Tři aktuální citáty

Jedna citace k aktuální situaci:

Dodávky plynu do České republiky z Ruska byly v noci zcela zastaveny, uvedla plynárenská společnost RWE Transgas. Podařilo se ale vyjednat alternativní dodávky norského plynu. Podle ukrajinské společnosti Naftogaz zastavilo Rusko vývoz i do dalších evropských zemí.

Jedna citace k aktuálnímu počasí:

Meteorolog Ondřej Doležal z Jizerky na severu Čech naměřil v noci přes až 32 stupňů Celsia pod bodem mrazu. Český hydrometeorologický ústav za nejnižší teplotu označil minus 27,9 °C ze stanice v Adršpachu na Broumovsku. Naplnily se tak předpovědi meteorologů o mimořádně mrazivé noci.

A jedna citace k aktuálnímu stavu blbců v českých diskusích:

ten kdo nyni pise scripty v PHP neni ve skutecnosti programator, ale jen si na nej hraje a na nic jineho nema. Jak si vlastne muze "programator" rikat nekdo, kdo ani poradne nevi co je to kompilace, dekompilace, assembler, parsing, lexer, lexem, token, konecny stavovy automat, nemluve o tom, ze PHP programator casto ani nevi co je to bit, pointer ci boolean?

Tak ješě že je čím zatopit, ještě že nemrzne a HLAVNĚ že má pán jasno!

 

Komentáře

Keby to neboli Rusi

Uvazujem, ze keby to neboli Rusi, kto zastavili ten plyn ale U.S.A., co by sa pisalo v "nezavislych" clankoch :-)

Rony, nepovazujem sa za

Rony, nepovazujem sa za nejakeho amerikanofila, ci ako sa to povie. Myslim vsak, ze uvaha: "Co by sa stalo, keby kohutik zastavili Americania" je uplne zbytocna. Neverim totiz, ze by americku firmu co len napadlo, odpojit celu Europu napriek platnym zmluvam. Co urobili Rusi, je jednoducho uplne vulgarne, to sa v civilizovanom svete jednoducho nerobi.

Jeba!

Lexerous decompiler!

;-)

Myslim ze uplne tym najväčším blbcom a nezodpovedným hazardérom je autor článku pretože si mal uvedomiť, že vysoké percento populácie reaguje zásadne na titulok článku (ktorý mylne spája s jeho obsahom ;-) Nehovoriac o tom, že aj článok samotný nemá pre progres (ble) ľudstva (což je slovíčko co znie krajšie ako sprofanované "pokrok" (ble ble)) žiadny význam.

Troufalost

Napsat něco takového v době, kdy ČR předsedá EU a globální oteplování je na postupu, je od autora hodně nezodpovědné!

Globální oteplování

Rusko se vždy stavělo k problémům svérázným způsobem. Ovšem z tak originálního a především přímočarého způsobu boje s globálním oteplováním bychom se měli poučit všichni. Žádní pomatení aktivisté, žádné zbytečné řeči a konference, místo toho rovnou vypnou topení v Evropě. Respekt!

Lokální ochlazování v

Lokální ochlazování v Evropské krajině?

To ruské "ochlazování" je

To ruské "ochlazování" je snad ještě horší, jak kdysi ty "imperialistické kobylky" :-)

Čo je to ten konečný kávový

Čo je to ten konečný kávový automat?

Noční můra programátorů. A

Noční můra programátorů. A nejen jich.

To je takový automat na kávu,

To je takový automat na kávu, kde to kafe může taky jednoho krásnýho dne dojít...

K zastavení dodávek plynu

Aby to nebylo zase tak jednoznačné, tak Gazprom obvinil Ukrajinu ze zastavení dodávek plynu do Evropy a naopak Ukrajina obvinila Gazprom - více třeba v tomto článku: http://jdem.cz/ashy9

Tak já přidám čtvrtý citát...

Vladimír Dryml: Po smutných zkušenostech, které jsem prožil, během svého bouřlivého života, mohu říci, že nevěřím ani sám sobě.

(http://zpravy.idnes.cz/kolik-beru-nevim-nepracuju-pro-penize-rika-dryml-...)

jsem asi nechápavý, ...

... ale není mi jasné, proč jsou vyzdviženy zrovna tyto tři citáty. Je v nich nějaká skrytá pointa, vtip nebo logický rozpor, který mi nedochází? Nebo je to prostě výběr z dnešních zpráv?

Nechci vyvolávat žádné vzrušené emoce. Jsem zvyklý číst tu myšlenkově zajímavé glosy, ale v této opravdu nic hlubšího nenacházím. Zdvořile tedy prosím jen o vysvětlení "pro ty pomalejší".

Rozpor mezi očekáváním a

Rozpor mezi očekáváním a realitou... "Jsem zvyklý číst tu myšlenkově zajímavé glosy" je vaše očekávání, realita je taková, že já píšu o čem chci. A protože já se měnit nehodlám, tak musíte buď změnit očekávání, nebo lokál.

Pointa

Pointa je v zavere clankuL "Tak ješě že je čím zatopit, ještě že nemrzne a HLAVNĚ že má pán jasno!! - Vsetky tri tvrdenia su samozrejme myslené ironicky a v "uvodzovkach". Preto tie 2 sympaticke vykricniky na konci. ;-)

díky

Děkuji za reakce, pánové. Šlo zřejmě o rozpor očekávání a reality. Teď už je mi to jasné.
Jen aby nedošlo k zbytečnému nedorozumění dovolím si na závěr malé upřesnění. To, že něco očekávám neznamená, že to vyžaduji. Nemám žádný důvod měnit ani své očekávaní ani lokál. S oblibou čtu tento blog a velmi často to, co autor chce psát je to, co já chci číst. Občas mi ale autorova myšlenka není jasná -- pak se prostě zeptám (tak mě to naučili ve škole). Nejde o výraz nespokojenosti nebo kritiky.
Přeji vše dobré.

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na „Uložit změny“.