Všichni...

Věci, co přeci všichni ví a všichni dělají...

Na sloganu lyžařského mistrovství mě štve ta bohorovná zpupná arogance, s níž autor předpokládá, že přeci všichni žijí sportem. (A kdo ne, ať zchromne, chtělo by se dodat.)

Podobné přesvědčení je třeba: "Všichni mají rádi malé děti".

Na takovém přesvědčení by nebylo nic špatného, bylo by zkrátka jen mylné - kdyby se nestalo součástí "kulturní mytologie". Naše kultura předpokládá, že "všichni mají rádi děti, všichni chtějí mít děti, všichni mají rádi zvířátka, všichni považují sport za dobrý". Ba co víc - podobné přesvědčení považuje za ctnost.

Však si to zkuste, zkuste říct nahlas v nějaké dostatečně různorodé společnosti: "Nemám rád děti, jsou mi protivné a nechci je." Nebo "Nechci domů psa ani kočku ani jiné roztomilé zvíře." Popřípadě: "Úspěchy vašich sportovců mám u zádě!"

Vy zkrátka MUSÍTE mít rádi děti a dělat Budlikybudliky kdykoli se s nějakým takovým setkáte, MUSÍTE mít rádi psy a kočky a MUSÍTE se zajímat o sport a fandit našim, jinak nejste dobrý člověk!

Pche!

Komentáře

Výroková logika

Už se těším, až tě někdo nařkne z toho, že říkáš: "Nikdo nemá rád zvířátka!" :)

Jinak v tomhle směru je nejhorší případ lidí, kteří si nejenom myslí nějakou danou zhůvěřilost, ale ještě na základě ní konají, aniž by si ověřili pravý stav věcí...

Reklamní vložka ...

"Nemám rád pejsky, nemám rád košišky, nemám rád loštomiloušššká žvížátka ...," pravil Dent a nechal si k tomu napašírovat od Gůglu tři reklamy na pejsky, kočičky a roztomiloučká zvířátka.

Viz skrýnšot: http://www.egicz.cz/temp/dent-skrynsot.gif

Hele, kde PŘESNĚ píšu, že JÁ

Hele, kde PŘESNĚ píšu, že JÁ nemám rád pejsky a kočičky?

Nemyslel jsem tím, že jsi to

Nemyslel jsem tím, že jsi to (již) vyřkl (či napsal) a ani přímo v přesně této formulaci. Představa, nadsázka, víceméně vtip, možná méně, než více :o/ Kombinace poselství článku a páně Googlova smyslu pro cílenou reklamu. Kterak v okamžiku, kdy poukazuješ na fakt, že ne každý musí býti odvázán z uvedených komodit, přeci se ti snaží Gůgl namluvit, že tak je to spravne a kazeň je to hlavni.

To stejné a ještě líp

To stejné a ještě líp vynikající bylo kdesi pod u článku na téma "Solária škodí zdraví a způsobujou rakovinu" - u toho tři reklamy na turbo solárka :o) Ale věřím, že vývoj půjde kupředu a časem se i Google naučí rozlišovat vyznění pozitivní od negativního.

Kdepak, naprostý vrchol byl

Kdepak, naprostý vrchol byl článek o chlapíkovi, co se polil benzínem a upálil, s reklamou na "kvalitní pohonné hmoty" :)

Takových "všichni" je více

Třeba nedávno mě jeden známý šokoval tvrzením, že přece "každý" pracuje v prvé řadě kvůli penězům.
Jinak sport mám, tak jako "každý" rád, a přesto mě nic nenechává lhostejnějším než nějaké mistrovství v Liberci. Asi proto, že si pod pojmem sport představuji něco jiného než "vrcholový sport".
K dalším bodům: nemám rád malé děti, ale také mi nijak nevadí. Co to znamená mít rád malé děti nebo zviřátka? Rozplývat se nad jejich údajnou roztomilostí nebo je respektovat jako zajímavé živé tvory?

P.S. Kdo neskáče nejni Čech, žeáno!

mít rád...

"Co to znamená mít rád malé děti nebo zviřátka?"

To je přece jasné, ne?
1) pedofilie
2) zoofilie

Hádej hádej

kdo je to nekrofilní zoofilní pedofil?
No přece ten, co je na mrtvá štěňátka.

kdepak, nekrofilni zoofilni

kdepak, nekrofilni zoofilni pedofil je ten co v supermarketu osahava mrazena kurata

:) Perfektní, místo likvidace

:) Perfektní, místo likvidace hlasivek budu odkazovat na tento spot, až mi zase začne někdo říkat, že "bych něco měl dělat, protože je to normální" nebo "že to tak cítí snad všichni".

Ještě ke zvířátkům a dětem. Když na mě někdo podobný blaf vytasí, většinou podaný v moudré sentenci, že člověk, který má rád zvířata, má rád lidi - a dle logiky vesnického idiota platí toto tvrzení samozřejmě kategoricky i ve tvaru má rád lidi, musí mít rád zvířata - opáčím, že Hitlera láska k domácímu zvířectvu kultivovala natolik, že začal hledal nový životní prostor, kde na ně nečíhá nějaký zlovolný sadistický Žid.

A u dětí je dobrý level 2 - když máte vlastní dítě a v kroužku stejně postižených rodičů rozněžnělých nad řvoucími ratolestmi po několika hodinách, kdy už jich máte dost, prohlásíte, že jde o stádo nepříjemných rozjívených spratků, jež lze jen stěží považovat za humanoidy, tak jste ihned aklamačně inaugurováni do role "asociální Herodes pro dnešní den" a vaše dítě je častováno účastnými pohledy ostatních. :)

Návštěva restaurace

Copak o to, že "všichni mají rádi malé děti", ale zkuste si v restauraci požádat některou (zasloužilou) matku, aby si odvedla obtěžující dítě. V tu ránu jste označen za odpad společnosti (nemá rád děti, určitě sám žádné nemá apod.). A když už jsem tak odporný, rád bych dodal, že bych ocenil restaurace, kam by byl rodinám s malými dětmi vstup zakázán.

Některé hotely už pomalu

Některé hotely už pomalu začínají naznačovat, že "u nich" vás řvoucí fracek nebude obtěžovat... jen to maskují... A jednoho dne jistě přijdou i "letecké linky pro 10+" bez uječených spratků, co vám mezi Vídní a Kuala Lumpur dvakrát šlápnou na nohu, jednou hoděj hračku do jídla a třikrát zařvou přímo u ucha.

Tohle se objevuje v

Tohle se objevuje v Moznostech ostrova od Houellebecqa, baraky a zony, kam maji zakazan pristup deti. Kdyz sem to cetl poprve, tak mi to pripadalo jako hodne velka utopie, ale asi se najde dost lidi ochotnych si priplatit za klid.
Jo a k clanku, od "misantropa" neprekvapi, ze se nechce ucastnit vseobecnych veselic.

Nemám rád male děti (no, já

Nemám rád male děti (no, já nemusím lidi obecně), nemám rád kočičky (pejsky jo) a výsledky našich sportovců jsou mi taky u Brusele. Sepsané to mám, šup s tím na Fejzbuk :)

Logika věci

Každý mimomatematický výrok obsahující univerzální kvantifikátor je automaticky nepravdivý. Včetně tohoto :)

... to je přeci každému

... to je přeci každému jasné! :)

Tak jedonduché to zase

Tak jedonduché to zase nebude. Co výrok "Není pravda, že každý mimomatematický výrok obsahující univerzální kvantifikátor je automaticky nepravdivý."? Ten logicky musí být podle předchozího pravdivý a přitom obsahuje nematematický univerzální kvantifikátor:-)

Všechny komentáře v tomto

Všechny komentáře v tomto vláknu jsou nepravdivé.

"Všichni" přeci vědí, co je

"Všichni" přeci vědí, co je dobré na tom úžasném lyžařském šampionátu, všichni fandí lyžařům, umělému sněhu, přeplněným hotelům. Všichni milují děti, psy, kočky, morčata, rybičky i leguány. Všichni přece stále děláme budlikybudliky na sportovce, rybičky i dětičky v kočárku, na dospělé v kočárech, či na finančním úřadě.

My všichni přeci "musíme" dělat a mít rádi to, co mají rádi "všichni". Teď jen přijít na to, která "autorita" tu mytologii "všichni - všechno" vymyslela :-))

Ten pekár...

Jan Werich?

Správně česky a celým titulem

Správně česky a celým titulem to je Panwerich moudrý klaun lidství a taková ta člověčina. Toho máme taky všichni rádi a o jeho slovech nepochybujeme, ta jen citujeme! ;) (ve skutečnosti mám V+W i W+H rád, ovšem silně mi zavání jeho adoranti).

chybí jedno slovo

„… taková ta člověčina“
u té člověčiny mi ještě chybí slovo voňavá

A moudrej klaun se uděluje

A moudrej klaun se uděluje vždy in memoriam, nebo nemusí? Já znám jenom ty umřelý. MMCH Čtvrtníček, kterého máš tuším dost, v kinoboxu Honzou Werichem - krásným člověkem futroval kdejakou krávovinu. Jeho podání dávalo rčení zcela jiný rozměr :-).

Všichni to mistrovství mají

Všichni to mistrovství mají rádi, protože je to IN, šéfuje tomu skvělá Katka N., obyvatelé Vestce se pár týdnů nevyspali, Liberec je totálně ucpaný a navíc předsedáme EU! Na TO se nemá (nesmí) zapomínat!!
Již jsem si zvykl, že když někomu řeknu, že nemám zapotřebí se od jeho psího miláčka nechat očuchávat, oblézat a obskakovat, jsem hned považován za nelidu a masového vraha, protože nemám rád zvířátka.
Děti mi nevadí, asi to bude tím, že ty moje řvou a zlobí nejvíc, tak je mi trapné napomínat ostatní :-D

Kde?

Kde to mám podepsat?

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na „Uložit změny“.