Vážená redakce...

Příběh, který vám budu vyprávět, se opravdu stal...

Peripetie jsou známé dostatečně - dostal jsem se do stádia, kdy jsem si mohl vybrat, jestli dál "programovat eshopy", nebo naprosto změnit obor a jít dělat někam kopáče. Nakonec jsem se rozhodl pro změnu. I když jsem kopáčské místo nesehnal, tak jsem se nakonec spokojil s místem redaktora v IInfu.

Proč mi to místo Honza Simkanič nabídl, mi není dodneška tak úplně jasné. On tvrdí, že rozpoznal mé kvality a usoudil, že Zdroják někoho jako jsem já potřebuje, já si spíš myslím, že měl slabší chvilku a že by to už neměl pít ani ředěné. :)

Každopádně jsme se nakonec dohodli. IInfo se jistě těší na to, že pacifikovalo dvorního rýpala a kritika jejich aktivit, a já jsem spolu se Zdrojákem vyfasoval "na hrb" i jakési ideologické vedení Weblogů.cz a závazek psát nějaké hodnotné články pro Lupu a Roota. (Původní návrh, totiž že bych psal pro Vitalii recenze restaurací, zaručených diet a těhotenského prádla, bůhvíproč neprošel.)

Zatímco "křest ohněm" na Lupě proběhl už tuhle (a bylo to řádné řádění), tak představení na Zdrojáku na sebe teprve čeká. Zdroják oficiálně převezmu tuto středu (Aleš Miklík slíbil, že ho do té doby najde, že ho má teď někde v krabici po stěhování a ještě neví přesně kde). A pak už nás čekají jen samá pozitiva a sociální jistoty...

Každý magazín odráží osobitost své redakce a svého šéfredaktora. Pokud se vám to zdá jako přehnané tvrzení, tak se podívejte, jak vypadal Reflex za Bílka a jak vypadá teď za Šafra. A protože kočka není pes, včera není dnes a Met není Dent, tak určité změny nastanou. Ale nečekejte nic ve smyslu "všechno vylejt, začínáme znovu", naopak změny budou spíš v drobném posunu priorit. Což, alespoň dle reakcí oslovených autorů soudě, by mohlo být kvitováno kladně a mohlo by to být ku prospěchu věci. Mám určitou vizi a určitý cíl, který jsem si vytkl, když jsem na nabídku reflektoval, a budu se snažit ho dosáhnout...

Na Weblogy.cz je situace víceméně jasná, tam je koncepce dána, já k ní mám několik připomínek a o definitivní podobě se pobavíme interně ve středu. Rád bych akcentoval to, co je na Weblogách výjimečné a osobité, tak doufejme, že se mi to taky podaří. Pokud ano, vzbudí to možná určitou míru kontroverze, ale spíš mezi autory než mezi čtenáři, ti by měli být potěšeni.

Každopádně - proč to píšu: Budu hen ten vedoucí Zdrojáku ("a to si stěžuješ, nebo se chlubíš?") a budu rád, pokud se mi na Zdroják podaří přitáhnout nové autory, kteří mají přehled o dění, kteří s novými technologiemi pracují a kteří mají schopnost o nich napsat. Takže pokud jste to vy, pokud máte dojem, že dokážete na nějaké takové téma napsat slušný článek, tak se mi ozvěte na mail martin.maly(zavináč)iinfo.cz (zatím, než bude hotov mail pro redakci Zdrojáku). Pište o tom, co znáte, co je nové a co by podle vás zajímalo i ostatní.

Držte mi palce, vstupuju jak Daniel do jámy lvové, se srdcem na dlani a hlavou odkrytou...

Váš budoucí šéfredaktor Zdrojáku.

Jo, PS: To není moje srdce, to je externího redaktora, co nestihl odevzdat své články včas! :)

Komentáře

Tak hodně štěstí a pevné

Tak hodně štěstí a pevné nervy (budeš je potřebovat).

Takteez

Pridavam se, preju stesti, uspech a nervy z oceli

První úkol

První úkol do nové práce, zajistit odkaz na Weblogy v horní liště iinfa :) Z rootu a zdrojáku nedávno zmizel :(

Jistě to bude někde v

Jistě to bude někde v Bugzille :)

lišta

Je, ale až teď :) Chudáci Weblogy vypadly a nikdo si doteď nevšiml.

Budu hen ten vedoucí Zdrojáku...

Tak to sa teším na vedúceho články na zdrojáku, tzv. úvodníky. Už som čítal úvodníky všelikoho a všelikde, ale myslím si že ty máš na ne ten správny talent. Nech sa darí.

Jo úvodníky... tak ty nebudou

Jo úvodníky... tak ty nebudou :)

Všimli jste si jak poté, co

Všimli jste si jak poté, co Lupu převzal Zandl, začal Marigold výrazně odumírat? Jsem zvědav, zda tento osud čeká i tento blog poté, co Dent převezme Zdroják... Je ale fakt, že články na Marigoldu byly Lupě podobnější než články zde a ty Zdrojákovské.

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na „Uložit změny“.