Jak provozovat českou doménu na hostingu Hostmonster.com?

Kategorie:

Otázka zněla jasně: "Lze DNS záznamy nadále spravovat u mého správce domén a přesto plně využít hostingu Hostmonster pro své domény?" Lze, a v tomto článku vám ukážu, jak to lze udělat.

Čtenář Standa položil podobný dotaz: Prosím, tak jsem to takto chtěl udělat s cz doménou u Ignum, ale nepovedlo se, můžu tedy poprosit o radu?

Postup, který používám, je následující:

Mám doménu u Ignum (nebo Kvapem nebo kdekoli) a chci si nadále spravovat DNS záznamy tam (např. proto, že mám nastavené záznamy pro Google Talk či proto, že správa DNS na Hostmonsteru je běsná). Ovšem chci, aby web běžel u Hostmonsteru.

Připojím se do administrace (cPanelu) na Hostmonster a najdu tlačítko "addon domains". Je v záložce "Domains" a vypadá takto:

(to prostřední, samosebou). Kliknu a otevře se mi průvodce. V něm zadám název domény (např. "mashup.cz"):

Na chvilku se objeví nápis "Verifying domain" a pak se "odemkne" druhá část průvodce, ověření vlastnictví. Nabízí několik možných způsobů:

První možnost je "nasměrovat NS záznamy na Hostmonster". To nechceme. Druhá možnost je "nasměrovat A záznam na adresu 74.220.x.x" - to je to co (stejně) chceme, tak zvolíme tu. Další možnost je vytvořit v (už existující) prezentaci stránku a název a poslední možnost je "nechat si poslat ověřovací kód mailem".

Tip: Já to dělám tak, že si v druhé záložce prohlížeče otevřu správu domén Ignum (Kvapem apod.), kliknu na Editaci zónového souboru, vyberu doménu, kliknu na Editovat, změním A záznamy (* i @, podle toho jak potřebuji)na tu adresu 74.220.x.x a nezapomenu uložit změny tlačítkem Aktivovat/Aktualizovat. Jakmile se mi objeví hláška, že doménové záznamy byly aktualizovány, můžu správu domén Ignum zavřít.

A protože jsem většinou netrpělivý a nechce se mi čekat, než si Hostmonster změny všimne, tak si zároveň kliknu na tu poslední možnost (na mailovou adresu) a během pár vteřin přijde mail s požadovaným kódem. Ten opíšu do políčka Verification code, červený vykřičník s "Verification" se změní na zelený "OK", a jdu ke třetímu kroku.

Ve třetím kroku nechám volbu Addon domain (tedy "přidaný hosting", ne jen obyčejné parkování) a v kroku 4 také většinou ponechávám defaultní nastavení:

V kroku 4 nastavuji, jestli kořenový adresář nového webu bude už nějaký existující (já mám třeba několik domén nasměrováno na jednu instalaci Drupalu, takže pak volím adresář "drupal"), nebo zda se v adresáři public_html má vytvořit nový kořenový adresář pro tento web.

K novému webu je automaticky vytvořen "subdoménový alias" u vaší hlavní domény (asi pro testy do doby, než probublá změna DNS). Nechávám tak.

Nakonec stačí kliknout na Add Domain a během pár vteřin je nový hosting pro novou doménu založený. DNS záznamy zůstaly tam kde mají, a pokud správně nastavíte A záznam(y), tak bude váš web běžet z Hostmonsterovských serverů.

Není to nic složitého ani těžkého, že? Tak ať se zdaří!

---

PS: Kdybyste zapomněli, jakou že IP adresu má váš hosting, tak ji najdete na Hostmonsteru v cPanelu, v levém sloupci skoro až na konci jako Shared IP address:

Komentáře

Proč nechceme nasměrovat NS

Proč nechceme nasměrovat NS záznamy na hostmonster? Zkazil jsem něco, když jsem to tak vždycky udělal? (Ptám se bez ironie, nerozumím tomu.) Dík.

Protože je tam ta podmínka,

Protože je tam ta podmínka, že si chceme DNS záznamy spravovat dál u toho původního správce: "Mám doménu u Ignum (nebo Kvapem nebo kdekoli) a chci si nadále spravovat DNS záznamy tam (např. proto, že mám nastavené záznamy pro Google Talk či proto, že správa DNS na Hostmonsteru je běsná). Ovšem chci, aby web běžel u Hostmonsteru."

Potrebujes aby autoritativni

Potrebujes aby autoritativni DNS zaznam byl na server na kterem jsi si nastavil zaznamy. Jinymi slovy chces aby kazda DNS query sla na server kde spravujes DNS zaznamy, nikoliv na server kde hostujes web.

Tomuhle jsem samozřejmě zcela

Tomuhle jsem samozřejmě zcela porozuměl :)

Zejména protože si DNS

Zejména protože si DNS záznamy na Hostmonsteru nemůžeme spravovat sami. Změna DNS se musí řešit přes support, což je celkem otrava. Proto je lepší nechat nameservery u registrátora (forpsi, ignum atd.), tam bývá editace DNS záznamů mnohem snažší.

On tam NĚJAKÝ pofiderní

On tam NĚJAKÝ pofiderní editor je, ale když jsem ho viděl, tak jsem ještě rád nechal své DNS záznamy jinde (GoDaddy, Ignum, Kvapem). To co HM nabízí je fakt otřesné a jak jsem s jinými věcmi naprosto spokojen, tak tohle je za trest!

Aha, tak ten jsem vůbec

Aha, tak ten jsem vůbec neobjevil. Můžeš mě nějak navést?

I přímo v nápovědě totiž píšou, že se to má dělat přes support: http://helpdesk.hostmonster.com/kb/index.php?x=&mod_id=2&root=100&id=41

Pokusím se tam zas proklikat

Pokusím se tam zas proklikat a podám o tom zprávu :)

Ja som sa onehdá (březen

Ja som sa onehdá (březen 2008) stretol s nasledovným problémom (+riešením):

"V prípade českej domény chcel môj registrátor (slovenský) stále nejaké NS SET. Že vraj pre cz doménu nie je možné nastaviť DNS priamo. Keď som napísal do www.hostmonster.com, tak netušili čo to chcem. Hm, tak som pátral, a pátral a pátral, poviem vám, túto exotiku pre cz doménu pozná len málokto z laikov. A dokonca ani profíci veľmi nie. Riešenie je pritom jednoduché. Urobte si vlastný NSSET s DNS záznamami nového hostingu a ten pošlite svojmu registrátorovi."

Nuž tak. Keď som to bol býval bol nastavoval pripadal som si ako horehronec uprostred Budapešti. Išiel som krok za krokom podľa inštrukcii, ale netušil som prečo :-) No doména funguje bez problémov.

NSSET je prapodivné dílo,

NSSET je prapodivné dílo, které jsem nepochopil. Když jsem chtěl jednu českou doménu nasměrovat na GoDaddy, musel jsem si pro jejich nameservery udělat NSSET. A jelikož jsem byl první, kdo ho použil, tak jsem se stal pravděpodobně něčím jako "správcem" či co, protože mi pak NIC.CZ posílal prapodivné zprávy o tom, že "doména XYZ využívající NSSET (ten můj) něco..." (nevím co už, expiruje, změnila záznam či co já vím). Teď už to neposílají, zato mi poslali, že "zrušili můj NSSET, který žádná doména nevyužívala". No volaké čudné to je celé. :)

Nejspíš se vývojáři CZNICu

Nejspíš se vývojáři CZNICu pokoušeli normalizovat databázi a nelíbilo se jim, že by se jim tam měli stále opakovat názvy nameserverů. Jiné vysvětlení mne nenapadá.

Každopádně mi to nepřijde jako úplně zbytečná věc. Mám tam jeden svůj NSSET (milde-hostmonster), který mám nastaven u všech cz domén, takže kdybych je všechny chtěl přesunout, stačí změnit jen ten jeden NSSET. Stejně tak si nemusím pamatovat názvy nameserverů, ale jen název NSSETu.

subdomenovy alias

Nejdriv jsem taky myslel ze to je k nicemu, ovsem do doby nez potrebujete zmenit ten adresar kam ukazuje dotycna domena (v clanku mashup.cz). To se totiz nikde zmenit neda a nejrychlejsi je zrusit subdomenu a vytvorit tu samou nasmerovanou na novy adresar - presmeruje se i svazana domena.
Sice je to krkolomne ale funguje to a treba to nekomu pomuze (kdyby nekdo objevil lepsi zpusob, budu za nej vdecny)..

To se mi povedlo a teď mám problém s mailem

To jsem byl zjevně já ten Standa, díky :) Já jsem to pak další den sám vyřešil, zapomněl jsem totiž udělat na Ignumu tu aktivaci/aktualizaci, ta to vyřešila. Ale díky moc za návod, jsou tam i jiné triky, které jsou užitečné ...
teď řeším další problém, pokouším se aktivovat mail na hostmonsteru pod funkční addon doménou, ale nějak si nemůžu poslat mail do nového účtu, hlásí to, že adresa neexistuje. Není nějaký problém v nastavení dns mezi ignum (A name mám změněno i u @) a hostmonster, nebo, prosím?

Taky mám problém s aktivací emailu na addon doméně

Mám stejný problém s aktivací emailu na addon doméně. Emailový účet normálně vytvořím, přihlásím se k němu přes web rozhraní, ale když chci odeslat mail tak to hodí:

Requested action not taken: mailbox unavailable
550 No Such User Here

Stejnou hlášku mi to vrátí když se snažím na tento nový mail poslat email z již existující a funkční adresy.

Máte někdo zkušenosti?

Problém se skriptem, který měl nahrávat větší soubor

Tak jsem si pořídil hosting od Hostmonsteru. Parametry skvělý, cena skvělá, více domén na jednom účtu - no prostě přesně to, co jsem potřeboval. Budu spouštět pět eshopů. Zboží se do nich bude nahrávat z xml souborů od dodavatele a to pochopitelně přes php script. Ale co se netalo!! Skript, když má nahrát větší soubor než 2mb, tak prostě neproběhne. S malým xml to šlape jak hodinky, ale větší to prostě nezpracuje. Pochopitelně by každý hledal příčinu v nastavení php.ini. Tam je ale vše nastaveno na mnohem vyšší limity a nepomáhá to. Hostmonster support se jeví jako banda neprofesionálů, kteří mi už asi po sto padesátý říkají, že musím nastavit limity v php.ini - i po tom, co mi je sami nastavovali a já jim dokola opakuju, že tam je to všechno jak má být a oni stejně melou pořád to samý, jako kdyby ani nic jiného neznali.

Jsme z toho velmi zklamán. Nečekal jsem, že by u takto jinak kvalitního hostingu, by se mohli vyskytnout takovéto problémy, a že by je oni nebyli absolutně schopní řešit.

BTW, nenapadá Vás někoho v čem by mohl být problém?

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na „Uložit změny“.