"Víte co je za starosti s reklamací zboží v cizině?"

Kategorie:

Pokud jste si koupili Kindle 3 přímo od Amazonu, neplatili jste clo ani daň. Krásné časy skončí, limit pro dovoz bez daně se od 1. dubna snižuje na 22 EUR a nákup WiFi verze se prodraží cca o 500 Kč. Takže si pospěšte. Proč koupit Kindle v USA a ne přes české přeprodejce? Protože čeští lžou a snaží se vám vsugerovat, že i v zahraničí se obchodníci chovají k zákazníkům jako k póvlu.

Před nedávnem tu jeden z českých přeprodejců lkal nad tím, jak jsem k němu nespravedlivý, protože on prodává čtečku jen s třetinovou přirážkou, a to kvůli tomu, že na ni má dvouletou záruku ("a to prostě neokecáte").

Víte, co je dvouletá záruka u českých kamenných obchodů? Reklamovali jste někdy něco? Tak vidíte!

U malých dovozců, u všelijakých takových video-mobilni-technika-ctecky-levne.cz je záruka čistě iluzorní a myslí se tím to, že když se vám to zařízení rozbije, tak si ho pro vás nechají poslat z USA znovu. Pokud tedy ještě bude v nabídce, že... Kdepak, nedržejí ho skladem; na to nemají.

A oblíbený protiargument je: Víte co je za starosti s reklamací do USA?

Víme!

Bohužel pro vás to víme, a čím víc lidí to bude vědět, tím víc se vy budete muset snažit, abyste nepřišli o kšeft, protože reklamace Kindle do USA je zjevně mnohem snazší než reklamovat cokoli u nás!

Zkušenosti s reklamací hovoří jasně: Hannes, uživatel na Amazon-Kindle.cz. (Pro porovnání: reklamace téhož u výrobku, koupeného v ČR.)

Takže doporučení zní jasně: Pokud chcete koupit Amazon Kindle 3 a vládnete trochu angličtinou, kupte ho přímo od Amazonu! Vyjde vás to (až do konce března) levněji. Kdo nakupujete v zahraničí pravidelně (tedy - ne ve Francii), tak víte, že řeči o záruce a o problémech s reklamací v USA nejsou nic jiného než snaha přesvědčit kupujícího, aby koupil mnohem dráž od redistributora.