Určitě se to zlepší

Půjde to nahoru, tak jako kal ode dna. Půjde to nahoru, jako výtah ze suterénu...

Hektické období je takové období, kdy člověk večer akorát heká.

V sobotu jsem odjel v 15:40 do Prahy na Poslední sobotu, protože jsem si potřeboval promluvit s Martinem Hassmanem (on jel na sraz přímo z Bohnic). Na Andělu mě naložil Duf a jeli jsme na Letnou (díky). A na Letné ve Fraktalu jsme zopakovali v podstatě stejné posezení jako před dvěma měsíci, jen o tři hodiny posunuté.

Zjistil jsem, že programátorům nerozumím a jejich nadšení pro nové metody nesdílím, takže jsme zase v téměř totožné sestavě odpadlíků okupovali neprogramátorský stůl ve vedlejší místnosti. Někteří z nás v rozumný čas odešli (Martin třeba), někteří z nás odešli v nejvyšší čas (my s Pixym), někteří paří dodneška...

Pixy mě vyhodil na Hlavním nádraží pražském. Tedy - sjeli jsme z magistrály, zajeli na takové parkoviště a Pixy pravil: "Támhle to bylo! Tím prostředním sjezdem, tam jak parkujou taxíky!" Jeli jsme okolo kdysi zaskleného vstupu na schodiště, rozbitou silnicí se šedivými svodidly po pofidérní rampě, a dojeli jsme na staveniště. Pixy povídá: "Je to tu! Támhle máš vstup do haly!" Vystoupil jsem, poděkoval, zabouchl - a Pixy odjel.

Šel jsem k dveřím do haly přes haldy stavebního materiálu. Byly zamčené. Druhé dveře byly na řetěz. Třetí zabedněné, čtvrté zastavěné. Všude okolo plot. Nade mnou se ozývalo syčivé čvachtání aut projíždějících po magistrále. Bylo 0:02, vlak odjížděl v 0:14.

Ze dvou stran byl plot. Seskočit ze zídky a sbíhat mezi keříky ke vchodu se mi nechtělo. Na třetí straně byly zamčené dveře. Čtvrtá strana byla příjezdová silnice. Vylezl jsem zase nahoru a šel přízračnou krajinou, co vypadala jak z Fallout 3: Oranžové světlo lamp se prodíralo mlhou, a já šel po opuštěném parkovišti a pod nohama mi křupalo sklo o beton. Jedno schodiště bylo zatlučené bedněním. Šel jsem k druhému schodišti a přemýšlel, kudy to obejít a dostat se dolů.

Z mlhy se vynořila žena a povídá mi: "Prosímvás, kde tu staví taxíky?" - "Netuším," odpověděl jsem. "Já nemůžu ani najít vchod na nádraží!"

"Tak to já vím... Je to támhle tím vchodem okolo toho opilého bezdomovce!"

Prošli jsme po střepech na tmavé schodiště, v němž vítr hnal kusy papíru a pach moči, zvratků a výkalů. Zdáli zazněl hlas: "PRAHA HLAVNÍ NÁDRAŽÍ". V tu chvíli nemohl být pocit prázdnoty intenzivnější.

---

V pondělí jsem jel do Prahy zas.

---

V úterý jsem poslouchal v Plzni dva konzultanty, kteří mi vysvětlovali plánování. Hlavou jsem přikyvoval, ale v duchu jsem si představoval, jak je to potřeba naprogramovat. Nejasné kontury algoritmů se chvílemi vynořovaly z mlhy zmatení, a pak se do ní zase nořily. Už se nevynořily. Od chvíle, kdy jeden konzultant popřel to co říkal druhý konzultant, jsem rezignoval.

---

"Tohle je ten plánovací kalendář?"

"No... Ne... Ano. Vlastně - ne. Jo. I když... No... Jo. Není."

Usnul jsem s otevřenýma očima.

---

Včera jsem úterní seanci přetvářel do podoby algoritmů. Večer pak přišel Očekávaný Mail. Když jsem manželce vylíčil, co v něm stojí, zavládlo nenadšení. Nálada byla hustá tak, že jsem ji krájel projektily ze samopalu v Half-Life 2.

---

Dnes ráno jsem měl opravdu divoké sny.

---

Poslal jsem kolegovi screenshot s chybou, kterou mi hlásí náš systém. Kolega je totiž toho systému autorem. Odpověděl, že to netuší, a že bych si měl přeinstalovat PC.

Sednul jsem ke Google a objevil jsem, že chyba se objevuje někdy, když je PHP verze 5.2.5 na IIS, a je potřeba nahradit knihovnu libmysql.dll starší verzí z PHP 5.2.1

Systém se nepřipojuje k databázi, protože potřebuje knihovnu pro připojení z verze 5.2.4.

Systém nefunguje na verzi novější než 5.2.5, protože v novějších je jiná verze libxslt, a naše šablony jsou napsané tak, že jim novější verze nerozumí.

Systém funguje pouze na IIS, s Apache by "prý mohl, protože není důvod, aby nefungoval" - jsou to přeci jen čisté PHP skripty. Ale nefunguje.

Systém funguje pouze na IE.

Budeš si muset nainstalovat IIS. Budeš muset používat IE. Budeš muset používat XSLT. Na jQuery zapomeň, my to děláme normálně v JScriptu a píšem to sami. AJAX? Zapomeň! A budeš si muset přeinstalovat počítač!

Teď mi hlásilo, že se nelze spojit. MSSQL ERROR - CANNOT CONNECT. Kolega přišel, podíval se a vyhodnotil to slovy: "To je divný, všem nám to funguje. Máš rozhašenej počítač, budeš si ho muset přeinstalovat."

Pak přišel na to, že se nelze spojit, protože server neběží, jelikož ho vypli a dneska nezapli.

---

Kapou poslední kapky... Půjde to nahoru?

---

A k tomu kousek motivačního videa (šoupněte si na 1:40)

 

Někdo si zastaví... vystoupí... Daleko neuteče!

Komentáře

:)

Za to video moc velký dík! Smíchem jsem spadnul ze židle... :)

PS: nikdy není tak zle, aby člověk musel instalovat OS X! Ledaže by se chtěl podívat na něco, co tu hrůzu kolem udělá ještě černější ;)

Re: :)

Napodobne, nikdy neni tak zle, aby clovek musel pouzivat Windows Mobile!

Tim jsme srovnali Hu(r/l)anoviny, ted zpatky ke strojum :-)

Za WWW dík, dost dobrý.

Za WWW dík, dost dobrý.

no neviem

ešte aj ten youtube aktuálne umrel, vyzerá to blede :-)

Za oblíbenou hlášku v perexu

Za oblíbenou hlášku v perexu i v titulku dík.

Eště sem cosi chtěl, jo, jasně - přidat "kdyby tam měli LAMP, tak by se jim to nestalo!", ale obávám se, že proti tlačítku Power nemá ani UNIX Všemohoucí obrany, stejně jako proti lidské "alternativní inteligenci", jak se prý politicky korektně vyjadřuje, že je někdo blbej až to bolí.

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na „Uložit změny“.