší?

Pořád nevidím. Je vůbec co

Pořád nevidím. Je vůbec co opravovat? Pokud ostatní problém nemají, tak spíš dělám něco špatně já. Hledám na správném místě?

Nie si sám. Nastavenie

Nie si sám. Nastavenie vzhľadu som hľadal už od chvíle, čo tu bola tá možnosť spomenutá, ale doteraz som ho nenašiel. Asi sa zobrazuje len pár vyvoleným :) Každopádne, tento súčasný(červeno-biely) dizajn mi už plne vyhovuje.

Je... Špatně nastavená práva

Je... Špatně nastavená práva jsem upravoval, jenže jsem upravil jiná. Omlouvám se, ještě jeden pokus plz.

Vďaka, už to naozaj funguje.

Vďaka, už to naozaj funguje. :)

Tak už to opravdu vidím.

Tak už to opravdu vidím. Ještě jednou díky moc.

(lik) :))) vazne existuje i

(lik)
:))) vazne existuje i tohle?a lidi to vazne jeden druhemu posilaji?(hloupa otazka mozna. ale tezko je tomu uverit) no teda. nekdy neexistuji hranice. diky za rozesmani:)

Mne sa tretia séria IT crowd

Mne sa tretia séria IT crowd pozdáva podstatne viac ako druhá. Pri časti kedy si Jen hľadá nový job som si s úľavou povedal IT Crowd je nazad. Nasledujúca časť s "internetom" bola trošku viac študentská až "campová" ale napriek tomu stále vtipnejšia ako niektoré trapasy v sérii 2. Bolo to vtipné a (možno nebudeš súhlasiť ;-) blízke prostrediu okolo internetu, vrátane celej tej línie so šéfom a jeho novou priateľkou ;-) Friendface bola hovadina.. aj keď musím konštatovať, že veľmi výstižne popísala načo je celý ten social networking v súčasnosti dobrý...

a čo sa týka vianočných SMS, je mi ľúto, ale z môjho mobilu sa stala na vianoce čierna diera, ľudom ktorí poslali vinše v najbližších dňoch radšej zavolám. Zajedno sa mi nechce vyťukávať SMS, a za druhé mi to pripadá ako plytvanie zdrojmi. Počul som ale, že na slovensku operátori ohlásili pokles v tejto sezónnej oblasti, takže je čiastočne dôvod na oslavy.

Možná že to bral jako já,

Možná že to bral jako já, tedy že poslední série byla ta druhá. Upřímě řečeno jsem se podíval asi na dva díly a už jsem dál nedokázal pokračovat. Po výborné první sérii a otřesných dílech té druhé jsem ani neočekával že budou s tímto seriálem ještě pokračovat. Ono ostatně už i konec té první série byl takový slabší.
Skutečně se na tu novou dá dívat, nebo je to jen takové zbožné přání?

Dívat se na ní dá ale

Dívat se na ní dá ale rozhodně to nestojí za ten čas. Všechny "vtípky" jsou tam předem odhadnutelné a i kdyby nebyli tak spíš vyvolají rozpaky než smích.

Zkuste raději The Big Bang

Zkuste raději The Big Bang Theory. Podobná tématika, ale mnohem lépe zpracováno. Řežu s smíchy u každého dílu.

Záleží od časti. Tá kde sa

Záleží od časti. Tá kde sa preberalo "čo je to IT?" bola slušná. Posledná (6 epizóda zo série 3) už bola zasa poslabšia, ba priam až trápna. Ale čo už. Ako povedal scenárista IT Crowd Graham L. V UK nepíšu sitcomy teamy ľudí ale jeden - dvaja scenáristi. Možno by sa podľa toho mal zariadiť a skúsiť si vytvoriť mnohočlenný team konzultantov od IT. ;-)

Třetí série BBT? Něco mi

Třetí série BBT? Něco mi uniká? Já vím naposled o dvanáctém dílu série druhé...

Třetí série ITCrowd...

Třetí série ITCrowd...

a ten první dekret bude

a ten první dekret bude jaký?

Presne! Ja treba mam takovy

Presne! Ja treba mam takovy seznam svych ediktu a mi znami na me vic a vic tlaci, abych je zverejnil. Mozna si to ale necham az "napak"; az se ujmu moci.

(Smim se treba zeptat, jake poradi ma u tebe hrdelni zakaz ceskych filmu se zvlast bestialnim mucenim pro kteroukoli svetovou produkci, jez angazuje Vaclava Postraneckeho?)

Jistě že až "na pak", to by

Jistě že až "na pak", to by mělo být přeci překvapení. Jestli jsou zvědaví, ať zosnují převrat, kterým můj příchod k moci urychlej!

Koukal jsem se do databáze ediktů a konkrétně tenhle nemám, ale mám podobný: Pětadvacet let nucených prací pro dramaturgy, kteří navrhnou "zábavný" televizní pořad, v němž u stolu sedí několik herců a hereček a vyprávějí historky z natáčení, popř. historky o jiných hercích. Přitěžující okolnosti jsou: Účast Václava Postráneckého nebo vyprávění historek, v nichž dotyčný(-á) pronese "No a pan Werich říkal..."

Ještě bych přídal úvod do

Ještě bych přídal úvod do historky "Jednou na natáčení s úžasným panem režisérem XYZ ..."

Pokud tím režisérem je Zdeněk

Pokud tím režisérem je Zdeněk Troška, rovnou bych to střílel.

"No a jak rikal panverich, to

"No a jak rikal panverich, to vam byl kraaaaaaaaaaaaaasnej clovek, tenhleten Jarousek! On na tech prknech, to vam byla takove clovecina, to se dneska nevidi. Pan Herec to byl! Kam se na nej my vsichni dohromady hrabem. A jednou takhle ke mne prijde do satny a rika, Stelinko, ja uz tady dlouho nebudu, ale vy mladi, vy to mate vsechno pred sebou. Co byste tu nebyl, rikam ja, vy nas, Jarousku, vsechny prezijete, takovej stramak! A vidite, za mesic uz nebyl. Ale ja vam neco reknu, pani redaktorko, vite, co je na svete nejhorsi? To je tahleta lidska zavist. A jak uz panverich rikal, kdyz uz clovek jednou je.... atd... atd..."

Nedal by se na to napsat nejakej generator? panherec.bloguje.cz?

Probůhjenomtone!

Probůhjenomtone!

Hele a nevíte někdo, kde se v

Hele a nevíte někdo, kde se v poslední době vzalo tohle spojování slov? Já už to taky začal používat, ale je to mor, to vám poudám.

Jojo. Ryzí člověčina, moudrej

Jojo. Ryzí člověčina, moudrej klaun, teplý lidský humor...

som skoro zomrel odo smiechu

som skoro zomrel odo smiechu čtajúc tento článok, zachraňovala frajerka, vďaka jej... hneď som to samozrejme linkol na svojom blogu, ja to neviem tak trefne opísať, ale je to mazec :-)))

Na období svátků a konce roku

Na období svátků a konce roku je třeba začít se připravovat nejméně dva měsíce předem.

Před přáteli, kteří jsou potenciálně nejohroženější sváteční demencí, je třeba trousit poznámky typu "A poté, co mi Lenka na Vánoce poslala to 'vtipné' přáníčko, jsme se už nikdy neviděli."; často to vede k vytvoření a upevnění podmíněného reflexu, který dotyčnému zabrání poslav vám bazénka-kreténka i přesto, že mu to v tu chvíli připadne jako dobrý a vtipný nápad.

Pokud však už dojde k oné nepříjemné situaci (u mě letos zatím jednou), je chybou vsadit na své instinkty a odpovědět: "tvá vánoční smska // zahřála mě v celém těle // mé srdce ti vřele tleská // proto bez ostychu a jen směle // strč si stromek do prdele // (i tak se budeš cítit prostě skvěle)"

Taková zpráva u vánočního dementa, který je jinak v průběhu roku často vtipným a inteligentním společníkem, vyvolá pocit rozčarování, který povede k vašemu vzájemnému odcizení. V té chvíli vzniká začarovaný kruh, protože zatímco vy budete celý příští rok makat, abyste vaše přátelství dostali na původní úroveň, dotyčný se bude těšit, až vám na další Vánoce pošle podobně vtipnou SMSku a otestuje si tak, zda jste se něčemu za ten rok přiučili.

Spravným řešením je vyzdvižení toho dobrého, co vám podobná SMS říká.

"Zdravím, děkuji Ti za přání hezkých svátků (ty demente, to ti nestojím ani za osobní oslovení?), Tvá zpráva mne velmi pobavila (fakt jsem netušil, že jsi takový stádní tupec) a jsem rád, že na mě myslíš (vsadím se, že ta hromadná SMSka ještě není ani u R-). Krásné prožití svátků přeje [name]." [in: name; out: __void]

Kursivou vysázené části je možno odmazat, takovou zprávu si poté uložit do konceptů a rozesílat ji jako univerzální odpověď na podobně zhůvěřilá přáníčka. Samozřejmostí je nezávislost na pohlaví příjemce a uzavřenost; pokud ji chcete použít ve svých projektech, je třeba předat pouze proměnnou name.

Ano, veršovánky jsou často

Ano, veršovánky jsou často trapné, ale víc než to mě uráží jejich hromadné rozesílání(SMS i e-mail). Když někdo nemá čas na konkrétní přání konkrétnímu člověku, ať radši ani nepřeje. Vrcholem pak je, když si můžu přečíst v adresovém řádku, kdo všechno byl přáním obdařen.

No ten slušnější to napíše do

No ten slušnější to napíše do pole skrytá kopie.

Díky, nejen za článek, ale i

Díky, nejen za článek, ale i za to že jsem si připomněl "Listopadový uragán" a Hrabalovu odpověď na americké univerzitě, jaký že je nejkrásnější citát z jeho vlasti, a na to, že pod tou knihou na mne čeká Bergier, a na to, že v tom uragánu mám založenu větu "...dole byl modrý bazén a tam plavala nahá *****..."

oprava: "nahá ******..."

oprava: "nahá ******..." Pardon.

OT: Copak Vanoce, ale pokud

OT: Copak Vanoce, ale pokud by mi nekdo napsal prani typu "hodne stesti, malo place, do roka dva kudrnace", tak tu svatbu radeji odvolam :-)

Odledně demence podobných

Odledně demence podobných SMSek, které přijdou i několikrát z různých směrů, s vámi souhlasím. Jen je tam podivuhodné to, že jsou všechny pravopisně správné - Vánoce s velkým V. Zatímco v různých článcích se to množí malými vánoci. Škoda, že tento mor zasáhl i tento, jinak pěkný článek :-(

Jojo, věčná škoda. A počkejte

Jojo, věčná škoda. A počkejte na velikonoce, ty píšu taky s malým!

Vystiženo přesně. Už dávno

Vystiženo přesně. Už dávno jsem konstatoval, že jsem vděčnej za každý vánoční přání, který nedostanu. Nicméně autorovi jedné vánoční esmesky jsem odpustil hned po přečtění. Jeho lakonické přání znělo: Štastné a veselé přeje Josef Mengele. I když sáhnul na samou hranu černýho humoru, aspoň se vtipně a připosraně nerozplýval.

To máš z toho, že dáváš svoje

To máš z toho, že dáváš svoje telefoní číslo kde komu :o) Mě se kombinací nerozdávání vizitek a neodpovídání na podobný výlevy podařilo letošní výskyt minimalizovat na jednu sms a dokonce nula mailů :o)

Najhoršie je ked...

Najhoršie je keď váš operátor má akciu "SMS cez víkendy zdarma" vtedy vám príde od každého to isté a samé takéto blbosti.

Tak ony by ty smsky taky byly

Tak ony by ty smsky taky byly možná vtipnější, kdyby je každej pitomeček nestahoval z internetu a nepřišly pak jednomu člověku tři stejný od různejch lidí no...

!

hovno-rovno, verš K.H. Borovského

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na „Uložit změny“.