Zahraniční hosting

Jaké jsou mé zkušenosti po téměř dvou letech používání zahraničních hostingů?

 U Caymanova článku se pěkně rozbíhá diskuse o zahraničním hostingu. I já jsem v březnu psal v podstatě na stejné téma: Hostovat v ČR je drahá rozmařilost. Za hodně peněz dostanete pramálo muziky, a ještě budete poslouchat, jak unikátní služby vám jsou poskytovány. (Pamatuju se, když jsme se pokoušeli u Globe neblahé paměti dohodnout adminské rozhraní pro editaci CRONu na dedikovaném serveru!)

Já jsem psal o tom, že hostuju u HostMonster a u GoDaddy. U obou hostérů jsem dodneška - a u obou stále spokojený. "Americké" weby, ASP.NET a věci okolo domén mám u GoDaddy, zbytek u HostMonsteru. Obě společnosti umí platby přes PayPal, obě umožňují na jeden účet pustit víc domén a obě jsou lacinější než většina .cz hostingů.

Když jsem přesouval Jdem.cz na český hosting (v naději že poběží rychleji), tak jsem narazil na spoustu dalších omezení - třeba "safe mód". Nebo nemožnost nastavit redirekty. A vůbec spousta drobností... Nakonec se v té diskusi ukázal jako chlap Medhi, provozovatel Blueboard hostingu, a tak se stalo, že Blueboard snad jako první v ČR začal nabízet možnost hostování více domén na jednom účtu bez "reseller plan" apod. Sice za příplatek několika korun, ale první vlaštovka to bezesporu je!

Nojo. Ale jedna vlaštovka v Čechách jaro nedělá... Zkuste si třeba tohle:

Mám aktualizaci webu, řekněme sto souborů, dohromady zabalené třeba dvě mega. Vezmu ji jako tar.gz, uploadnu na server, připojím se přes SSH, napíšu tar -xzf update.tar.gz a během několika vteřin je aktualizováno, nemusím jako debil uploadovat sto souborů FTPkem.

U HostMonsteru to jde. Jde to i u vašeho .cz hostingu? A proč ne? Zkusili jste se někdy zeptat, proč vám nedají SSH? To jako že tu jsme všichni blbí a mohli bychom si to rozbít? (Ano, tohle jsem skutečně slyšel: Nemůžeme dávat SSH na dedikovaný server, protože bychom pak nemohli garantovat, že ten server pojede! Co když se tam klient připojí a něco si špatně nastaví, tak nám pak bude nadávat!)

Pravda je neveselá: Pokud umíte aspoň slovo anglicky, pokud máte PayPal účet a pokud nepotřebujete mít server fyzicky v ČR, tak stále nemáte důvod používat na menší webové projekty služeb českých hostingů!

A já stejně doufám, že si to zase někdo přečte a řekne si: Vono by to vlastně šlo...

Komentáře

Svatá pravda. Po Hostmonsteru

Svatá pravda. Po Hostmonsteru jsem na základě místní chvály pokukoval dlouho. Ve chvíli kdy mne vytočila podpora jednoho českého hostera jsem klikal na 'Sign Up Now'.
Cena super, mista dost a dost, výpadek nepamatuji, vše co potřebuji si nastavím přes web admin a ssh občas využiji také. A navíc se můžu spolehnout, že ve chvíli kdy potřebuji, tak technická podpora funguje a hlavně vždy zatím pomohla. Milým bonusem byla doména zdarma.
Co občas zamrzí je větší latence oproti českému hostingu, ale s tím se člověk musí smířít nebo si pořídit vlastní server v čr...

U GoDaddy jsem si chtěl

U GoDaddy jsem si chtěl registrovat doménu, ale tak ukecanou registraci svět neviděl. Chtěl jsem jen regnout doménu a chtěli spoustu údajů. Tak jsem šel k namecheap.com. Tam jsem to měl hned. Tak nevím, jestli jsem něco nedělal špatně.

Jojo, GoDaddy pořád něco

Jojo, GoDaddy pořád něco nabízej a prodávaj, než se člověk prokliká k zaplacení, tak mu vnucujou pět nesmyslů... "A doména .org je volná taky, tu nechcete?" Ale já chtěl mít domény v jednom s hostingem... A u HostMonsteru je správa DNS tragická

Jen pro informaci... GoDaddy

Jen pro informaci... GoDaddy nevyužívám, ale kdybych někdy potřeboval.. Můžu u nich sám v adminu nastavit u dns např. MX záznamy? U HM jsem objevil pouze možnost změnit DNS server.. Diky.

Jo, u každého z českých

Jo, u každého z českých hostéru je něco - a žádný z nich neumí všechno. Nakonec jsem spojil lokaci v ČR s nejlepším hosterem - a dedikovaný server si spravuji sám. A mám klid.

Samozřejmě jsem si vědom, že tohle řešení není pro každého - a ani nepatří k nejlevnějším. Stále ovšem vítězí poměrem cena/nervy.

Ten přesun mám v plánu už

Ten přesun mám v plánu už delší dobu a vzhledem k nadcházejícím okolnostem s prodlužováním domény a tak vůbec, se k tomu konečně rozhoupu. Vyjde to levněji a budu mít všechno co k životu potřebuju bez nutnosti kvůli každému prdu někam psát. A nějaké rychlost je mi u zadele. Hlavně že já jsem spokojen :)

Ano s HM jsem taky

Ano s HM jsem taky spokojenej, zrovna to sshcko co zminujes, je genialita. Nicmene me trosku zarazilo, kdyz po me chteli kvuli zrizeni ssh uctu naskenovanou obcanku :)

Já osobně posílal scan

Já osobně posílal scan ridičáku a rozostřil jsem rodné číslo. Vzali to bez problémů. Je to tak asi lepší, než aby ssh access dostal každý defaultně a když už ho má, tak na něm začal zkoušet ty příkazy, co včera večet přečetl v nejakém seriálu 'turboúvod do ssh'..

Ja jsem prehazel cislice ;)

Ja jsem prehazel cislice ;)

Stačí jim i kartička na MHD s

Stačí jim i kartička na MHD s fotkou a jménem, bez čehokoliv dalšího. Ověřeno osobně. ;)

Hostmonster je fajn, pokud

Hostmonster je fajn, pokud ale člověk věnuje dostatek času pochopení tomu jejich admin systému, ten opravdu nejpříjěmnější není. A druhá věc je ta, že se mi stalo že jsem se připojil přes FTP a hlásilo mi to na hostingu plný disk. Našetstí jejich online podpora přes online chat je fakt na úrovni, zatím vyřešili všechny problémy instantně.

OT: arture, nejde nastavit aby se vaše WWW stránky nemusely zapisovat s http:// na začátku? nebo o tom aspoň informovat před odesláním?

"Ten jejich" admin systém je

"Ten jejich" admin systém je naprosto regulérní cPanel, se kterým se může člověk setkat i na spoustě jiných míst. Neházel bych jeho případnou nepřehlednost na HM...

Pokud se nepletu, tak

Pokud se nepletu, tak protokol (http://) přidává prohlížeč ve chvíli kdy si člověk danou stránku vyžádá, server musí vědět na jakém protokolu se s ním chcete bavit.
Jako admin využívají cPanel.. mne osobně k srdci také příliš nepřirostl, ale vzhledem k tomu co se dá najít u některých českých 'hosterů' za něj můžeme být rádi....

S Hostmonster jsem také

S Hostmonster jsem také spokojený. Administrace sice komplikovanější, ale nabízí prakticky neomezené možnosti. Technická podpora skutečně funguje (několikrát ověřeno). Jediné, co mi vadí, je přenosová rychlost (ať už web nebo ftp). Takže na malé věci, kde nesejde na pár vteřinách, v pohodě, ale jinak to není nejšťastnější volba.

Na účtu mám cca 15 domén, výpadky pro jednotlivé domény jsou tedy poznat. Někdy vše týden šlape, z toho jsou ale časté výpadky. Naštěstí jsou ale krátké, 5-10 min.

Mám celkem dobré zkušenosti s

Mám celkem dobré zkušenosti s HostGator, zatím bez většího výpadku, ikdyž tam nemám nic zásadního. Přijdou mi sympatický ;). Hostmonster/Bluehost mají menší chybu v tom, že to občas vypadne třeba na 3 hodiny a na online podpoře jsou většinou indiáni, kteří o problému nic nevědí. Nadruhou stranu za tu cenu je to luxusní. Ping mám kolem 150 ms (managed server v ČR 5 ms).

tar -xzf update.tar.gz se dá

tar -xzf update.tar.gz se dá spouštět i bez SSH, stačí v PHP volat příkazem exec().

A u kterého českého hostera

A u kterého českého hostera ti to funguje? :)

Jinak: Jasně že se dá, můžeš použít klidně i PHPshell - pokud máš povolený exec(). A to je právě to...

Já mám trochu OT poznámku,

Já mám trochu OT poznámku, při načtení tohoto článku jsem musel odkliknout asi 30 logovacích oken sezwho.com, absolutně netušíc proč...

Inu, asi soudruzi ze SezWho

Inu, asi soudruzi ze SezWho udělali nějakou chybu a něco někde nastavili mdle. BTW: Hobr netuše. Hobra netušíc.

Hosting vs. Housing

Jo, Cz hostingy jsou drahy, proto hostuju u slovenskyho websupportu. Ale je pravda, ze uz mam na pateri v TTCcku vlastni server, kterej postupne konfiguruju a cca. v breznu se na nej zcela presunu. Vlastni server je rozhodne lepsi nez nejaky hostingy, uz jenom proto, ze jsem zcela panem svojeho prostredi.

No a já mám Linux a jsem v

No a já mám Linux a jsem v pohodě!

co cesky hosting

co cesky hosting www.VSHOSTING.cz ? myslim, ze dobra nabidka sluzeb za relativne rozumne penize

Porovnáme, ano? VSHOSTING -

Porovnáme, ano? VSHOSTING - Webhosting Extra vs HostMonster
 
Cena: VS 356 Kč měsíčně (cca 20 dolarů), HM: 6 dolarů
Domény: VS maximálně 20 (což je nazýváno "neomezený počet"), HM neomezeně
Prostor: VS 10GB, HM neomezeně
Technologie: VS nabízí PHP5, MySQL5, PostgreSQL, mail IMAP, SMTP, POP3, SSL
HM nabízí PHP 5, MySQL 5, PostgreSQL, mail IMAP, SMTP, POP3, SSL, SSH přístup, Ruby (+RoR), Perl, Frontpage extensions, CRON atd.
Platba: U VS pravděpodobně bankovním převodem + faktura (nezkoumal jsem víc), u HM mohu využít PayPal.
 
Možná dobrá nabídka za rozumné peníze, ale jinde je lepší nabídka za míň peněz. A to je přesně to, o čem píšu. :)

Ultimátní důkaz

Když jsem si chtěl včera přečíst tento článek o spokojenosti s používaným hostingen, zobrazila se mi "tato stránka":http://www.jantichy.cz/wp-content/uploads/misantrop-hosting.png. Prostě k tématu, stručně, jasně, výstižně - tak to má být!

Děkuji, hnedle o důvod víc,

Děkuji, hnedle o důvod víc, proč s tímto hostingem být spokojený!

Hostmonster je fakt napřed.

Hostmonster je fakt napřed. Už dokáže i filtrovat lidi :)

Dalsi hosting pro vice domen

Dalsi cesky hosting krome blueboard, ktery nabizi moznost hostovani vice domen a to dokonce zadarmo (nebo teda skoro zadarmo - za 1 odkaz na webu) je hostingnebe.cz

Google na vlastní doméně a GTALK

Děkuji za doporučení,
byl jsem již plně rozhodnutý pro hostmonster, ale v poslední chvíli mě zastavila jedna zásadní otázka:

Lze na hostmonsteru editovat SRV záznamy?

Online podpora mi sdělila, že nelze. A vypadá to, že nelze editovat téměř žádné.

Jde mi totiž o toto:
Stávající DNS záznamy mám u Forpsi, kde je vše krásně editovatelné. Provozuji na něm Google for your domain ( http://google.com/a )
Denně využívám jejich jabber (Gtalk), který ke své plné funkčnosti potřebuje právě nastavení SRV, viz: http://www.google.com/support/a/bin/answer.py?hl=en&answer=60227

Má poněkud začátečnická otázka tedy zní:

Lze DNS záznamy nadále spravovat u Forpsi a přesto plně využít hostingu Hostmonster pro své domény?

(V tuto chvíli totiž hosting mimo forpsi řeším pouze DNS záznamem "A").

....jejich online podpora odpověď nezná.

Předem děkuji

Jedním slovem: Ano. U

Jedním slovem: Ano. U HostMonster hostuju několik domén, ale jejich záznamy si spravuju u GoDaddy, resp. Ignum (.cz a .sk domény).

V zásadě je to jednoduché - vytvořím si u HostMonster "addon domain" (tím se založí virtuální server), ale nepřesměruju DNS tak, jak je popsáno, místo toho si změním A záznamy u domény na IP adresu svého HostMonster serveru (je v cPanelu v levém sloupci).

Kdyby byly problémy, poradím...

Prosím tedy o radu se změnou cz domény z Ignum na Hostmonster

Prosím, tak jsem to takto chtěl udělat s cz doménou u Ignum, ale nepovedlo se, můžu tedy poprosit o radu?

vydržte, popíšu během

Malý test rychlosti Hostmonster

Děkuji za radu. Nakonec jsem se do toho pustil..
Musím říct, že po prvním dni jsemmožnostmi hostingu více než nadšen. Online support reaguje hbitě a ochotně (ano, už jsem ho potřeboval k ručnímu převedení blokované domény :) .
Celkově hodnotím kladně.

Ale, co je pro mne téměř nesnesitelné - už tolikrát zmiňovaná latence


Provedl jsem malý porovnávací test rychlosti v několika denních časech.
(průměrné hodnoty času a rychlosti)

Upload - 20MB soubor (čas)
Současný hosting: 0:30 min
Hostmonster.com: 2:40 min

Download - 20MB soubor (rychlost)
Současný hosting: 560 kBps
Hostmonster.com: 85 kBps


Taková rychlost se mi v současné době jeví nepřijatelná.
(Netuším, v kolika etapách budu na Hostmonster převádět 2GB)


Máte jiné zkušenosti? Kolísá rychlost nárazově?

Děkuji Všem za názor

Hostmonster je opravdu pomalý

Hostmonster je opravdu pomalý a pořád se to zhoršuje (používáme ho cca rok a půl). Pro blogy nebo osobní stránky je to asi jedno, ale pro středně velké weby je to dost obtěžující, čekat půl minuty na stránku, občas výpadky, přetížení po nahrání několika fotek v zipu atd.

Pro srovnání - ping (dva weby na Wordpressu, přibližně stejná návštěvnost)
Hostmonster: 164 ms, 16 uzlových bodů
Gigaserver cz: 9 ms, 6 uzlových bodů

Takže s tou chválou HM bych to tak nepřeháněl, mít neomezeně databází i prostoru je fajn, ale málokdo to opravdu využije. Rychlost je IMHO důležitější, takže uvažuji se vrátím k českému hostingu.

Nic podobného nepozoruji, a

Nic podobného nepozoruji, a to mi na jednom účtu běží asi 6 webů (5x Drupal, 1x vlastní). PING je pomalý, což je pochopitelné - vzhledem k tomu, že necílím na CZ/SK a vzhledem k tomu, že používám HM primárně na "rozjezdy" mi to nevadí. Záleží opravdu na záměru.

problém se skriptem

Tak jsem si pořídil hosting od Hostmonsteru. Parametry skvělý, cena skvělá, více domén na jednom účtu - no prostě přesně to, co jsem potřeboval. Budu spouštět pět eshopů. Zboží se do nich bude nahrávat z xml souborů od dodavatele a to pochopitelně pře php script. Ale co se netalo!! Skript, když má nahrát větší soubor než 2mb, tak prostě neproběhne. S malým xml to šlape jak hodinky, ale větší to prostě nezpracuje. Pochopitelně by každý hledal příčinu v nastavení php.ini. Tam je ale vše nastaveno na mnohem vyšší limity a nepomáhá to. Hostmonster support se jeví jako banda neprofesionálů, kteří mi už asi po sto padesátý říkají, že musím nastavit limity v php.ini - i po tom, co mi je sami nastavovali a já jim dokola opakuju, že tam je to všechno jak má být a oni stejně melou pořád to samý, jako kdyby ani nic jiného neznali.

Jsme z toho velmi zklamán. Nečekal jsem, že by u takto jinak kvalitního hostingu, by se mohli vyskytnout takovéto problémy, a že by je oni nebyli absolutně schopní řešit.

BTW, nenapadá Vás někoho v čem by mohl být problém?

Napadá, ale budu jen střílet,

Napadá, ale budu jen střílet, protože jsem skript neviděl - nezdechne s timeoutem? 30 sekund a dost?

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na „Uložit změny“.