S chutí do práce

Kategorie:

... s chutí z práce!

Když jsem se před pár týdny (dva? Víc to nebude...) ptal, kdo by mi chtěl udělat osobní stránku (zmiňoval jsem se tu), tak se mi ozvalo několik lidí. Mezi prvními známý český webdesignér a písmomilec. A tak jsme chvíli debatovali a já mu říkal svou představu.

Přiutom nepadlo slovo "obsah" ani "záměr" ani "plán" nebo snad "design". Ukazoval jsem mu videoklipy a říkal názvy skladeb.

a pak taky

Pan designér mi naproti házel slova jako bauhaus, futurismus, konstruktivismus...

Já kontroval tímhle

a pan designér odopvídal nějakými kontrasty a perspektivou... pak padlo slovo Teige. Pak Telefunken.

A s tím jsme se rozešli. Že to nebudem tlačit, ale necháme to zrát. Že představu máme, ale nebude to retro.

Panu designérovi to ale nedalo, a přes noc stvořil první náhled. A mně bylo jasné, že tam ten duch je! Jen ještě abych tam byl já...

Pak jsem poslal stručnou představu o slovech a odstavcích, které jsem si na své stránce představoval. A zase jsme to nechali zrát a povídali si o Abecedě a o vlnách TSF. Za několik dní další návrh. Základní rysy byly dobré, jen tam ještě něco rušilo... nikoli kompozičně, spíš to tak jakoby nesedělo ke mně.

A tuhle poslal náhled, který byl přesný. Ano, koukal jsem na něj a věděl jsem, že takhle nějak se cítím, takhle nějak bych se chtěl vnímat, že to je staré, ale není to retro, že to je moderna, ale ne moderní, že tam je vše co bych chtěl říct a že tam jsem já takový, jaký jsem. (Pokud mě znáte jen z blogů, zápisníku a polemik, tak budete možná zklamáni).

A já jsem se svou novou osobní stránkou velice spokojený a panu designérovi Staníčkovi velice děkuji a dovoluji si ho doporučiti p.t. čtenářstvu k službám. Ostatně, s jakým jiným designérem si pohovoříte o swingu, že?

---

První dny v práci jsou trošku hektické, ale pronikám do toho. Dnes jsem poslal novou koncepci pro Weblogy.cz - díky za náměty od všech co odpověděli na Twitteru...

---

Za poslední dva dny v předchozí práci jsem se dozvěděl víc věcí o firmě a jejích lidech než za celý půlrok předtím. Škoda. Kdyby byly tyhle dva dny před nástupem do práce v lednu, tak bych asi nenastoupil.

---

Neprogramuju. Neprogramuju! Ani čárku! Mám z toho radost. A mám volnost a mobilní kancelář, co je vostrá, a vůbec mě to hodně baví. Zítra jedu na DigitalNatives a těším se!

Ať se vám daří aspoň tak jako mně...

Komentáře

Tak ta stránka je správná :D

Tak ta stránka je správná :D Sice jsem tu dobu nezažil a nějak extra ji nemusím, jako recese se mně to líbí ohromně. A swing - mmm :-)

...

Tak nějak mně právě docvaklo, proč se mě to asi tak hodně líbí ... To bude tím, že jsem vyrůstal na Falloutu 1 a 2, které jsou sice postapo, ale tahle atmosféra z nich přímo kape ...

Musim říct, že se mi to hodně

Musim říct, že se mi to hodně líbí. Ale možná jsem tomu pomohl tím, že jsem při tom měl na pozadí puštěnou hudbu z toho prvního embed tady. :)

ad www.maly.cz

prijemne, vtipne, sedi. Moc se libi, skoda ze neni moje :) Diky!

Krása

ta nová osobní stránka.. :-)

K té osobné stránce nemohu

K té osobné stránce nemohu mlčet :)
Blahopřeji oběma pánům :)

Cool osobka. P. Staníčkovi

Cool osobka. P. Staníčkovi čest.

maly.cz

Ten web je opravdu povedený. Říká tak nějak všechno :)

Trochu tu jednohlasou chválu

Trochu tu jednohlasou chválu pokazím, takovýmhle retro designem jsem už přesycený, za což může nejspíš pravidelná návštěva Café Therapy ve Školské. Ale chápu, že toho, kdo nemá swingový styl (v obrázkové či textové podobě) před očima každý den, dozajista uchvátí.

Pěkné

Moc pěkný retrowebík. Taky chci být jednou programmeur. :)

Pěkné čili vundršén, jak

Pěkné čili vundršén, jak praví latiník.

S tímhle jste mě nalomil, Arthure,

a rýsuju tlustou červenou čáru za událostmi minulými.
A to, že dneska někdo ještě slyší na tuhle muziku, že nemá zničené receptory pro její příjem, to mě opravdu těší.

Tarasi, vždyť já na téhle

Tarasi, vždyť já na téhle muzice vyrostl... U babičky (ano, dcera toho architekta "Stavby-projekty 1925-1932", co je v textu) ve sklepě stál starý gramofon Telefunken, 78ot/m s podavačem na deset desek, a ve skříni pod ním nahrávky orchestru R. A. Dvorského a podobných (Friml, Hašler, ...). Takže jsem tohle slýchával celé dětství, plus filmy pro pamětníky a další podobné. Při cestách na Moravu si se mnou babička s dědou v autě zpívali právě tyhle písničky... A co se v mládí člověk naučí... :)

A já si s tím vystačil až asi do třetí třídy, kdy jsem zjistil, že děti ve škole neznají ani Oslí serenádu, ani "Válelo se jablíčko válelo", tak jsem si musel zapnout rádio, abych věděl, o čem se baví.

A mně při téhle muzice naskakují pěkné obrazy a vzpomínky a vůbec příjemné stavy, takže tak. :)

Jistě, vybavování vzpomínek

na mládí funguje třeba i přes vůně, ale tahle hudba má v sobě něco navíc, skluz neboli swing, a ten jako pěknej nevnímají všichni. (Můj táta, který hrál celkem slušně na dva nástroje, ji cejtil jako kvílení a kňourání). Musí k tomu být buňky. A přitom, při vší úctě ke všem našim předválečným swingařům, má americká éra bigbandů o stupeň vyšší kvalitu, ti naši jsou trochu kavárenští nebo promenádní, kolonádní, Amerikáni technicky mnohem lepší, ale taky drsnější. Mně trhá uši, když slyším současnou nahrávku nějaké swingovky (typicky Chlupatý kaktus, a ten ještě nedopad nejhůř) a je jasný, že interpreti jsou úplně mimo mísu.
Asi budu nosit dříví do lesa, ale tady jsou odkazy na rádia:
http://kcea.org/~kceaplaylist/ourmusic.html (kliknout na přijímač)
http://www.abradio.cz/radio/20/radio-swing (maj tam i ty předválečný český, ale dost malej výběr, ale s tím si poradíte, vždyť jste na malý zvyklej ;-))))
http://www.bostonpete.com/radio.html (tam je si možné vybrat hned z několika retrorádií)
Zdravím

Skvělý design. Blahopřeji!

Skvělý design. Blahopřeji!

Při odchodech

se ukazuje pravda...

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na „Uložit změny“.