Změny na Jdem a Clipboardu

O víkendu jsem tyto služby přesunul na jiný server a změnil jsem engine, takže vše by mělo fungovat rychleji a líp.

Už před časem si uživatelé stěžovali, že Jdem by se mělo jmenovat spíš "vlečemese", protože je na české poměry nevídaně pomalé. Ano, bylo, jelikož signál putoval až za oceán, kde byly fyzicky servery umístěné. Rozhodl jsem tedy, že služby přesunu k českému hostérovi.

Bohužel u hostingů, které jsem byl ochoten zaplatit, stále v ČR platí varianta "co doména to hostingový účet", takže jsem nakonec zvolil Hostingsolutions a jejich "reseller" plán. Tato volba nebyla nejšťastnější. Hned vysvětlím proč:

Ačkoli je pan Potěšil z Hostingsolutions vstřícný, problémy řeší a s klienty komunikuje slušně a rychle, tak jeho hosting neumí některé věci, které jsou pro rozumnou správu nezbytné - a teď nemám na mysli vzdálený přístup, ale např. ten prostý fakt, že v souborovém editoru nelze označit adresář a zabalit ho do tar.gz (nebo ZIP). Dtto s rozbalením. Pro sichr nejde ani spustit exec("tar -xzf"). Zkrátka ani Ň. Udělat si zálohu souborů je regulerní porod, navíc na trošku složitější adresářové struktuře (36x36 adresářů) zhyne FTP stahování i rekurzivní open_dir. Sice se dá s panem Potěšilem spojit a požádat ho, ale přeci jen - je to opruz a tyhle věci by slušný hosting snad už dnes měl mít (a tím spíš "reseller"). A navíc to s tou rychlostí stále nebylo nejslavnější, protože (jak mi kdosi neopoměl napsat hned po přesunu) Hostingsolution má své servery prý v Itálii, takže zase žádný NIX.

Nakonec jsem se tedy rozhodl oslovit české poskytovatele VPS - podmínkou byla nízká cena, rozumná dostupnost a připojení do NIXu, plus samosebou čas na vyzkoušení.

Dva VPS poskytovatelé ani neodpověděli, třetí odpověděl, nabídl čas na vyzkoušení, ale zase se mi zdála cena příliš vysoká za 128MB, u čtvrtého byla cena ještě vyšší (opravdu dávat 6000 ročně za VPS pro Jdem nechci), no a pátého jsem vyloučil kvůli podmínce "Testovací provoz na 10 dní za poloviční cenu". Děkuji, ale nebudu platit poloviční cenu na deset dní kvůli tomu, abych zjistil, že mi to je naprd, když to můžu zjistit jinde zadarmo.

No a nakonec jsem se rozhodl zeptat se u Ignum, s nimiž mám asi nejlepší zkušenosti (dávám k lepšímu historku, jak jsem jim kdysi volal v jednu v noci a potřeboval jsem řešit cosi s fakturou, a tam byl KOMPETENTNÍ ČLOVĚK!). U Ignum se mi nestalo (jako u Globe), že by se chovali stylem "zákazník je idiot a my to víme nejlíp" a měl jsem vždy pocit, že se snažej vyjít vstříc a najít vhodné řešení.

A snažili se i tentokrát, takže v konečném součtu nabídli naprosto nejvýhodnější podmínky - hosting skoro přesně "na míru" (s drobnými úpravami na straně systému) a jediný problém vyřešila hotline okamžitě, takže jsem o víkendu přeprogramoval vše potřebné, přesunul data - a od neděle běží Jdem.cz, Chod.sk i Clipboard.cz na serverech Ignum. Podle mého subjektivního testování je to na rychlosti odezvy opravdu znát.

Takže doufám, že tenhle přesun je na dlouhou dobu poslední a že služby budou fungovat dál k plné spokojenosti (případné chyby opět hlašte). Zároveň bych rád touto cestou poděkoval lidem v Ignum, jmenovitě paní (či slečně) Gütterové, za to, že vyšli vstříc mým, do jisté míry nestandardním, požadavkům a dokázali nabídnout skvělé podmínky pro Jdem a Clipboard. Díky.

 

PS: Rovněž bych chtěl poděkovat panu Potěšilovi za hosting, který sice nebyl přesně podle mých představ, ale ochota pana Potěšila to do velké míry vynahradila.

Komentáře

*THUMBS UP*

*THUMBS UP*

ASPone

21. Březen 2009:
"Zvažoval jsem, rozvažoval a přemítal a nakonec to už už vypadalo na ASPone"

Nakonec vám ASPone nakonec nevyhovoval ?

Z Ignum nabídli lepší

Z Ignum nabídli lepší podmínky.

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na „Uložit změny“.